Συνάντηση ΕΑΑ 11/2/2012 - 16.00

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

Re: Συνάντηση ΕΑΑ 11/2/2012 - 16.00

Δημοσίευσηαπό DIMOS TAOULAS » Κυρ 12 Φεβ 2012, 0:47

nNoe έγραψε:60 ατομα,περιπου,σε μια πραγματικα μεγαλειωδη και επιτυχημενη συναντησ στο ΕΑΑ αποψε.4 ωρες συζητηση,για μετεωρολογια,πολλες παρουσιες απο την ΕΜΥ,ο Κος Ζιακοπουλος,η Κα Χριστοινα ,,ο Κος Λεκκας,Η κα Χρυσουλα,τα παιδια απο Πατρα Νεκταριος,Μπουρλης,Κονδυλης ,ο Πολυβιος απο Ηρακλειο που ηρθε αυθημερον και εφυγε παλι το βραδυ καπακι,Λεανδροςαπο Χανια,και πολλα πολλα παιδια....Γενικα πολυ καλο κλιμα,μια πολυ καλη σσυναντηση.Μετα φαγαμε και τα κοψιδια μας.Ενα ευχαριστω στον Κωστα τον Λαγουβαρδο κ τη βασω.ΟΛΗ Η ΣΥΝΑΤΗΣΗ ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΘΗΚΕ και θα παρουσαστει εν ευθέτω χρονω :) :) :)

Μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια και σ΄ ανώτερα. Μια μίνι Πανελλήνια ήταν κι αυτή. Αλλά δεν μας είπατε αν το ρητό του Κροίσου "θα χει χιόνια και θα΄ ναι ωραία", εκπληρώθηκε !!
Περιμένουμε το υλικό με ανυπομονησία !

Καληνύχτα
Δήμος - Νάουσα
DIMOS TAOULAS

Δημοσίευσηαπό g.thunder » Κυρ 12 Φεβ 2012, 1:15

Μια υπέροχη συνάντηση έλαβε χώρα πριν από λίγο! Ευχαριστώ με την σειρά μου τους οικοδεσπότες και όλους εσάς! Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η συζήτηση ανάμεσα σε άτομα που "ζουν" τον καιρό από διαφορετικές οπτικές γωνίες, διεξαγόμενη σε καταπληκτικό κλίμα πλαισιωμένο από ένα υγρό καιρικό σκηνικό!
Και η συνέχεια στην ταβέρνα, επιβεβαίωσε τα γραφόμενα κατά καιρός περί της αξίας των συναντήσεων και τη έκφρασης της "ψυχής" της μετεωπαρέας μας μέσα από αυτές.
Ακολουθεί μήνυμα με πλούσιο οπτικοακουστικό περιεχόμενο!

Καλό βράδυ σε όλους και
η συνέχεια του χειμώνα γεμάτη καιρική ζωντάνια και... τις "λεπτομέρειες με το μέρος μας"!

Περιμένω την οποιαδήποτε ερώτηση ή ένσταση υπάρχει πάνω στην παρουσίαση περί "λεπτομερειών"!!!

Γιώργος Παπακωστόπουλος
Παπάγου, Αττική 190μ.
Συννεφιά με παροδικές βροχές ασθενούς μέχρι μέτριας έντασης/Άπνοια/1019mb/9,2οC/98%
http://www.papagoumeteo.gr
http://www.inmeteo.gr
g.thunder

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Κυρ 12 Φεβ 2012, 1:22

Τα είπε ήδη ο nNoe, πολύς κόσμος, πολύ ωραίο κλίμα, γενικά ωραίες στιγμές hellasweather!

Θα ανεβάσω λίαν συντόμως το υλικό που έχω, πρώτα όμως να σχολιάσω αυτό:

DIMOS TAOULAS έγραψε:Αλλά δεν μας είπατε αν το ρητό του Κροίσου "θα χει χιόνια και θα΄ ναι ωραία", εκπληρώθηκε !!

Ένα θα πω: Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι! Μόνο ψιλόβροχο είδα στο αστεροσκοπείο, ψιλόβροχο και στην ταβέρνα, ε, μόλις κατηφορίσαμε από Χαλάνδρι, όλο και δυνάμωνε! Από κέντρο και κάτω άνοιξαν οι ουρανοί! Μάρτυρας και ο Γιώργος Ματσάγγος στο αυτοκίνητο, είχαμε τρελαθεί και οι δύο! 15 χιλιοστά έχουν πέσει μέχρι στιγμής εδώ! Οπότε, οφείλω να πω ότι η γκρίνια του nNoe δεν είναι και εντελώς άδικη! :lol:
ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΛΟΓΩ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό Maria K » Κυρ 12 Φεβ 2012, 1:40

Hengeo έγραψε:Τα είπε ήδη ο nNoe, πολύς κόσμος, πολύ ωραίο κλίμα, γενικά ωραίες στιγμές hellasweather!

Θα ανεβάσω λίαν συντόμως το υλικό που έχω, πρώτα όμως να σχολιάσω αυτό:

DIMOS TAOULAS έγραψε:Αλλά δεν μας είπατε αν το ρητό του Κροίσου "θα χει χιόνια και θα΄ ναι ωραία", εκπληρώθηκε !!

Ένα θα πω: Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι! Μόνο ψιλόβροχο είδα στο αστεροσκοπείο, ψιλόβροχο και στην ταβέρνα, ε, μόλις κατηφορίσαμε από Χαλάνδρι, όλο και δυνάμωνε! Από κέντρο και κάτω άνοιξαν οι ουρανοί! Μάρτυρας και ο Γιώργος Ματσάγγος στο αυτοκίνητο, είχαμε τρελαθεί και οι δύο! 15 χιλιοστά έχουν πέσει μέχρι στιγμής εδώ! Οπότε, οφείλω να πω ότι η γκρίνια του nNoe δεν είναι και εντελώς άδικη! :lol:

Ο επίλογος της ωραίας συνάντησης ήταν πράγματι γοητευτικά βροχερός! Με ψιλόβροχο ξεκινήσαμε με την Αγγελική από την Πεντέλη και με μπόρα γερή φτάσαμε στην Αργυρούπολη!

Τα σύννεφα στα ψηλά της Πεντέλης και η εικόνα του Υμηττού από κει δεν άφηναν καμμιά αμφιβολία ότι η βροχή ερχόταν:
Εικόνα

Και μια πρόγευση γρήγορη και αμοντάριστη λίγο πριν αρχίσει η συνάντηση:

Ο νέος μας φίλος Γιάννης που ήλθε από το Λουτράκι
Εικόνα

Στην αίθουσα, όπου εγώ έχω φάει γλυστρίδα και σε πρώτο πλάνο ο Γιώργος και ο Μιχάλης Μπουρλής.
(Χρήστο, μου την περιγραφή του Φλεβάρη του 1956, την έφαγε η μαρμάγκα αφού είχα κατά λάθος κλείσει την κάμερα! Επιφυλάσσομαι! :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_1ESBYYuGJ8[/youtube]

Πολλές ευχαριστίες στον Κώστα και στη Βάσω για τη φιλοξενία και σε όσους φίλους ήλθαν, ιδιαίτερα εκείνους που ταξίδεψαν!

Καλό ξημέρωμα!
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Κυρ 12 Φεβ 2012, 3:02

Ήταν γιατί είχαμε καιρό να βρεθούμε;
Ήταν γιατί είμασταν 56 άνθρωποι (από τις πολυπληθέστερες συναντήσεις);
Ήταν γιατί ο χειμώνας μας έχει δώσει πολλές εμπειρίες;
Ήταν οι ωραίες παρουσιάσεις;
Μήπως ήταν η συζήτηση που ακολούθησε μετά;
Μήπως το φαγητό στου Κρυστάλλη;

Μπορεί όλα αυτά μαζί και άλλα τόσα.
Ήταν μια από τις πιο ωραίες συναντήσεις μας, αποδεικνύοντας το σύνθημα "Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΛΙΣΤΑΣ, ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ".

Όπως πάντα ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα και τη Βάσω για τη φιλοξενία εκεί ψηλά στη Πεντέλη.
Μεγάλη μου χαρά προσωπικά που είδα φίλους για πρώτη φορά, καινούργιοι φίλοι αλλά και άλλους από άλλα μέρη της Ελλάδας, που σε διαφορετική περίπτωση μόνο στην Πανελλήνια θα μπορούσα να τους δω.
Μπράβο μας!

Υλικό δεν έχω πολύ να δώσω.
Η ομιλία του κυρίου Λέκκα για μια στενότερη σχέση ερασιτεχνών με ΕΜΥ:
Εικόνα

Η παρουσίαση του Γιώργου του Παπακωστόπουλου:
Εικόνα

Μερική άποψη στου Κρυστάλλη:
Εικόνα

Πρόσωπα (στελνω οσες φωτο βγήκαν κάπως καλές!):
Κώστας Καντάς:
Εικόνα

Γιώργος Γκουρνέλος:
Εικόνα

Χρήστος Πετρόπουλος, Κώστας Λαγουβάρδος, Θοδωρής Κονδύλης:
Εικόνα

Πάνος Ζέρβας:
Εικόνα

Θοδωρής Καλύβας (μα τι βλέμμα...):
Εικόνα

Νεκτάριος και Θοδωρής Κονδύλης αριστερά:
Εικόνα

...και ο καλος μας ο καιρός την ώρα των παρουσιάσεων...:
Εικόνα

Σε δεύτερο χρόνο υπάρχουν και κάποιες πιο....αστείες φωτογραφίες, έτσι όπως αυθόρμητα βγήκαν...αλλά οκ, ξεκινάω απ τα σοβαρά. :lol:

Ασχετη παρατήρηση: Εχω παρατηρήσει οτι στο ΕΑΑ, πιάνουμε κάθε φορά περίπου τις ίδιες θέσεις ή ιδέα μου είναι;
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό leandros » Κυρ 12 Φεβ 2012, 9:57

μεγάλη συνάντηση στο ΕΑΑ, δεν το περίμενα. παιδιά από πολλές περιοχές της Ελλάδος,
αρκετοί επαγγελματίες του χώρου και πάρα πολύ κέφι μετά στην ταβέρνα.
Ουσιαστικά μια μίνι πανελλήνια συνάντηση.

Ευχαριστούμε τον Κώστα και Βάσω για τη διοργάνωση και χάρηκα για όσους είδα μετά από αρκετό καιρό.
Άβαταρ μέλους
leandros

Δημοσίευσηαπό george » Κυρ 12 Φεβ 2012, 11:51

Καλημέρα!! Μια από τις πιό μεγαλειώδεις" και "ζεστές" συναντήσεις χτές στο ΕΑΑ επιβεβαίωσε τη "συσπείρωση" της λίστας!! Όλα τέλεια στην εντέλεια. Ευχαριστώ την Βάσω και τον Κώστα για την φιλοξενίαα!! Περάσαμε υπέροχα, διασκεδάσαμε στην ταβέρνα και ενθουσιαστήκαμε στο γυρισμό στο Φάληρο όπως έγραψε και ο γείτονας Hengeo βλέποντας τους δρόμους να γίνινται ποτάμια!! Κάτι που συνεχίζεται και τώρα που γράφω (μεσημέρι πιά)!! Οι κεραυνοί πέφτουν σαν μπόμπες και η παραλιακή έγινε Αμαζόνιος!! Ωραία πράματα αρκεί να μην έχουμε απώλειες!! Καλή συνέχεια στην υπέροχη λίστα!! :D :D
Γιώργος Ματς
Αρτέμιδα, Αττική
Άβαταρ μέλους
george

Δημοσίευσηαπό ggerakaris » Κυρ 12 Φεβ 2012, 11:55

Να πω κι εγώ με τη σειρά μου τις εντυπώσεις μου για το χθεσινό απόγευμα.
Ύστερα από αρκέτων ετών παρουσίας στις Πανελλήνιες συναντήσεις μας και στις συναντήσεις που φιλοξενεί το Αστεροσκοπείο (ευχαριστούμε πολύ Κώστα και Βάσω) θα ήθελα να εκφράσω την απόλυτη ευχαρίστηση που ένιωσα για τη μαζική συνάθροιση που πετύχαμε εχθές. Πολύς κόσμος, νέος και παλιός, πολύ καλαμπούρι, ωραίες συζητήσεις στα τοπικά πηγαδάκια αλλά και στη γενική συζήτηση που κάναμε. Συζήτηση ουσίας και για το τι περιμένει ως κριτική ένας επαγγελματίας ή ερασιτέχνης προγνώστης από το κοινό και μία εκτενέστερη συζήτηση για το θέμα των πανελληνίων συναντήσεων. Ο nNoe όπως και άλλα παιδιά έχουν πλούσιο υλικό για να μεταφέρουν όσο το δυνατόν πιο αυτούσιο το κλίμα που δημιουργήθηκε εχθές και προς στους φίλους απομακρυσμένων περιοχών, οι οποίοι δεν ήταν εφικτό να παρευρεθούν.

Πολλά μπράβο σε όλους και ένα ακόμα μεγαλύτερο στους κκ. Ζιακόπουλο, Σούζη, Πέτρου, Λέκκα για την ανιδιοτελή συμμετοχή και παρουσία τους. Από αυτούς τους ανθρώπους μπορείς να μάθεις και να κερδίσεις πολλά!
Γερακάρης Γιώργος
Ελεούσα Ιωαννίνων Υψόμ. 540 m

http://users.otenet.gr/~oejhtc/
Άβαταρ μέλους
ggerakaris

Δημοσίευσηαπό nNoe » Κυρ 12 Φεβ 2012, 11:59

Αρχιζω τη δημοσιευση του υλικου ,με την παραθεση καποιων φωτογραφιων απο χτες.Πολλες απ αυτες τις φωτογραφιες ,τις εβγαλε η καμερα αυτοματα ,μολις εντοπιζε χαμογελο.Υπαρχουν επισης αμφιθεατρικες του χωρου της συναντησης.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΡΜΕΝΙΣΤΗ,
http://armenistis87b.blogspot.com/2012/02/hellasweather.html

ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ-ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΛΑΝΑ απο τη συναντηση
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό Cristina Souzi » Κυρ 12 Φεβ 2012, 12:41

Καλημέρα σας !!
Ήταν μια πολύ όμορφη συνάντηση , χάρηκα που σας ξαναείδα όλους από κοντά !
Τις ευχαριστίες μου στην Βάσω και τον Κώστα , και βέβαια στην HW !!
Cristina Souzi

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες