Αναφορές Δεκεμβρίου 2012

Ο καιρός, όπως τον κατέγραψε η hellasweather

Αναφορές Δεκεμβρίου 2012

Δημοσίευσηαπό ggerakaris » Παρ 30 Νοέμ 2012, 22:43

Καλό Χειμώνα...!!!!! :D

Εικόνα
Γερακάρης Γιώργος
Ελεούσα Ιωαννίνων Υψόμ. 540 m

http://users.otenet.gr/~oejhtc/
Άβαταρ μέλους
ggerakaris

Re: Αναφορές Δεκεμβρίου 2012

Δημοσίευσηαπό nektarios 1451 » Σάβ 01 Δεκ 2012, 0:09

καλο μηνα και να εχει ο δεκεμβριος μεγαλο μετεορολογικο ενδιαφερον.

Μια χαρα μας μπηκε ο μηνας η ποτιστικη βροχη γα εδω καλα κραταει κανα διωρο τωρα.
nektarios 1451

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Σάβ 01 Δεκ 2012, 0:20

Καλό μήνα.

Γιώργο, άντε γουρλής αγόρι μου.
Αν πάει καλά και αυτός ο μήνας, ποδαρικό για το νέο έτος εσύ. :lol: :lol: :lol:

Κατά τις 23:30 αποχώρηση από το Χαϊδάρι συνοδεία ποτιστικής βροχής. Για λίγο εντάθηκε στο ύψος του ΙΚΕΑ (τι τρέχει με αυτό το μέρος; :? :roll: ) και τώρα στο Νέο Φάληρο σιγανή βροχούλα. Όμορφη.

Καλό μήνα λοιπόν σε όλες και όλους μας.
Αυτός ο μήνας να χαρίσει απλόχερα στη χώρα τον υετό σε όλες του τις μορφές!!! :)

Να είστε όλες και όλοι καλά.
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό vanzel » Σάβ 01 Δεκ 2012, 0:47

Καλό μήνα και καλό χειμώνα!
Συνεχίζει αδιάκοπα η ποτιστική βροχή στο Βουργαρέλι που έχει αρχίσει από τις 7 το απόγευμα,του προηγούμενου μήνα!χαχαχα!
Σημερινός Υετός 6.0 mm
Ραγδαιότητα 12.4 mm/hr
Ετήσιος Υετός 1490.6 mm
Storm Total 101.6 mm
Θερμοκρασία 8.8°C

Αυτό σημαίνει πρακτικά ότι τα Τζουμέρκα χιονίζονται από τα 1800μ και πάνω.

Ο Νοέμβριος έκλεισε με 223,6mm...Not bad!
Βαγγέλης Πλεύρης,Ν.Πεντέλη 340μ.

Μετεωρολογικός Σταθμός Ν.Πεντέλης: http://www.pentelimeteo.gr
Άβαταρ μέλους
vanzel

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Σάβ 01 Δεκ 2012, 0:55

Καλό μήνα και καλό χειμώνα να έχουμε!

Υπάρχει μία κάποια μείωση της έντασης της βροχής εδώ, θεωρητικά για μερικές ώρες ακόμα έχουμε ελπίδες για κάποιο ξέσπασμα ακόμα, αν και η καταιγίδα φαντάζει δύσκολη πια..

Καληνύχτα!
ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΛΟΓΩ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό gbourlis » Σάβ 01 Δεκ 2012, 1:51

Καλό μήνα.
Και ενώ έδινα 2ωρη μάχη με τις κωδικοποιήσεις των templates του σταθμού (στράβωσε ξαφνικά το Ubuntu και δεν του άρεσε η κωδικοποίηση των windows), η ποτιστική βροχούλα άρχισε πάλι να πέφτει ποτιστικά και ήσυχα. Έριξε και πριν τα μεσάνυχτα λίγο, κάπου 2μμ. Περιέργως η θερμοκρασία ανεβαίνει από 14 νωρίτερα, 15.6 τώρα. Μάλλον, φταίει ο άνεμος που δεν μπορεί να αποφασίσει ΒΑ ή ΝΔ. Cats and dogs τώρα.

Καλό βράδυ
Γιώργος Μπ, Πάτρα
http://ozia.net/W/
gbourlis

Δημοσίευσηαπό LeoP » Σάβ 01 Δεκ 2012, 1:59

Καλό μήνα κι από μένα!
Πλάκα έχει, μπήκε ο μήνας και πολλοί σταθμοί γράφουν χιλιοστά χωρίς διακοπή ούτε για την ευχή!
Και καλόν ύπνο! Ώρα είναι...
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό stapan » Σάβ 01 Δεκ 2012, 4:48

Φοβερή νεροποντή εδώ και 10 λεπτά στο Περιστέρι,άνευ ηλεκτρικών.Τώρα μειώνεται η έντασή της.Πριν λίγο ο θόρυβος από το νερό που έπεφτε κάλυπτε τους motorhead στ'ακουστικά μου!!!!
stapan

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Σάβ 01 Δεκ 2012, 5:06

Αν η αναφορά είχε νόημα να τη λέμε μόνο για να πούμε κάτι καινούργιο, τότε αυτή εδώ δεν έχει κάτι καινούργιο να πει πέρα από την ολονύκτια βροχή που ήδη αναφέρθηκε.
Μια βροχή που δεν ζήτησε να είναι τίποτε περισσότερο από συνοδεία. Όχι συνοδός. Συνοδεία.
Πρώτα συνόδεψε το δυνατό κα φλύαρο νοτιά και αφού με πολλές υποσχέσεις τον έβαλε για ύπνο, έμεινε μόνη της αναζητώντας την παρέα της μέσα στους μεταμεσονύκτιους νωχελικούς δρόμους. Βρέθηκε έξω από το παράθυρο κουτουκιών και μέσα μια πληρωμένη επανάσταση σε 9/8, βρέθηκε να κρυφακούει συζητήσεις κάτω από μια ομπρέλα, σε εισόδους πολυκατοικιών που μυρίζουν αδιαφορία. Στο τέλος, ακολουθώντας την πιστά, στο βδομαδιάτικο ραντεβού μας, μπήκε μέσα μου και έκανα πως δεν με ενδιαφέρει.
Μου ζήτησε τον κεραυνό, μόνο για να κάνω το λάθος. Αλλά δεν υπέκυψα σε μια εύκολη δήλωση. Δεν θα είναι τόσο προβλέψιμο πάντα. Κι έτσι έκανε πως δεν την ενδιαφέρει. Μαζί όμως, μείναμε εκεί για ώρες, εφευρίσκοντας ένα σωρό δικαιολογίες για να κρύψουμε τη γύμνια της επιθυμίας. Μαζί κυλήσαμε αργά στα ρυάκια του δρόμου, χωρίς να ζητήσουμε τίποτε άλλο από φαντασία, ομορφιά και κατανόηση.
Η ομορφιά δραπετεύει στις σκέψεις μου είπε, κυλώντας αργά στο μέτωπό μου. Κι εγώ που πάντα προσπαθούσα να χαρίσω την ελευθερία στους άλλους;
Η φαντασία είναι σε αυτά που θα έρθουν. Μα πώς θα φυλακίσω το μυαλό μου για να προχωρήσει η μέρα;
Η κατανόηση είσαι εσύ. Κι ας λεω πως δε θυμάμαι....

Όμως το νερό δε ξεχνά και προσπαθώντας να θυμηθώ πότε, να σκεφτώ πώς, συνειδητοποίησα οτι έγινα μια ανάμνηση απο παρελθόν και μέλλον. Μια επιθυμία που ήταν ανάμνηση. Σαν το Νερό.

Μπερδεμένος, έφυγα, μη ξέροντας τί ακριβώς θα έπρεπε να θυμάμαι από το τώρα. Επέλεξα μια τυχαία στιγμή καθώς το αυτοκίνητο σάλπαρε αργά στην ζεστή θάλασσα των δρόμων. Εξάλλου δεν έχει σημασία γιατί και πόσο έβρεξε. Σημασία έχει οτι έβρεξε. Και αφού αυτό έχει σημασία, εγώ θα κρατήσω για μένα μια και μοναδική στιγμή που δεν ζήτησε καμία επιβεβαίωση για να υπάρχει. Παρά μόνο μια δική μου επιθυμία για να υπάρχει. Ολότελα δική μου, που μόνο αυτή η βροχή βρέθηκε να της κάνει παρέα.......

Αθήνα, βροχερά ξημερώμστα 1ης Δεκεμβρίου 2012.
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό nNoe » Σάβ 01 Δεκ 2012, 8:15

KATAIGIDAAAAAAAAAAAAAAAAA////

ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ !!! ΕΤΣΙΙ.,,.ΕΤΣΙΙΙ,,,ΕΝταξει δε εχει πολΛΑ ηλεκτρικα,αλλα εχει!!! φοβρρα χρωματα πριν ξεκινησει...καταγραφτεαι απο την αρχη.,ΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΛΑΖΑΚΙΙ..Επιτελους μια καταιγιδα Και μαλιστα ΣΑΒΒΑΤΟΟΟΟΟ~~~~Τα νερα του Σαββατου λεγανε οι παλιοι στα μερη μου,ειναι ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΝΕΡΑ
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Επόμενο

Επιστροφή στο Παλιές Αναφορές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες