Αναφορές Νοεμβρίου 2013

Ο καιρός, όπως τον κατέγραψε η hellasweather

Αναφορές Νοεμβρίου 2013

Δημοσίευσηαπό nektarios 1451 » Παρ 01 Νοέμ 2013, 1:30

Καλο μηνα να εχουμε
τωρα Νοεμβριος ειναι? Απριλιος? 18,3 βαθμοι και 59% υγρασια ποιο πολυ για Απριλιο κανει αλλα που θα παει θα τον βρει τον δρομο του.μετα απο τον πολεμο των θυσανων και τον γραμμων αργα το βραδυ καθαρισε ο ουρανος και απολαμβανουμε μια ωραια ξαστερια
nektarios 1451

Re: Αναφορές Νοεμβρίου 2013

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Παρ 01 Νοέμ 2013, 9:44

Καλημέρα και καλό μήνα στην παρέα.

Χλιαρό πρωινό, άπνοια, θολή ατμόσφαιρα.

Με την ευχή να έρθουν οι βροχές και οι καταιγίδες και οι φυσιολογικές θερμοκρασίες.
Προσωπικά, ανησυχώ για την καιρική κατάσταση....... :( :( :? :?

Να είστε όλες και όλοι σας καλά
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό nNoe » Παρ 01 Νοέμ 2013, 12:05

George,εγω κοιταω πως μπορει να γινει να προσαρμοστω σ αυτο το πραμα ,εχοντας κατα νου ,την προσκαιρη διαμονη μου εδω στη γη.Η δικια μας η γενιά θα ζοριστει καπως διοτι εχει κ αλλες θυμησες.Οι νεωτερες γενιες δε θα χουν τοσο προβλημα.ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΝ σ αυτο που τωρα ειναι.Παιζουμε μπαλα στα ακραία γήπεδα πλέον.Θα χουμε και τα δωράκια μας ομως .Ακραια θα ναι κ αυτά φυσικά....θ αργουν αλλα θα ρχονται.Πχ εμενα ,που λες εσυ οτι σου λειπει μια γκριζαδα και μια βροχη κλπ,κ οχι τοσο το κρυο,μου λειπει πολυ ενα ΠΣΚ ολοκληρο (τι ειπα τωρα ε? ) με συννεφια και ψιλοβροχο!!!! ΠΣΚ με συνεφια και ψιλοβοροχο???!!! Πω πω ,τι ειπα τωρα!! Αμαρτια!!
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Παρ 01 Νοέμ 2013, 13:06

nNoe έγραψε:George,εγω κοιταω πως μπορει να γινει να προσαρμοστω σ αυτο το πραμα ,εχοντας κατα νου ,την προσκαιρη διαμονη μου εδω στη γη.Η δικια μας η γενιά θα ζοριστει καπως διοτι εχει κ αλλες θυμησες.Οι νεωτερες γενιες δε θα χουν τοσο προβλημα.ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΝ σ αυτο που τωρα ειναι.Παιζουμε μπαλα στα ακραία γήπεδα πλέον.Θα χουμε και τα δωράκια μας ομως .Ακραια θα ναι κ αυτά φυσικά....θ αργουν αλλα θα ρχονται.Πχ εμενα ,που λες εσυ οτι σου λειπει μια γκριζαδα και μια βροχη κλπ,κ οχι τοσο το κρυο,μου λειπει πολυ ενα ΠΣΚ ολοκληρο (τι ειπα τωρα ε? ) με συννεφια και ψιλοβροχο!!!! ΠΣΚ με συνεφια και ψιλοβοροχο???!!! Πω πω ,τι ειπα τωρα!! Αμαρτια!!

Γιώργη, κατανοητό αυτό που λες περί προσαρμογής. Αλλά, δεν θέλω να προσαρμοστώ!
Βαρέθηκα και κουράστηκα να προσαρμόζομαι στα πάντα που συμβαίνουν κάθε μέρα γύρω μου. Έχω φάει 100 και δεν έχω ρίξει ούτε 1!!! :x
Στο χόμπυ μου, στην πόρωσή μου, στην αγάπη που έχω για τον καιρό, στη διαφυγή μου δεν χωράνε προσαρμογές και υποχωρήσεις. Προσωπικά μιλώντας πάντα!!!
Ναι ρε φίλε, ένα ΠΣΚ με συννεφιά και βροχή. Τι στέρηση είναι αυτή...... :?: :?:

Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό vits » Παρ 01 Νοέμ 2013, 13:44

Εδώ η λύση! Να το κάνουμε κάποια φορά:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uU0K-UOtgwA[/youtube]
Κώστας Βίτσιος, Μαρούσι, 236μ. καιιιιιι Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vits

Δημοσίευσηαπό ggerakaris » Παρ 01 Νοέμ 2013, 13:50

GiorgosP έγραψε:
nNoe έγραψε:George,εγω κοιταω πως μπορει να γινει να προσαρμοστω σ αυτο το πραμα ,εχοντας κατα νου ,την προσκαιρη διαμονη μου εδω στη γη.Η δικια μας η γενιά θα ζοριστει καπως διοτι εχει κ αλλες θυμησες.Οι νεωτερες γενιες δε θα χουν τοσο προβλημα.ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΝ σ αυτο που τωρα ειναι.Παιζουμε μπαλα στα ακραία γήπεδα πλέον.Θα χουμε και τα δωράκια μας ομως .Ακραια θα ναι κ αυτά φυσικά....θ αργουν αλλα θα ρχονται.Πχ εμενα ,που λες εσυ οτι σου λειπει μια γκριζαδα και μια βροχη κλπ,κ οχι τοσο το κρυο,μου λειπει πολυ ενα ΠΣΚ ολοκληρο (τι ειπα τωρα ε? ) με συννεφια και ψιλοβροχο!!!! ΠΣΚ με συνεφια και ψιλοβοροχο???!!! Πω πω ,τι ειπα τωρα!! Αμαρτια!!

Γιώργη, κατανοητό αυτό που λες περί προσαρμογής. Αλλά, δεν θέλω να προσαρμοστώ!
Βαρέθηκα και κουράστηκα να προσαρμόζομαι στα πάντα που συμβαίνουν κάθε μέρα γύρω μου. Έχω φάει 100 και δεν έχω ρίξει ούτε 1!!! :x
Στο χόμπυ μου, στην πόρωσή μου, στην αγάπη που έχω για τον καιρό, στη διαφυγή μου δεν χωράνε προσαρμογές και υποχωρήσεις. Προσωπικά μιλώντας πάντα!!!
Ναι ρε φίλε, ένα ΠΣΚ με συννεφιά και βροχή. Τι στέρηση είναι αυτή...... :?: :?:

Καλό μήνα σε όλους!

Σχετικά με την παραπάνω συζήτηση Γιώργηδες θα ήθελα να προσθέσω το εξής. Ότι η ζωή είναι ένας τροχός που κάνει αδιάκοπους κύκλους. Κύκλους κατά τους οποίους τα πάνω έρχονται κάτω και το αντίστροφο. Επίσης, να θυμίσω και ένα άλλο γνωμικό, ότι η ιστορία συνήθως και συνεχώς επαναλαμβάνεται. Συνεπώς από αυτά τα δύο στοιχεία πιστεύω αισιόδοξα, ότι τα πράγματα θα βελτιωθούν όχι μόνο καιρικά αλλά και στις περισσότερες εκφάνσεις της ζωής μας. Απλά θέλει πολύ υπομονή και θα ανταμειφθούμε... Έτσι είναι η ζωή!!! Το θέμα είναι ποιος έχει πλεόν αποθέματα υπομονής για να τα διαθέσει και στην καιρική ανυπαρξία! :?

Αναφορικά τώρα με τον καιρό επειδή όταν κοιτάω τέτοια εποχή την αιθρία λιακάδα έξω στο παράθυρο τσαντίζομαι, σκέφτομαι να πάρω κανένα υπνωτικό χάπι και να ξυπνήσω σε κανένα μήνα, ελπίζωντας ότι κάτι θα έχει αλλάξει. :(
Γερακάρης Γιώργος
Ελεούσα Ιωαννίνων Υψόμ. 540 m

http://users.otenet.gr/~oejhtc/
Άβαταρ μέλους
ggerakaris

Δημοσίευσηαπό ggerakaris » Παρ 01 Νοέμ 2013, 13:55

vits έγραψε:Εδώ η λύση! Να το κάνουμε κάποια φορά:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uU0K-UOtgwA[/youtube]

Ωραία ιδέα Κώστα! Θα εισηγηθώ στη διαχείριση να το προετοιμάσουμε για τη φετινή μας πανελλήνια! Το θέμα είναι ποιος θα κάνει την παπαρούνα! Ακούω προτάσεις...! :lol:
Γερακάρης Γιώργος
Ελεούσα Ιωαννίνων Υψόμ. 540 m

http://users.otenet.gr/~oejhtc/
Άβαταρ μέλους
ggerakaris

Δημοσίευσηαπό nNoe » Παρ 01 Νοέμ 2013, 14:50

Ωραίο! Και καλο!!! Και χωρις αιματα και θυσίες!! Πετανε λεει ,νερο αλευρι τυράκι κρεας...Αμα ειναι,μπορουμε ,αμα ειναι να πεταμε σουβλάκια ,τη κανω εγω την παπαρουνα.Ξερεις ,να βγαινει μια χερουκλα μεσα απο τα κλαδια ,να παιρνει το πιτογυρο ...μεσα μεσα ,ειμαι!!
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Παρ 01 Νοέμ 2013, 15:45

nNoe έγραψε:Ωραίο! Και καλο!!! Και χωρις αιματα και θυσίες!! Πετανε λεει ,νερο αλευρι τυράκι κρεας...Αμα ειναι,μπορουμε ,αμα ειναι να πεταμε σουβλάκια ,τη κανω εγω την παπαρουνα.Ξερεις ,να βγαινει μια χερουκλα μεσα απο τα κλαδια ,να παιρνει το πιτογυρο ...μεσα μεσα ,ειμαι!!

Ναι Γιώργη, στο ένα χέρι το σουβλάκι, στο άλλο χέρι το μπυρόνι!!
:lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό csath07 » Παρ 01 Νοέμ 2013, 19:40

Δεν έχω λόγια για το αποψινό. Ήλιος που θύμιζε κοκταίλ...
Εικόνα
Spectacular Sunset by csath07, on Flickr

Λίγα λεπτά πριν, φαίνονταν και οι κηλίδες του...
Εικόνα
Sunset with sunspots by csath07, on Flickr

16.6-23.5 η διακύμανση της Τ σήμερα. Καλό σας βράδυ!
Χρήστος Ν / Κυψέλη - Αθήνα 150m / 38.0 Ν - 23.7 E
Αρχεία - Φωτογραφικό υλικό - Αναφορές: http://antisimvatikos.blogspot.com/

Αφιέρωμα: H δύναμη του Καιρού στην Αθήνα: http://tinyurl.com/nk2ebj3
csath07

Επόμενο

Επιστροφή στο Παλιές Αναφορές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Google [Bot] και 1 επισκέπτης