Συνάντηση Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

Συνάντηση Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Τρί 25 Σεπ 2012, 0:52

Καλησπέρα φίλοι,

Προτείνω το βράδυ του Σαββάτου 20 Οκτωβρίου και ώρα 20.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ στο ρεμπέτικο κουτούκι της Ηλιούπολης! (οδηγίες ακολουθούν)
Νομίζω πως έχουμε καιρό να τα πούμε, χειμώνας έρχεται και η ιστορία έχει αποδείξει, πως για να τα πάει καλά η Αθήνα φέτος, πρέπει να κάνει μερικές καλές και δυνατές συναντησούλες...!
Εκτός αυτού βέβαια, προσωπικά σας έχω πεθυμήσει και μου έλειψε η άμεση επικοινωνία!
Γι αυτούς και πολλούς ακόμη λόγους, αστειους και σοβαρούς, σημαντικούς και ασήμαντους, προτείνω αυτή τη συνάντηση και την προτεινω 1 μήνα πριν ωστε να υπάρχει χρόνος να κανονιστούμε :-)
Όσοι θα παρεβρεθείτε, στείλτε μου ΣΕ PM, μέχρι τις 13 Οκτωβρίου, τον αριθμό των ατόμων (πχ. Φούφουτος-1 άτομο, Κίτσος-2 άτομα και ούτω καθ'εξής).
Αναλόγως της συμμετοχής, υπάρχει η περίπτωση να έχουμε στανταρ μενού των 15-18ευρώ, για να μην μπλέκουμε με παραγγελίες και λεφτά. Αν είμαστε λίγοι, παραγγέλνουμε επιτόπου.
Το μαγαζί είναι κουτούκι, σε γειτονιά και ως εκ τούτου το σημείο δεν είναι κεντρικό.

Περνάω στις οδηγίες πρόσβασης. Αν τις ακολουθήσετε προσεκτικά δεν θα έχετε πρόβλημα. Εάν όχι, θα ζήσετε τον "εφιάλτη στο δρόμο με τις λεύκες" (Ηλιούπολη), και το μαρτύριο των δεκατριών πλατειών. Κοινώς, ούτε ο μάντης Κάλχας δεν σας σώζει. Πιστεύω οτι δεν ειναι τραγικά δύσκολο το σημείο. Έχουμε πάει και σε πολύ χειρότερα γενικά αλλά πρέπει να ακολουθήσετε τις οδηγίες κατά γράμμα:

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ
Κατεβάστε, σώστε και τυπώστε αυτόν τον χάρτη:
http://imageshack.us/a/img32/1415/scree ... 925005.png
όπως επίσης ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ POST. Η φωτογραφική μας μνήμη, συνήθως μας κρεμάει τις χειρότερες στιγμές, ιδίως όταν οδηγάμε!!! :D

Α. Για όσους έρχεστε μέσω περιφερειακής Υμηττού τα βήματα έχουν ως εξής και είναι σημειωμένα πανω στον χάρτη που μόλις κατεβάσατε και τυπώσατε.
Βήμα 1: Η περιφερειακή Υμηττού είναι δεξιά στο χάρτη κι εσείς κινείται προς τα κάτω (δηλαδή νοτια). Στο σημείο 1, υπάρχει ένα φανάρι. Είναι το πρωτο φανάρι που συναντάει κανείς μετά την μεγάλη κατηφόρα, μόλις περάσει τον Καρέα. Χαρακτηριστικό σημείο. Σε αυτό το φανάρι, κάνετε δεξιά και αμέσως πάλι δεξιά.
Βήμα 2: Αφού συνεχίσετε σε μια κατηφορική λεωφόρο (λέγεται Αλεξάνδρου Παναγούλη) με νησίδα στη μέση, κάποια στιγμή η νησίδα εξαφανίζεται και ο δρόμος κάνει διάφορες στροφές. Παρατηρείστε εάν περάσατε μια εκκλησία στο αριστερό σας χέρι. Είναι η Αγία Μαρίνα. Εάν ναι, είστε σε καλό δρόμο, κατά τα άλλα να έχετε τη προσοχή σας στο δρόμο.
Βήμα 3: Θα βρεθείτε και πάλι σε ένα φανάρι το οποίο ειναι ακριβώς πάνω σε μια κλειστή αριστερή στροφή της λεωφόρου. Και κλειστή αριστερή στροφή και φανάρι μαζί.. Εκεί κάνετε αριστερά σε μια άλλη λεωφόρο, αρκετά πιο ήσυχη. Εχει και αυτή νησίδα στη μέση. Στο τέλος αυτής της λεωφόρου, στα 500-700μ θα δείτε το μαγαζί.

Β. Για όσους έλθετε από λεωφόρο Βουλιαγμένης (πλην των Βορείων προαστίων, οι υπόλοιπες περιοχές μάλλον από εκεί θα έρθετε). Τα βήματα ειναι επισης σημειωμένα στο χάρτη και ειναι στα αριστερά του.

Προτού αναφέρω τα βήματα, πρέπει να τονίσω οτι στρίβετε στην Αγίου Κωνσταντίνου. Η Αγίου Κωνσταντίνου αναφέρεται και ως πρώτη είσοδος Ηλιούπολης. Ερχόμενοι από κέντρο στρίβετε ΑΡΙΣΤΕΡΑ στο φανάρι ΑΜΕΣΩΣ μετά το μετρό του Αγίου Δημητρίου. Όσοι έρχεστε από Νότια προάστια, το πιθανότερο είναι να τη γνωρίζετε την είσοδο. Αν πάλι όχι, σας παραπέμπω στο λινκ πιο κάτω να δειτε που είναι.
Βήμα 1: Η Αγίου Κωνσταντίνου είναι δρομος μονής κυκλοφοριας ανηφορικός, ο οποίος καταλήγει σε ένα φανάρι. Στο φανάρι κάνουμε δεξιά
Βήμα 2: Μπαίνουμε στη Μαρινου Αντύπα και φροντίζουμε να είμαστε αριστερό ρεύμα. Στο δεξί μας χέρι 100-150μ πιο κάτω, υπάρχει ενα περίπτερο μπροστά από ένα παρκάκι. Αμέσως μετά, και ΟΧΙ ΠΡΙΝ, στο κόψιμο της νησίδας κάνουμε αριστερά. Πρόκειται ουσιαστικά για το ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΨΙΜΟ ΤΗΣ ΝΗΣΙΔΑΣ. Θυμηθείτε. ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ-ΠΑΡΚΑΚΙ (ΜΑΖΙ) ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ -> ΣΤΡΙΒΟΥΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ. Διασταυρώνουμε το άλλο ρεύμα της Μαρίνου Αντύπα και μπαίνουμε σε έναν δρόμο. Ο δρόμος αυτός, μονής κυκλοφορίας, λέγεται Ηρακλέους. Στο τερμα του, φτάνετε στο κουτούκι μας.

(Εάν για κάποιο λόγο χάσετε το σημείο που στρίβετε από τη Μαρίνου Αντύπα, προς τα αριστερά, μην πανικοβληθείτε. Στα καπάκια υπάρχει πλατεία (πλατεία Κανάρια ή αλλιώς Καραϊσκάκη) την κάνετε 180 μοιρες και γυρνάτε προς την αντιθετη κατεύθυνση, οπου ξαναβρίσκετε το σημείο).

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
Η περιοχή είναι αυτή εδώ (link απ'ευθειας στο google maps). Το μαγαζί είναι στη γωνία των οδών "ΤΣΑΜΑΔΟΥ" και "ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ" όπως σημειώνεται στον χάρτη που σας δίνω εδώ στο url, και οπως θα ειδατε και στον χάρτη που σας ετοίμασα για της οδηγίες παραπάνω:

http://goo.gl/maps/Zmkpb
Χαζέψτε λιγο τη περιοχή, θα σας εντυπωθούν καλύτερα και οι οδηγίες.

Γ. Συγκοινωνία:
Η εφαρμογή αυτή, μπορει να σας οδηγήσει απο οποιοδήποτε σημείο της Αθήνας στο μέρος που λέμε. Στο σημείο προορισμού γράψτε "Τσαμαδού, Ηλιούπολη". TIP: Ακριβώς μπροστά στο κουτούκι κάνει στάση η γραμμή λεωφορείου 206.
https://maps.google.gr/maps?hq=http://m ... 1,0.360832
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Re: Συνάντηση Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Maria K » Τρί 25 Σεπ 2012, 12:15

Ου, που το ξετρύπωσες αυτό! Γιατί, όχι, όμως; Καλή ιδέα η συνάντηση οπουδήποτε!

Δύο παρατηρήσεις μόνο:
Όσοι έλθουν με συγκοινωνία από τη στάση μετρό Αγίου Δημητρίου, η γραμμή 216, είναι εκείνη που κάνει στάση σχεδόν μπροστά στο μαγαζί.Δεν έχει όμως πολύ τακτικά δρομολόγια. Η γραμμή 206 είναι πιο μακριά και είναι λίγο μπέρδεμα νομίζω.

Η σχετική σελίδα του ΟΑΣΑ για τη γραμμή 216
http://www.oasa.gr/xmap.php?id=p216

Ειδάλλως, γιά όσους τους βολεύει το μετρό Δάφνης, εξυπηρετεί και η γραμμή 237 της Άνω Ηλιούπολης με με λίγο περισσότερο περπάτημα.
http://www.oasa.gr/xmap.php?id=p237

Για όσους έλθουν με αυτοκίνητο από την περιφερειακή Κατεχάκη-Καρέα ή την περιφερειακή Υμηττού, υπάρχει και η εξής εναλλακτική διαδρομή: Να συνεχίσουν ευθεία μετά τη μεγάλη κατηφόρα του Καρέα μέχρι την πρώτη κυκλική πλατεία-κόμβο της Ηλιούπολης (πλατεία 28ης Οκτωβρίου) και να στρίψουν δεξιά στην πρώτη έξοδο τη πλατείας στη λεωφόρο Πρωτόπαππα (στη γωνία της Interamerican) κι αφού συνεχίσουν ευθεία περνώντας τη μεγάλη διασταύρωση με τα φανάρια (στα σχολεία) ακολουθώντας πλέον τη λεωφόρο Ανδρέα Παπανδρέου, να στρίψουν δεξιά στην οδό Ιωαννίνων (νομίζω από το σούπερ μάρκετ ΑΒ, πρώην Κοκκώση) για να βγούν Ηρακλέους και στη συνέχεια Τσαμαδού: Για δες τη κι αυτή τη διαδρομή, Νίκο. Νομίζω ότι έχει καλύτερα ορόσημα, τουλάχιστον μέχρι την οδό Ιωαννίνων.

Θα τα ξαναπούμε, όμως. Καλά να είμαστε μέχρι τότε.

ΥΓ. Πως το λένε το κουτούκι;
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Τρί 25 Σεπ 2012, 14:39

Maria K έγραψε:Ου, που το ξετρύπωσες αυτό! Γιατί, όχι, όμως; Καλή ιδέα η συνάντηση οπουδήποτε!

Τα ωραιότερα μαγαζιά, βρίσκονται εκεί που δεν τα περιμένεις. Το συγκεκριμένο, έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός αυθεντικού κουτουκιού. Κι ένα κουτούκι, είναι ένας πολύ καλός χώρος να φιλοξενήσει μια παρεΐστικη συνάντηση, απαλλαγμένο από πολυκοσμία, βαβούρα, συνωστισμό, ενδεχομένως μέτριο φαγητό και όλα τα αρνητικά που συναντάει κανείς σε μεγάλες ή κεντρικότερες επιχειρήσεις εστίασης. Το εν λόγω μαγαζί το ήξερα καιρό, και χθες πήγα επί τούτου να φάω, ώστε να διαπιστώσω εάν η ποιότητα του φαγητού και του χώρου παραμένει η ίδια και αν διατηρεί τον χαρακτήρα που έχει. Με μεγάλη μου χαρά, διαπίστωσα πως ισχύει, ειδάλλως θα έπρεπε να ψάξω αλλού, αντίστοιχο χώρο.

Maria K έγραψε:Δύο παρατηρήσεις μόνο:
Όσοι έλθουν με συγκοινωνία από τη στάση μετρό Αγίου Δημητρίου, η γραμμή 216, είναι εκείνη που κάνει στάση σχεδόν μπροστά στο μαγαζί.Δεν έχει όμως πολύ τακτικά δρομολόγια. Η γραμμή 206 είναι πιο μακριά και είναι λίγο μπέρδεμα νομίζω.

Η σχετική σελίδα του ΟΑΣΑ για τη γραμμή 216
http://www.oasa.gr/xmap.php?id=p216

Ειδάλλως, γιά όσους τους βολεύει το μετρό Δάφνης, εξυπηρετεί και η γραμμή 237 της Άνω Ηλιούπολης με με λίγο περισσότερο περπάτημα.
http://www.oasa.gr/xmap.php?id=p237

Για όσους έλθουν με αυτοκίνητο από την περιφερειακή Κατεχάκη-Καρέα ή την περιφερειακή Υμηττού, υπάρχει και η εξής εναλλακτική διαδρομή: Να συνεχίσουν ευθεία μετά τη μεγάλη κατηφόρα του Καρέα μέχρι την πρώτη κυκλική πλατεία-κόμβο της Ηλιούπολης (πλατεία 28ης Οκτωβρίου) και να στρίψουν δεξιά στην πρώτη έξοδο τη πλατείας στη λεωφόρο Πρωτόπαππα (στη γωνία της Interamerican) κι αφού συνεχίσουν ευθεία περνώντας τη μεγάλη διασταύρωση με τα φανάρια (στα σχολεία) ακολουθώντας πλέον τη λεωφόρο Ανδρέα Παπανδρέου, να στρίψουν δεξιά στην οδό Ιωαννίνων (νομίζω από το σούπερ μάρκετ ΑΒ, πρώην Κοκκώση) για να βγούν Ηρακλέους και στη συνέχεια Τσαμαδού: Για δες τη κι αυτή τη διαδρομή, Νίκο. Νομίζω ότι έχει καλύτερα ορόσημα, τουλάχιστον μέχρι την οδό Ιωαννίνων.

Θα τα ξαναπούμε, όμως. Καλά να είμαστε μέχρι τότε.

ΥΓ. Πως το λένε το κουτούκι;

Περί των οδηγιών για τις συγκοινωνίες Μαρία, εσύ ως πιο έμπειρη σε αυτό, μπορείς να δώσεις περισσότερο κατατοπιστικές πληροφορίες από εμένα. Ωστόσο, παραπέμπω και πάλι στην εφαρμογή του ΟΑΣΑ
https://maps.google.gr/maps?hq=http://m ... 1,0.360832

Το κουτούκι λέγεται "Ρεμπέτικο Κουτούκι", καθόλου πρωτότυπο όνομα ομολογουμένως και γενικά, μην το ψάξετε αλλιώς, γιατι έχω την εντύπωση οτι δεν ειναι πολύ καταχωρημένο.

ΥΓ.
Για την εναλλακτική διαδρομή που προτείνεις με το αυτοκίνητο, ναι θα μπορούσε να είναι και τη σκέφτηκα ωστόσο προβληματίστηκα για το διάστημα της οδού Ιωαννινων και το σούπερμάρκετ, ίσως να δημιουργηθεί σύγχυση στο που να στρίψει κανεις, αφήνοντας τη λεωφόρο Παπανδρέου, όπως επίσης και αυτό με την interamerican, διοτι έχω ιδια πείρα απο φιλους που έχουν προσπαθήσει να προσεγγίσουν τη γειτονιά μου, και πάντα μπερδεύονται στην πρώτη κυκλική, δεν στρίβουν αμέσως στην interamerican και καταλήγουν εν τέλει στην Πλατεία Εθνικής Αντίστασης (Κεντρική πλατεία), και μετά αρχίζει το μαρτύριο των 13 πλατειών.
Στη δική μου εκδοχή, μιλάμε ουσιαστικά για 2 φανάρια, χωρις καμμια άλλη ενεργεια απ τον οδηγό. Τεσπα, όπως βολευτεί ο καθένας.
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Maria K » Τρί 25 Σεπ 2012, 16:49

[quote="Nick Gkikas"

Τα ωραιότερα μαγαζιά, βρίσκονται εκεί που δεν τα περιμένεις. Το συγκεκριμένο, έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός αυθεντικού κουτουκιού. Κι ένα κουτούκι, είναι ένας πολύ καλός χώρος να φιλοξενήσει μια παρεΐστικη συνάντηση, απαλλαγμένο από πολυκοσμία, βαβούρα, συνωστισμό, ενδεχομένως μέτριο φαγητό και όλα τα αρνητικά που συναντάει κανείς σε μεγάλες ή κεντρικότερες επιχειρήσεις εστίασης.

Συμφωνώ και είμαι μέσα!

Για την εναλλακτική διαδρομή που προτείνεις με το αυτοκίνητο, ναι θα μπορούσε να είναι και τη σκέφτηκα ωστόσο προβληματίστηκα για το διάστημα της οδού Ιωαννινων και το σούπερμάρκετ, ίσως να δημιουργηθεί σύγχυση στο που να στρίψει κανεις, αφήνοντας τη λεωφόρο Παπανδρέου, όπως επίσης και αυτό με την interamerican, διοτι έχω ιδια πείρα απο φιλους που έχουν προσπαθήσει να προσεγγίσουν τη γειτονιά μου, και πάντα μπερδεύονται στην πρώτη κυκλική, δεν στρίβουν αμέσως στην interamerican και καταλήγουν εν τέλει στην Πλατεία Εθνικής Αντίστασης (Κεντρική πλατεία), και μετά αρχίζει το μαρτύριο των 13 πλατειών.
Στη δική μου εκδοχή, μιλάμε ουσιαστικά για 2 φανάρια, χωρις καμμια άλλη ενεργεια απ τον οδηγό. Τεσπα, όπως βολευτεί ο καθένας.

Ό,τι νομίζεις πως είναι ευκολότερο για τον οδηγό! Εσύ ξέρεις καλύτερα! ... 13 πλατείες, ε; Ξέχασες να πεις 13 ΩΡΑΙΕΣ πλατείες ;)
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Δημοσίευσηαπό gbourlis » Τρί 25 Σεπ 2012, 22:31

Τι λέτε βρε παιδιά; Στην Ηρακλέους έμενα 1992-1995. Περίπτερο μπροστά στο παρκάκι δεν θυμάμαι όμως. Άσε το 237, Άνω Ηλιούπολη, αχτύπητα στριμωξίδια. Θα το προσπαθήσω πολύ νάρθω.
Γιώργος Μπ, Πάτρα
http://ozia.net/W/
gbourlis

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Τετ 26 Σεπ 2012, 2:27

gbourlis έγραψε:Τι λέτε βρε παιδιά; Στην Ηρακλέους έμενα 1992-1995. Περίπτερο μπροστά στο παρκάκι δεν θυμάμαι όμως. Άσε το 237, Άνω Ηλιούπολη, αχτύπητα στριμωξίδια. Θα το προσπαθήσω πολύ νάρθω.

Τί λες βρε Γιώργο!!! Γείτονες είμασταν!! Τώρα τα λες αυτά; :lol:
Να έρθεις Γιώργο, ως επίτημος Ηλιουπολίτης νομίζω πως επιβαλλεται!!...Είσαι ήδη το τιμώμενο πρόσωπο!
Θα σε αποζημιώσει κατ'αρχήν η παρέα (καλά αυτό ειναι περίπου αυτονόητο), όσο για το μέρος....νομίζω πως θέτει τις καλύτερες προυποθέσεις για να περάσουμε όμορφα οπότε αξίζει τον κόπο να έρθεις από Πάτρα!

Περί...περιπτέρων τώρα, το περίπτερο στο παρκάκι Ηρακλέους και Μαρίνου Αντύπα (δεν ειναι αυτο στο οποίο αναφέρονται οι οδηγίες), είναι κατα κάποιο τρόπο "ιστορικό", μιας και είχε πέσει πανω του μια από τις τεράστιες λεύκες του πάρκου, κατά τη διάρκεια της ανεμοθύελλας στις 25-26/3/1998...Είχε προβληθει κατ'επανάληψιν στις ειδήσεις, κυρίως για το γεγονός οτι ο περιπτεράς, δευτερόλεπτα πριν βγήκε έξω, γιατί νομιζε οτι γίνεται....σεισμός (ήταν το δέντρο ύψους τουλάχιστον 15 μέτρων που στην κυριολεξία ξεριζώθηκε, δεν έσπασε!!!! και δεν ήταν το μοναδικό που ξεριζώθηκε!!!!!) Το δέντρο έκλεισε τη Μαρινου Αντύπα και θυμάμαι πως λιγα λεπτά μετά, περάσαμε από το σημείο, επιστρέφοντας από μια συγγενική γιορτή. Μέσα στη σύγχυση της κακοκαιριας, και της περιορισμένης ορατότητας, νομίζαμε οτι πήραμε....λάθος δρόμο, μέχρι που συνειδητοποιήσαμε τί είχε γίνει!!! Για να ξεριζώνονται δέντρα ύψος 10 και 15 μέτρων, μιλάμε σίγουρα για 11 μποφώρ εντός του αστικού ιστού......

Τέσπα.....αυτά καλύτερα να τα διηγείσαι απο κοντά. :D

Όσο για τις οδηγίες πρόσβασης, εγώ όμως δεν εννοώ αυτό το περίπτερο, εννοώ ένα καινούργιο που άνοιξε ακριβως απέναντι, και οσοι προσεγγίσουν το μέρος από Βουλιαγμένης-Αγίου Κωνσταντίνου και στρίψουν Μαρίνου Αντύπα, θα το βρουν στο δεξί τους χέρι και αμέσως μετά, θα κάνουν αριστερά για να μπουν Ηρακλέους.
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Τετ 26 Σεπ 2012, 8:04

Καλημέρα

Πολύ καλή ιδέα!! Να ξορκίσουμε το κακό, πτου, πτου, πτου.....
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Τετ 26 Σεπ 2012, 17:03

Χμμ τότε μπορεί και να σας κεράσω καθώς ενδέχεται να έχω βγει μόλις σε άδεια απολύσεως! :)

Όπως και να έχει, πιστεύω ότι θα τα καταφέρω να έρθω, θα ενημερώσω και με pm..
ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΛΟΓΩ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό Edward N. Lorentz » Τετ 26 Σεπ 2012, 17:11

GiorgosP έγραψε:Καλημέρα

Με τα φετινά μας βλέπω να ψάχνουμε πως χορεύεται ο χορός της βροχής... :lol:
Edward N. Lorentz

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Πέμ 27 Σεπ 2012, 9:23

Edward N. Lorentz έγραψε:
GiorgosP έγραψε:Καλημέρα

Με τα φετινά μας βλέπω να ψάχνουμε πως χορεύεται ο χορός της βροχής... :lol:

Ναι, παλιά πηγαίναμε στην Υδρία ή στο Αιολίς......
Καιρική σημασία γαρ.....
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Επόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης