ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΛΙΣΤΑΣ - ΚΑΦΕΔΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΛΙΣΤΑΣ - ΚΑΦΕΔΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!

Δημοσίευσηαπό ggerakaris » Τρί 13 Νοέμ 2012, 17:13

Καλησπέρα σας φίλοι,

Με αφορμή της συμπλήρωσης 14 χρόνων από τη δημιουργία της πολυαγαπημένης μας ΛΙΣΤΑΣ, αποφασίστηκε συνάντηση για καφέ την προσεχή Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012 στoυ Floca's στον 4ο όροφο στο mall του Αγίου Δημητρίου. Η ώρα συνάντησης σημειώθηκε για τις 17:00, προκειμένου να έχουμε τελειώσει με τις μεσημεριανές οικογενειακές συγκεντρώσεις και υποχρεώσεις.

H πρόσβαση είναι πολύ εύκολη καθώς το MALL βρίσκεται ακριβώς έξω από το ΜΕΤΡΟ του Αγ. Δημήτριου, επί της λεωφόρου Βουλιαγμένης, αλλά εξυπηρετείται και από πολλές γραμμές των λεωφορείων του ΟΑΣΑ. http://www.oasa.gr/routes.php?id=p5
Επίσης, να επισημάνουμε ότι το MALL διαθέτει πάρκιν (γι' αυτούς που διαθέτουν αυτοκίνητο) αλλά ΔΕΝ είναι δωρεάν. Πιθανώς να είναι διαθέσιμο και ανοιχτό το πάρκινγκ του LIDL που βρίσκεται ακριβώς απέναντι.

Τέλος, να αναφέρουμε ότι δεν είναι απαραίτητο να δηλώσουμε πόσοι και ποιοι θα παρευρεθούμε καθώς πρόκειται για μία χαλαρή συνάντηση. Όσοι, λοιπόν, πιστοί προσέλθετε...!!! Καλή μας αντάμωση!
Γερακάρης Γιώργος
Ελεούσα Ιωαννίνων Υψόμ. 540 m

http://users.otenet.gr/~oejhtc/
Άβαταρ μέλους
ggerakaris

Re: ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΛΙΣΤΑΣ - ΚΑΦΕΔΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Τρί 13 Νοέμ 2012, 18:06

Πολύ καλή ιδέα Γιώργη.

Εκτιμώ ότι θα παραβρεθώ, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου.
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό LeoP » Τρί 13 Νοέμ 2012, 18:47

Είναι πάρα πολύ νωρίς για μένα το 17:00 αλλά αν είσαστε ακόμα εκεί στις 18:30 με 19:00 με προοπτικές για να μείνετε καμιά ωρίτσα ακόμα τουλάχιστον θα μπορώ να έρθω κι εγώ.
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό Maria K » Τετ 14 Νοέμ 2012, 7:42

LeoP έγραψε:Είναι πάρα πολύ νωρίς για μένα το 17:00 αλλά αν είσαστε ακόμα εκεί στις 18:30 με 19:00 με προοπτικές για να μείνετε καμιά ωρίτσα ακόμα τουλάχιστον θα μπορώ να έρθω κι εγώ.

Αν έλθεις κατά τις 18:30 σίγουρα θα βρεις κόσμο. Συνήθως καθόμαστε 2-2,5 ώρες. Πάντως, αν έχεις αυτοκίνητο, για να κερδίσεις χρόνο, άφησέ το στον πλησιέστερο σταθμό μετρό κι έλα με το τρένο. Πιο γρήγορα θα κάνεις!
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Δημοσίευσηαπό ggerakaris » Τετ 14 Νοέμ 2012, 9:31

GiorgosP έγραψε:Πολύ καλή ιδέα Γιώργη.

Εκτιμώ ότι θα παραβρεθώ, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου.

Οφείλω να πω ότι κατά κύριο λόγο η ιδέα ήταν της Μαρίας και του Νίκου Γκ.!! Εγώ περισσότερο το moderating κάνω.
Γερακάρης Γιώργος
Ελεούσα Ιωαννίνων Υψόμ. 540 m

http://users.otenet.gr/~oejhtc/
Άβαταρ μέλους
ggerakaris

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τετ 14 Νοέμ 2012, 9:33

Παλι Νοτια προαστεια? Τι γιενται ωρε λεβεντες?Εργολαβια το πηρατε εκει κατω?????Κεντρο την επομενη φορα.Αιολις για καφεδακι.Του χρονου παλι Νοτια...
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό LeoP » Τετ 14 Νοέμ 2012, 11:46

Μιλάς κι εσύ! Εγώ δεύτερη φορά που πηγαίνω σε ταξιδιωτικό γραφείο να κλείσω τα εισιτήρια του υπερπόντιου ταξιδιού.

nNoe έγραψε:Παλι Νοτια προαστεια? Τι γιενται ωρε λεβεντες?Εργολαβια το πηρατε εκει κατω?????Κεντρο την επομενη φορα.Αιολις για καφεδακι.Του χρονου παλι Νοτια...
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό Mitsos Pastas » Τετ 14 Νοέμ 2012, 13:01

Το Αιολίς* στο Μοναστηράκι έχει κλείσει αν θυμάμαι καλά Γιώργο αλλά εκεί γύρω από την πλατεία της Αγίας Ειρήνης έχουν ανοίξει πολλά.

Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να πάω στο χωριό του πατέρα μου αυτό το ΣΚ για γεωργικές εργασίες, διαφορετικά θα είμαι και εγώ. Ούτε ξέρω πόσες συναντήσεις έχω χάσει τώρα τελευταία μια με τη δουλειά και μια με τη μετακόμιση.

Μήτσος

*ααα με την μετακόμιση ξεθάβεις τελικά πολλά πράγματα. Βρήκα λοιπόν κάτι φωτογραφίες από τις πρώτες μας συναντήσεις φίλε Γιώργο (nnoe) στο Αιολίς, Χριστούγεννα του 2001 και λίγο πριν τον μεγάλο χιονιά του 2002 στην Αθήνα. Στις φωτογραφίες είσαι εσύ, ο Σάκης Γκραβάνης, ο Γιάννης Καραγιάννης, ο Δήμος Μπάϊκος, ο Γιάννης Παπαδόπουλος και εγώ. Ελπίζω να μην ξεχνάω κανέναν άλλον. Έχει και συνέχεια μετά σε ένα internet cafe για τις κλασικές προβλέψεις του χιονιά που ετοιμάζονταν να μας επισκεφθεί. θέλετε να γίνουν οι αποκαλύψεις? :D Μιλάμε για 11 χρόνια πριν :o :)
Mitsos Pastas

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Τετ 14 Νοέμ 2012, 13:53

Το Αιολίς έχει πράγματι κλείσει, γι αυτό δε το πρότεινε ο Γιώργος. Πρότεινε ένα σημείο που γνωρίζει, που είναι δίπλα σε μετρό, συνεπώς θα εξυπηρετήσει κόσμο.
Όλο αυτό έγινε γρήγορα, καθώς η Μαρία ανέφερε μεταξύ μας, εάν θα κάναμε κατι για τα γενέθλια της λίστας και εμένα μου φάνηκε καλή ιδέα να πιούμε ένα επετειακό καφεδάκι.
Λοιπόν κέντρο βλέπω είστε τουλάχιστον 3 (Χρήστο, Μήτσο, Γιώργο). Άντε, την επόμενη φορά, προτείνετε κανένα καλό καφέ, γιατι όχι να το κάνουμε και στέκι!!

Μήτσο, ανοίγει θέμα στη γκαλερί, "Συναντήσεις HW". Ας ξεκινήσουμε από ρετρό φωτογραφιες! Δώστους όλους!!!
viewforum.php?f=10
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Maria K » Τετ 14 Νοέμ 2012, 14:25

Η αλήθει αείναι ότι το ξεκινήσαμε αργά για καλύτερο προγραμματισμό. Είναι και το Αιολίς που έκλεισε και μας δυσκόλεψε, έτσι, έχεις τα δίκια σου, Λεωσθένη, που φωνάζεις μια και θα έλθεις από τα υπερβόρεια. Δεν υπήρχε, όμως, ΚΑΘΟΛΟΥ χρόνος να ψάξουμε στο κέντρο της πόλης. Είπαμε λοιπόν για ευκολία όλων να ορίσουμε τόπο κοντά σε μετρό. Γνωστό ήταν αυτό στο Mall. Δεν είναι και τόσο άβολο τελικά αν έλθει κανείς με τρένο. Μπορώ να σου πω ότι τελικά πιο μεγάλο πρόβλημα έχουν τα υπερ-νότια γιατί πρέπει να έλθουν μέχρι εκεί με λεωφορείο ή αυτοκίνητο. Το δε κέντρο να μη γκρινιάζει περικαλώ γιατί δυό βηματάκια είναι! :lol: Την άλλη φορά θα βρούμε κέντρο! Όσοι έχετε ελεύθερο το απόγευμα της Κυριακής, ελάτε και δεν θα χάσετε! Το μαγαζί μαζί με τον καφέ σερβίρει μπουγάτσα σπέσιαλ ή τυρόπιτα. Έχει και θέα τον Πειραιά και τα Φάληρα! Όμορφα θα είναι! Όμορφα, απλά και χαλαρά! :)
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Επόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης