Αναφορές Φεβρουαρίου 2012

Ο καιρός, όπως τον κατέγραψε η hellasweather

Re: Αναφορές Πανελλήνιου Χιονιά απο 05/02-....

Δημοσίευσηαπό teddyk » Παρ 10 Φεβ 2012, 12:48

nNoe έγραψε:Η ατμοσφαιρα "τιμαται" οπως βλεπεις Μαρια,αλλα ειναι μια ατμοσφαιρα που μπορεις να τη βρεις και το Φθινοπωρο και την Ανοιξη ....Ο χειμωνας αυτος αναφορικα με τα φαινομενα του συμπεριφερεται μεχρι ωρας πολυ ασχημα για μενα διοτι ολες αυτες οι διαταξεις των συστηματων μου δινουν ελαχιστοτατα πραγματα ,και οτι δινει απ αυτα τα ελαχιστοτατα τα δινει ακυρες ωρες(χαραματα ,μαυρη νυχτα,ξημερωμα και παντα καθημερινες) και παντα τα δινει μισά και με το σταγονομετρο σαν αρχιτσιγκουναρος χωρις να τα ολοκληρωνει.Χαρακτηριστικο ειναι οτι το σημαντικοτερο για μενα γεγονος μεχρι ωρας ειναι η προχτεσινη καταιγιδα 2 ωρων.Για τοση φτωχεια μιλαμε....... Μια καταιγιδα ,ενα γεγονος για 2,5 μηνες....Πολυ ασχημα λοιπον ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ασχημα.....τον βλεπω μεχρι τωρα..Ειναι ενας κακος χειμωνας που μου θυμιζει ΜΑΥΡΑ ΧΡΟΝΙΑ.Κρισεις ομως τελικες ,,έτσι για να μαι σωστος και δικαιος ,πρωτα απ ολα με τη δικια μου προσωπικη ηθικη καιρικη σημειολογια,θα κανω με το τελος του χειμωνα...

Γεια σου Γιωργη...
φαντάζεσαι ομως να ηταν μεσα στη ζεστη κ στη σκονη ο χειμωνας με 20αρια κ νοτιαδες?
τουλαχιστον ενταξει ξερω δεν εχουμε φαινομενα αλλα κρυο κ τη θαλπωρη του την εχουμε.μακαρι να τα ειχαμε κ ολα.....αλλα βλεπεις ειναι κιρος των βορειων με ολη τη σημασια.Φαντασου μιλησα με καποιους γνωστους απο πανω κ μου ειπαν οτι δεν αντεχουν αλλο το κρυο κ το χιονι....εχουν τρελαθει..ουτε δουλειες ουτε τπτ...

Τεο
[b][i][color=#0000BF]Ted Kalyvas-Derdemezis[/color]
[/i][/b][color=#0000FF]Athens-Kifissia-290m[/color]

[i][color=#FF0040]http://www.cyclogenesis.gr/kifissia , http://weatherace.blogspot.com/[/color][/i]
Άβαταρ μέλους
teddyk

Re: Αργυρούπολη, 11-2-2012

Δημοσίευσηαπό Maria K » Παρ 10 Φεβ 2012, 12:50

Καλημέρα σας! Κάτι ρίχνει κι εδώ και μετά από αρκετή παρατήρηση είναι κάτι ανάμικτο. Μαζί με τις σταγόνες της βροχής (χιονόλυτο;) βλέπω ενδιάμεσα αραιά και που κάτι σαν ρυζάκι. Η ορολογία δική σας.

Απολογισμός (συναισθηματικός). Εντάξει, καλό θα ήταν να έστρωνε χιόνι και στα πεδινά της Αττικής και στην πόλη. Πολύ όμορφο (για μένα) θα ήταν να στροβιλίζονται κατά διαστήματα νιφάδες χιονιού γύρω μου, είτε το έστρωνε είτε όχι. Πολύ θα ήθελα να διαρκέσει περισσότερο και το αγαπημένο μου χειμωνιάτικο αττικό ψιλόβροχο. ΟΜΩΣ, αυτό το διάστημα είναι πλήρως χειμερινό παντού. Εμείς πήραμε μια ισχυρότατη καταιγίδα, άλλοι χιονοθύελλες, άλλοι χαλάζια. Ο καιρός έχει ενδιαφέρον, ο ουρανός εναλάσσεται. Ο χειμώνας φέτος δεν είναι απών και μου αρέσει κι έτσι, παρά τα προβλήματα που μπορεί να δημιουργεί το ψύχος στην καθημερινότητά μας και "σε πείσμα" της έντονης σωματικής ευαισθησίας που έγώ έχω αποκτήσει σε αυτό.
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Δημοσίευσηαπό Maria K » Παρ 10 Φεβ 2012, 12:55

nNoe έγραψε:Η ατμοσφαιρα "τιμαται" οπως βλεπεις Μαρια,αλλα ειναι μια ατμοσφαιρα που μπορεις να τη βρεις και το Φθινοπωρο και την Ανοιξη ....Ο χειμωνας αυτος αναφορικα με τα φαινομενα του συμπεριφερεται μεχρι ωρας πολυ ασχημα για μενα διοτι ολες αυτες οι διαταξεις των συστηματων μου δινουν ελαχιστοτατα πραγματα ,και οτι δινει απ αυτα τα ελαχιστοτατα τα δινει ακυρες ωρες(χαραματα ,μαυρη νυχτα,ξημερωμα και παντα καθημερινες) και παντα τα δινει μισά και με το σταγονομετρο σαν αρχιτσιγκουναρος χωρις να τα ολοκληρωνει.Χαρακτηριστικο ειναι οτι το σημαντικοτερο για μενα γεγονος μεχρι ωρας ειναι η προχτεσινη καταιγιδα 2 ωρων.Για τοση φτωχεια μιλαμε....... Μια καταιγιδα ,ενα γεγονος για 2,5 μηνες....Πολυ ασχημα λοιπον ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ασχημα.....τον βλεπω μεχρι τωρα..Ειναι ενας κακος χειμωνας που μου θυμιζει ΜΑΥΡΑ ΧΡΟΝΙΑ.Κρισεις ομως τελικες ,,έτσι για να μαι σωστος και δικαιος ,πρωτα απ ολα με τη δικια μου προσωπικη ηθικη καιρικη σημειολογια,θα κανω με το τελος του χειμωνα...

Ναι, καταλαβαίνω, η συνδιαλλαγή μας με τον καιρό είναι τόσο προσωπική... Προσωπικά μίλησα κι εγώ. :) Και συμπτωματικά έγραψα σχετικά παρακάτω στην αναφορά μου.

Εμένα μοθ συμβαίνει και κάτι άλλο τελευταία, δεν έχω κέφι να φωτογραφίζω. Μπορεί να βλέπω όμορφα πράγματα αλλά προτιμώ να ειμαι μέσα σε αυτά αντί να τα απεικονίζω. Φάση κι αυτή, όπως τόσες...
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Δημοσίευσηαπό nNoe » Παρ 10 Φεβ 2012, 13:06

teddyk έγραψε:φαντάζεσαι ομως να ηταν μεσα στη ζεστη κ στη σκονη ο χειμωνας με 20αρια κ νοτιαδες?
τουλαχιστον ενταξει ξερω δεν εχουμε φαινομενα αλλα κρυο κ τη θαλπωρη του την εχουμε.μακαρι να τα ειχαμε κ ολα.

Τεο

Αυτο Θοδωρη,ειναι η βάση που δε πρέπει να ξεχνάμε ποτέ.Αυτο που λες ,ειναι η κακη οψη της καιρικης μεταβλητοτητας,για την οποία εχω αναφερθεί και έχω αναλύσει πολλές φορες.Μας λειπει πλεον η "πολυτελεια" να θεωρουμε ΔΕΔΟΜΕΝΑ μερικα πραγματα που παλια δε νοιαζομασταν γιαυτα κ οχι μονο μας λέιπει,αλλα μας κανει και σκεφτομαστε φοβικά και με άγχος..Δε το ξεχναω λοιπον,αλλά δε θα το αφησω κιολας να με δεσμευει στις σκεψεις μου.Οποτε νοιωθω οτι εχω αυτη τη "πολυτελεια" στη διαθεση μου ειτε για καλο λογο ειτε για κακο,αυτοματα τοποθετουμαι με βαση αυτη τη "πολυτελεια".. :) :) ..Ο χειμωνας λοιπον ειναι βεβαιως "απο τα παλιά" τα οποια ομως συγκεκριμενα "παλια" ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ για εμας.Ειχαμε κ εμεις "ΠΑΛΙΟΥΣ ΧΕΙΜΩΝΕΣ ΚΑΛΟΥΣ"....αλλα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ......Εδω ειναι το θεμα.....Κ οταν λεω παλιους καλους χειμωνες ,δεν εννοω τις χιονοφωτοβολιδες που τρελαινονται ολοι και αναφερονται σ αυτες..Καμμια σχεση.... Εχω ξαναζησει τετοιο χειμωνα,πολες φορες, και οι μεγαλυετροι στη ηλικια εχουν κ αυτοι ξαναζησει τετοιο χειμωνα ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΩΡΑ..Πικροι για εμας στην ΑΤτικη και οχι σπανιοι χειμωνες.Ολη η Ελλαδα και η Ευρωπη στο παγο κ εμεις κυνηγαμε ουτε καν τ απονερα...Κ οταν εμφανιζοταν κατι προς τα μερη μας,η Ευβοια τα ρουφουσε ολα...Ενταξει τα χουμε ζησει στο πετσι μας αυτα..Ας τον περιμενουμε ομως να κανει τον κυκλο του.Ποτε δε ξερεις....πραγματικα ποτε δε ξερεις...Αυτη ειναι και η μαγεια του καιρου.Οπως και να χει φιλε ,οπως βλεπεις καθε ,μα καθε φαινομενο ,απο εμας εδω τιμαται και με το παραπανω.Ειτε μας αρεσει ειτε οχι.Βροχες συννεφα σκετα,ηλιοβασιλεματα,ομιχλες,ολα τα παντα ,τα αξιοποιουμε και τ αναδυκνυουμε.Μ αυτο το τροπο νοιωθω να ισοφαριζω -εγω τουλαχιστον-καπως το οποιο "χαλασμα" προσφερει ο καιρος.Σημασια εχει να μετεχεις στο καιρικο παρτυ.....μ οτι εχεις ,και οχι απο νευρα επειδη δε σου καθεται κατι,να μενεις ελιτίστικα , απ εξω.....
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό LeoP » Παρ 10 Φεβ 2012, 14:34

Γιώργο, παρατηρώ και διαβάζω αρκετά από αυτά που γράφεις, για να μην πω σχεδόν όλα και το μόνο που μπορώ να σχολιάσω είναι: Μα καλά, πως μπορείς να τα βλέπεις όλα τόσο άσχημα για ένα τόσο όμορφο χειμώνα όπως ο φετινός.

Κατ' αρχήν, η Πάρνηθα μετράει πάρα πολλές μέρες χιονόστρωσης, από τις 15 Οκτωβρίου παρακαλώ(!!!), για λίγες μέρες, κοντά 20 μέρες το Νοέμβριο και τουλάχιστον άλλον ενάμισι μήνα μέσα στο χειμώνα (σχεδόν όλο το χειμώνα δηλαδή). Στα υπόλοιπα ορεινά της Αττικής έχει χιονίσει αρκετές φορές και μετράνε και αυτά πολλές μέρες χιονόστρωσης. Επίσης Κιθαιρώνας/Πάστρα κ.λ.π. αλλά δεν τα μετράω γιατί είναι μακρυά μας.

Κατά δεύτερο λόγο, ημιορεινές περιοχές της Αττικής είχαν κάποιους χιονιάδες και κρύα και μερικές μέρες ικανοποιητικής χιονόστρωσης, ειδικά οι περιοχές πάνω από 450μ υψόμετρο.

Όλα αυτά τα μέρη είναι πολύ εύκολο, φθηνό και όχι χρονοβόρο να τα επισκεφτεί κανείς και να απολαύσει το χιόνι, είτε με βόλτα με το αυτοκίνητο, είτε περπατώντας, είτε πίνοντας τον καφέ του σε μαγαζί, είτε ακόμα και τρώγοντας. Όποιος ήθελε μπορούσε να ζήσει το χιόνι στην Αθήνα.

Δε μπορώ να δεχτώ ότι το Μορτερό, η Ερυθραία, η Κηφισιά, ακόμα και η Δροσιά, ο Αγ. Στέφανος και η Εκάλη πρέπει να απαιτούν καλά χιόνια κάθε χειμώνα όταν είναι γνωστό ότι αυτό δε συμβαίνει κάθε χειμώνα. Ποτέ δε συνέβαινε και λογικά ποτέ δε θα συμβεί αυτό. Πολύ περισσότερο η Αθήνα και τα νότια προάστιά της.

Καταλαβαίνω ότι θέλεις το χιόνι στο μπαλκόνι σου και στα δέντρα σου, κι εγώ το ίδιο θέλω αλλά δεν καταλαβαίνα την πίκρα σου.

Λεωσθένης, Δροσιά
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό winter-87 » Παρ 10 Φεβ 2012, 14:43

ισχυρή χιονόπτωση στη Καλαμπάκα από το πρωί που εντείνεται ωρα με την ωρα
περίπου 10-15 νέα εκατοστά
Η θ στο 0
Άβαταρ μέλους
winter-87

Δημοσίευσηαπό nNoe » Παρ 10 Φεβ 2012, 15:01

Ναι ,λογικο ,λογικο το σκεφτικο σου Λεωσθενη....Γιαυτο και προσεξα και μιλησα προσωπικα κανοντας κριση και λεγοντας σκεψεις για το χειμωνα .Ποτε δε μ ενδιαφεραν τα ορεινα,τα ημιορεινα ,οι βολτες με τ αμαξι και τα extra σκηνικα.Ποτε δε μ ενδιεφεραν επισης οι Virtual Κατατασεις και τα χiονια στην οοθονη του Pc μου..Aυτο που μ ενδιεφερε ειναι η καθημερινοτητα μου και ο καιρος οταν ερχεται και την συναντα.Πανω σ αυτο εχω χτισει τη δικια μου φισλοσοφια και σταση απεναντι στα καιρικα..Ουδεμια σχεση λοιπον αν η Παρνηθα εβαλε 20-30 η 5830 μετρα χιονιου. .Η καθημερινοτητα,η δουλεια,το αγχος,η κινηση,το καθε μερα,οι δουλειες,οι προσωπικες στιγμες,η μαχη της καθημερινοτητας ,αυτα ειναι ο δικος μου καμβας που πανω του ζωγραφιζω αυτο που ο καιρος μου δινει σαν υλικο!!

Τι εχουμε λοιπον φετος ?μαλλον να το θεσω πιο σωστα.Τι εχω φετος?Εχω...βροχουλες ελαχιστες ,παντα πρωινες ωρες οταν καταβαιινω το ποταμι.Εχω να δω καταιγιδα στη περιοχη απο περυσι και ξαναειδα πριν δυο μερες,,,,εχω δυσκοιλιο χιονι ,και καθε δυνατο τροπον να μη χιονιζει,σημειωτεον στα Σεπολια που περναω τη μιση μου μερα δε κεταβηκε ουτε νιφαδα...Εχω αυτο δυσοιλιο λιγοστο χιονακι που ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑ τιμωντας την καθε νιφαδα προσωπικα και ευχομενος να τη δουν και τα παιδια στον Πειραια,αδιαφορωντας παντελως για τον αν ειναι φυσιολογικο να το δει ο Πειραιας,,.,χμμ,,τι αλλο εχω?Εχω ωραιο κρυο το οποιο απολαμβανω δεοντως και φυσικα καθημερινα ηλιοβασιλεματα τα οποια επισης τιμαω δεοντως.Γενικως, αλλο η κριση μου για το χειμωνα σα συνολο κ αλλο ΤΙ ΚΑΝΩ μ αυτα που εχω.Και αυτα που κανω ,οπως ειπα ισοφαριζουν την αποψη μου γιαυτον τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΘΛΙΟ ΣΚΑΤΟΧΕΙΜΩΝΑ που εχουμε.Προσωπικα ΔΕΝ θα εκτονωσω την επιθυμια μου να δω χιονι πηγαινοντας σε κανενα βουνο και ΔΕΝ γεμιζω με καμια ικανοποιηση απο τα μετρα χιονιου που θαβουν την Ευρωπαικη Ηπειρο.Πιστος οπαδος της θεωριας "οπου γης πατρις"..θα πειρμενω οπου και αν βρισκομαι ,το καιρο ,για να τον υμνησω,να τον θαυμασω,αλλα και να τον μπινελικωσω ασυστολα,ειτε δικαια ειτε αδικα..διατηρωντας παντα μια αμφιδρομη σχεση επικοινωνιας μαζι του,οντας εγω ενας κοινος θνητος ,ενας περαστικος απο αυτη τη ζωη κ αυτος ενας αιωνιος αρχοντας.Τα σεβη μου ειναι απεριοριστα σ αυτον τον αρχοντα,αλλα η αποψη μου ειναι να παει να κανει κωλοτουμπες,,.,εγω ΔΕ ΘΑ ΤΟΝ κυνηγησω.Οπως εχω τον ηλιο,οπως εχω τα συνεφα,οπως εχω τον καυσωνα,ετσι θελω και τη βροχη ετσι θελω και το χιονι,ουτε καν στη πορτα μου....μεσα τον θελω, να το στρωσει στο σαλονι...να μπει το νερο απο τους τοιχους... :lol: :lol: :lol: .να οπως εδω στη Κυψελη το 2004...παρε ματι

Εικόνα!!!!!!!

ΑΥτη η εικονα εχει πολυ "λιπος" μεσα της ...Μπορει να με κρατησει για πολλα χρονια....

Οποτε οπως καταλαβαινεις....ειμαι σ αλλη "φαση"... :) :)
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Re: Χιόνι 10ης Φεβρουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Meteojohn-Loutraki » Παρ 10 Φεβ 2012, 15:13

Χιόνισε τη νύχτα στα Γεράνεια.
Το κρύο συνεχίζεται φέτος, σε πείσμα των τιμών του πετρελαίου και της οικονομικής συγκυρίας που βιώνουμε...
Και αν εμείς εδώ "υποφέρουμε", τι να πουν οι συμπατριώτες μας στα ορεινά και στα βόρεια της χώρας...

Ακολουθούν φωτογραφίες από τα Γεράνεια σήμερα το πρωί.

Εικόνα
10-2-2012 by Meteojohn-Loutraki, on Flickr

Εικόνα

Εικόνα

Θάλασσα, βουνό και χιόνι!
Μόνο στο Λουτράκι αυτός ο συνδυασμός!!!

Εικόνα

Εικόνα

Άποψη των Γερανείων από τον Ισθμό.
Από κάτω το Λουτράκι

Εικόνα

Αργότερα, ανέβηκα στη Νεμέα για δουλειές.
Εκεί όμως το χιόνι έπεφτε πολύ πυκνό!
Ακολουθούν 2 φωτογραφίες έξω από το γραφείο και ένα μικρό βίντεο.

Εικόνα
Νεμέα 10-2-2012 by Meteojohn-Loutraki, on Flickr

Εικόνα
Νεμέα 10-2-2012 by Meteojohn-Loutraki, on Flickr

Το βίντεο της στούπας (ή "παπλαμούδας" όπως τη λέμε στην 'Ηπειρο)!
http://www.flickr.com/photos/j1971/6851167559/

Αναλυτικά το ποστ εδώ:
http://meteojohn71.blogspot.com/2012/02/blog-post_10.html

Υ.Γ. Διαφωνώ με αυτήν τη "γλυκιά" γκρίνια του φίλου μου του Γιώργου :) .
Για πολλές περιοχές της χώρας μας, ο φετινός Χειμώνας είναι απλά συγκλονιστικός!
Δεν παραβλέπω βέβαια την οικονομική-κοινωνική συγκυρία...
Πάρα πολλοί συμπατριώτες μας υποφέρουν...

Καλή συνέχεια σε όλους.
Ανυπομονώ να σας γνωρίσω και από κοντά αύριο και ιδιαίτερα βεβαίως τον "γκρινιάρη" της παρέας μας :D !
Γιάννης Καλαντζής (Λουτράκι-Γιάννενα)
http://www.loutraki-live.gr/
http://www.meteojohn71.blogspot.gr
Άβαταρ μέλους
Meteojohn-Loutraki

Δημοσίευσηαπό csath07 » Παρ 10 Φεβ 2012, 15:48

Πανέμορφες εικόνες από Λουτράκι αλλά και η στούπα Νεμέας... απολαυστική :D

Βασικά, εγώ συμφωνώ με το Γιώργο, αλλά το θέμα δεν είναι εκεί. Δεν έχει νόημα αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε, πόσοι θα κάνουν "like" ή όχι, απλά τις απόψεις μας εκφράζουμε όλοι σύμφωνα με το τι έχει βιώσει ο καθένας αλλά και την άποψη που έχει. Κάθε γνώμη έχει τη προσωπική υπογραφή του καθενός :D Υπάρχουν οι "υπερ-αισιόδοξοι" και τους αγαπώ διότι με παρασέρνουν και μένα να ελπίζω (όταν κάτι "ερχεται") ή να, προσπαθώ έστω, να δω με τα δικά τους μάτια για λίγο αυτό που κρίνω εγω προσωπικά ως "υπερ-αισιοδοξο". Υπάρχουν οι "γκρινιάρηδες" και τους αγαπώ εξίσου διότι εκφράζουν μια μικρή ή μεγάλη, καλώς εννοούμενη, γκρίνια γιατι θέλουμε να γινόμαστε ξανά παιδιά με το κεραυνο ή το χιόνι. Μπράβο στον κάθε ένα που ανοίγει τη ψυχή του και μας την αφιερώνει λοιπόν, είτε συμφωνούμε, είτε διαφωνούμε :D Π.χ. και ο Αγγελος χτες, ο Νίκος, ο Κώστας και πολλά παιδιά κατά καιρούς... αν δεν τα πείτε ΕΔΩ, τότε που; :D

Καλό μεσημέρι φίλοι μου με ψιλοβροχο και θερμοκρασία κοντα τους +9
Χρήστος Ν / Κυψέλη - Αθήνα 150m / 38.0 Ν - 23.7 E
Αρχεία - Φωτογραφικό υλικό - Αναφορές: http://antisimvatikos.blogspot.com/

Αφιέρωμα: H δύναμη του Καιρού στην Αθήνα: http://tinyurl.com/nk2ebj3
csath07

Δημοσίευσηαπό LeoP » Παρ 10 Φεβ 2012, 16:05

Είναι πολύ ενεργειακή φωτογραφία όντως! Δε νομίζω να διαφωνεί κανείς...
Δυστυχώς με τις γιουρόπα μπαλκονόπορτες πλέον ούτε χιόνι μπαίνει ούτε διαρρήκτες (λέμε τώρα). Εκτός και αν "κατά λάθος" μείνουν μισάνοικτες! :lol:

Υπάρχει πάντως και ένα σοβαρό πλεονέκτημα στη σκέψη σου, που ίσως δεν το προσέχει κανείς εύκολα, που είναι το εξής: Όταν θα έρθει η ώρα της αλήθειας (της χιονοθύελλας) η χαρά θα είναι πολύ πιο άγρια σε αυτόν που την περίμενε καρτερικά απ' ό,τι σε κάποιον άλλον που έχει χορτάσει χιόνι από άλλα μέρη. Μοιάζει σαν να έχει αποχωριστεί κανείς το σύντροφό του λόγω κάποιων συνθηκών και να περιμένει την αντάμωση, ενώ κάποιος άλλος προτιμάει να βρει μια εναλλακτική λύση! :mrgreen: Σαφώς εγώ είμαι στη δεύτερη κατηγορία, διότι διάλεξα να πάω εγώ στο βουνό, εφ' όσον αυτό δεν ερχόταν σε μένα.

Λεωσθένης, Δροσιά

nNoe έγραψε:Κυψελη το 2004...παρε ματι

Εικόνα!!!!!!!

ΑΥτη η εικονα εχει πολυ "λιπος" μεσα της ...Μπορει να με κρατησει για πολλα χρονια....

Οποτε οπως καταλαβαινεις....ειμαι σ αλλη "φαση"... :) :)
Άβαταρ μέλους
LeoP

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παλιές Αναφορές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες