ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2013

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2013

Δημοσίευσηαπό taximer » Δευτ 25 Φεβ 2013, 23:11

Καλησπέρα και από μένα!
Κάθε φορά που γυρίζω από μια συνάντηση νιώθω τόση πληρότητα από εικόνες και ανθρώπους, που πραγματικά έχει γεμίσει τα σωθικά μου!
Κάθε φορά που γυρίζω από μία συνάντηση λέω πάντα ότι ήταν η καλύτερη που πήγα! Αλλά τούτη τη φορά πραγματικά ξεπεράστηκε κάθε όριο!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διοργανωτές της, Νεκτάριο και Χάρη , αλλά και στον ξενιτεμένο συμπατριώτη μου το Σταύρο τόσο για την άψογη διοργάνωσή της, όσο και για τον τόπο επιλογής της!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους φίλους, παλιούς και νέους, οι οποίοι συνετέλεσαν όλοι στο να περάσω τόσο ωραία!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ιδρυτές αυτού του χώρου, καθώς και στα παιδιά που τον χειρίζονται, γιατί χωρίς τις ενέργειες ούτε των πρώτων, ούτε των δεύτερων δε θα μπορούσα τώρα να σας καταθέτω αυτές τις σκέψεις.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ιδιοκτήτες του ξενοδοχείου για τη φιλοξενία τους και τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στον προσωπικό μου οδηγό το Γιώργο το Διακάκη, ο οποίος με μετέφερε όπου και να θέλαμε και έτσι για πρώτη φορά σε πανελλήνια είχα την τύχη να μην οδηγώ και έτσι να έχω την ευκαιρία να μπορώ να απολαύσω διαδρομές, χρώματα και μέρη με άνεση και κάθε λεπτομέρεια!
Φωτογραφικό υλικό δεν έχω να σας παραθέσω, εξάλλου είμαι σίγουρος ότι έπεται πάρα πολύ, το μόνο που έχω να πω είναι ότι ποτέ, μα ποτέ δε μετάνιωσα που συμμετείχα σ' αυτήν την παρέα τόσα χρόνια, τόσα μάλιστα, που αποδείχθηκε ότι ήμουν το πιο παλιό μέλος για την κοπή της πίτας, και ότι ήδη αρχίζω να περιμένω την επόμενη φορά!

Καλό βράδυ σε όλους μας!
Τελευταία επεξεργασία από taximer και Παρ 01 Μαρ 2013, 15:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ταξιάρχης, Βόλος
taximer

Δημοσίευσηαπό LeoP » Δευτ 25 Φεβ 2013, 23:29

Εδώ είναι η απονομή των επάθλων στους άξιους νικητές του χιονοπρωταθλήματος και του βροχοπροταθλήματος! Η συγκίνηση ήταν διάχυτη σε όλους! Ευτυχώς και κατάφερα τρέμοντας να βγάλω τις παρακάτω φωτό! :lol:

Ο Παύλος δηλώνει: Ε.... είμαι ...βαθιά συγκινημένος...

Εικόνα

Ο Ταξιάρχης απονέμει το κύπελο του χιονοπρωταθλήματος στον εκπρόσωπο της Φλώρινας, Αλέξανδρο Χιονοπατριάρχη, για να πάει να το βάλει στο ειδικό δωμάτιο που έχει διαμορφώσει, ώστε να χωρέσουν όλα τα κύπελα μιας και μονίμως η Φλώρινα κερδίζει το συγκεκριμένο πρωτάθλημα. Όπως ο Ολυμπιακός δηλαδή, γιαυτό και κάποια στόματα έχουν αρχίσει να μιλάνε για "παράγκες". Προσωπικά δε γνωρίζω κάτι πάντως!

Εικόνα

Εδώ ο Χιονοπατριάρχης συγκινημένος κι αυτός!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό Exarhos87 » Τρί 26 Φεβ 2013, 0:09

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Φέτος κατάφερα να παρεβρεθώ επιτέλους κι εγώ στην πανελλήνια συνάντηση της λίστας.
Και ήταν αυτό που περιγράφουν τα παιδιά τόσα χρόνια. Μια ύπεροχη εμπειρία , καταπληκτική παρέα , τέλεια ατμόσφαιρα.
Καταρχάς να ευχαριστήσω κι εγώ τους διοργανωτές Χάρη, Νεκταριο και Σταυρο για το χρόνο που αφιέρωσαν και το αποτέλεσμα που μας χάρισαν.
Όλα τα παιδιά που συμμετείχαν με την καλύτερη διάθεση ώστε να περάσουμε όσο γίνεται καλύτερα, άλλωστε το σαββατιάτικο γλέντι νομίζω τα λέει όλα.
Τα παιδιά απο το ξενοδοχείο για την άψογη φιλοξενία και τέλος τους ντοπιους απο το Προσήλιο οι όποιοι βοήθησαν να γίνει το γλέντι ακόμα καλύτερο.
Η τοποθεσία ήταν απίστευτου φυσικού κάλλους και πραγματικά δεν ήξερες τι να πρωτοφωτογραφήσεις. Συρράκο και Καλαρρύτες ονειρικά χωριά. Οι χιονισμένες πλαγιές και οι κορυφές και ο καιρός ο όποιος ήταν παρόν χωρίς να μας δημιουργήσει προβλήματα.
Να αναφέρω επίσης ότι μετά τον αποχαιρετισμό μας ξαναανεβήκαμε Καλαρρύτες να συναντήσουμε ένα φίλο και κάτσαμε στον κυρ-Ναπολέοντα ο οποίος τραγούδησε παραδοσιακά τραγούδια και πραγματικά ήταν το ιδανικό κλείσιμο του τριημέρου.
Εύχομαι να είμαστε όλοι καλά και να έχουμε πολλές τετοιες συναντήσεις και στο μέλλον.

Καλό βράδυ εύχομαι σε όλους!!!
Μπουρλής Μιχάλης
Exarhos87

Δημοσίευσηαπό xristos iliopoulos » Τρί 26 Φεβ 2013, 0:17

Καλησπέρα στην λίστα και απο μενα!!
Πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω τα αισθήματα που νοιώθω οταν συμμετέχω σε Πανελλήνια Συνάντηση της Hellasweather!!!
Ευχαριστώ ειλικρινά τους διοργανωτές για την οργανωση που πραγματικά αγγιξε την τελειοτητα!!! Ο πήχης εχει ανεβει πολυ ψηλα για την επομενη διοργανωση!!
ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ!!!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ RESPECT!!
Φωτογραφιες και Βιντεο θα ανεβασουν οι ειδικοί της λιστας Χαρης και Νεκταριος!!! Φυσικα με το απαραιτητο φιλτραρισμα διοτι σιγουρα θα εχουμε αλλα θεματα!!
Πολλα μπραβο στην φιλοξενια των ιδιοκτητων του ξενοδοχειου,(Νικου,Ελενας)!!
Τελος θελω και εγω με την σειρα μου να ευχαριστησω ειλικρινα τον "ιπποτη της ασφαλτου" Γιωργιο Διακακη που με ασφαλεια μας οδηγησε στα εκπληκτικα μερη της Ηπειρου!!
Το χωριο Συρρακο δεν υπαρχει πιο εκπληκτικο τοπιο λες και ο χρονος εχει σταματησει καπου στον 19ο αιωνα!!
Καποτε ειχα πει οτι θα ενοιωθα πολυ περηφανος ως Ελληνας αν καταγομουν απο Κρητη τωρα συμπληρωνω και ως Ηπειρωτης!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΗΠΕΙΡΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙΣ!!!

Χρηστος Ηλιοπουλος
Γαλοτα ισθμια κορινθιας 51 μ. υψομετρο
xristos iliopoulos

Δημοσίευσηαπό xionopatriarxis » Τρί 26 Φεβ 2013, 1:08

Άλλη μία Πανελλήνια Συνάντηση πέρασε στην ιστορία. Χαράχθηκε στη μνήμη μας, σε εκείνη τη μεριά με τις γλυκές αναμνήσεις που όταν τις ανακαλείς ένα χαμόγελο σκάει στα χείλη.

Πρώτα απ' όλα οφείλω να συγχαρώ τους διοργανωτές Νεκτάριο, Χάρη και Σταύρο για την πραγματικά άψογη διοργάνωση, καθώς φρόντισαν μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια (ακόμα και τα κλειδιά για μονές και μουσεία που ήταν κλειστά φρόντισαν να βρουν ώστε να μπορέσουμε να τα επισκεφθούμε).

Στη Συνάντηση είδα φίλους καλούς από τα παλιά και γνώρισα νέα μέλη, που έρχονται για πρώτη φορά σε Πανελλήνια. Ελπίζοντας να μην ξεχνάω κάποιον, συμμετείχαμε οι: Θεοφάνης Τακούδης (Λάρισα), Ταξιάρχης Μεργιάς (Βόλος), Χρήστος Ηλιόπουλος (Κόρινθος), Γιώργος Διακάκης (Δροσιά Εύβοιας), Κωνσταντίνος Καντάς (Αθήνα), Γιώργος Σεβαστός (Αθήνα), Νεκτάριος Γιαννούλης (Ρίο), Γιώργος Μπουρλής (Πάτρα), Μιχάλης Μπουρλής (Αθήνα), Χάρης Ρουσόπουλος (Ιωάννινα), Βασίλης Πανάκογλου (Λάρισα), Κώστας Κόκκαλης (Ιωάννινα), Θόδωρος Κυρίτσης (Ιωάννινα), Θανάσης Τσέκας (Ιωάννινα), Θωμάς Γεωργίου (Ηγουμενίτσα), Δήμος Μπάικος (Θεσσαλονίκη), Λεωσθένης Πασιπουλαρίδης (Αθήνα), Βαγγέλης Πλεύρης (Αθήνα), Έλλη Λεβέντη (Αθήνα), Παύλος Γρηγορίου (Άρτα/Θεσσαλονίκη), Παναγιώτης Καμμένος (Νάουσα), Νίκος Καμμένος (Ιωάννινα), Μιχάλης Δελάγας (Αθήνα) κι εγώ (Φλώρινα). Μαζί με φίλους/συνοδούς φτάσαμε τους 42, αν βέβαια δεν έχω παραλείψει κάποιον.

Κατά τη διάρκεια της κεντρικής εκδήλωσης του Σαββάτου έγιναν παρουσιάσεις από το Νεκτάριο για την ιστορία της περιοχής συνοδεία φωτογραφιών και βίντεο, από το Θανάση τον Τσέκα για τα σπουδαιότερα μετεωρολογικά συμβάντα της περιοχής των Ιωαννίνων μέσα από το πλούσιο αρχείο του, από εμένα για το φοβερό χειμώνα που βίωσε πέρσι η Φλώρινα, από το Λεωσθένη για την υπερκαταιγίδα που έπληξε την Αθήνα την προηγούμενη μέρα και από το Θωμά για τα καιρικά συμβάντα που έλαβαν χώρα στην Ηγουμενίτσα και αποτέλεσαν το έναυσμα για την ενασχόλησή του με τον καιρό. Χαιρετισμό απηύθυνε και ο Γιώργος Σεβαστός, ο οποίος μάλιστα προανήγγειλε τεχνικές αλλαγές και βελτιώσεις... Ακολούθησε η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας με το φλουρί να πέφτει στο Θωμά και με δώρα ένα μπλουζάκι με το σήμα της λίστας που προσέφερε η Μαρία και τη δωρεάν διαμονή ενός Σαββατοκύριακου στο ξενοδοχείο "Λάκμος" που φιλοξένησε την εκδήλωση, προσφορά της διεύθυνσης του ξενοδοχείου (που θα ήταν παράλειψη να μην αναφέρω ότι στελεχώνεται από ανθρώπους ευγενείς και πρόσχαρους, τους οποίους και ευχαριστούμε για την φιλοξενία). Επίσης, όπως ανέφερε και ο Λεωσθένης, απονεμήθηκαν από τον... πρεσβύτερο Ταξιάρχη το Βροχοπρωτάθλημα στα Θεοδώριανα (ο Παύλος κυπελλούχος με δόξα και τιμή) και το Χιονοπρωτάθλημα στη Φλώρινα (έχω παραγγείλει προθήκη σε μαραγκό :lol: ).

Ένα από τα στοιχεία που χαρακτήρισαν την Πανελλήνια ήταν το τουριστικό σκέλος του προγράμματος, με επισκέψεις στα Πράμαντα, το πανέμορφο Συρράκο και τους Καλαρρύτες (δύο πολύ γραφικά χωριά, χωμένα μέσα στα άγρια τοπία της Πίνδου και περικυκλωμένα από τα απόκρημνα Τζουμέρκα, την επιβλητική Κακαρδίτσα και το Λάκμο), καθώς και στη Μονή Κηπίνας. Αποκορύφωμα της Πανελλήνιας ήταν το ηπειρώτικο γλέντι του Σαββάτου, με ζωντανή μουσική, άφθονο κρασί και τσίπουρο και με τη λίστα να δίνει ρέστα! (Αλήθεια, πώς το τρίβουν τελικά το πιπέρι; :mrgreen: ).

Ευχαριστούμε πολύ όλη την παρέα για το υπέροχο τριήμερο που περάσαμε ανάμεσα σε καλούς φίλους! Καλή αντάμωση!
Αλέξανδρος - Γιάννα
Ὁ Λυγκηστίδος, Πελαγονίας καί Νοτίου Αἵμου, Ἀλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
xionopatriarxis

Δημοσίευσηαπό vanzel » Τρί 26 Φεβ 2013, 1:21

Καλησπέρα και από μένα!
Για μένα ήταν η πρώτη πανελλήνια και μόνο τα καλύτερα έχω να πω!Άψογη οργάνωση της συνάντησης από Χάρη,Νεκτάριο,Σταύρο,καταπληκτική παρέα και φοβερά μέρη όπως το Συρράκο και οι Καλαρρύτες,αλλά και η θέα από το Προσήλιο που είναι μοναδική....
Χάρηκα πολύ που γνώρισα την από κοντά πολλά παιδιά που δεν είχα ξαναδεί.
Υπέροχη και ζεστή φιλοξενία από τα παιδιά στο ξενοδοχείο.
Πραγματικά όλα ήταν υπέροχα!Ευχαριστώ την Ηellasweather για το υπέροχο τριήμερο!

Με θέα Στρογγούλα και Τζουμέρκα
Εικόνα

Kαλαρρύτες
Εικόνα
Βαγγέλης Πλεύρης,Ν.Πεντέλη 340μ.

Μετεωρολογικός Σταθμός Ν.Πεντέλης: http://www.pentelimeteo.gr
Άβαταρ μέλους
vanzel

Δημοσίευσηαπό MeteoRio_nek » Τρί 26 Φεβ 2013, 3:46

Στιγμιότυπα 12ης Πανελλήνιας Συνάντησης 22-23-24 Φεβρουαρίου 2013

Η ανθρωπογεωγραφία των μελών

38 μέλη και φίλοι της Hellasweather δήλωσαν παρόντες το 3ημερο 22-23-24 του Φλεβάρη στο Προσήλιο της Ηπείρου.

Μέλη από Πελοπόννησο, Στερεά Ελλάδα, Ήπειρο, Θεσσαλία, Μακεδονία, τα οποία και ευχαριστούμε θερμά για την ουσιαστική τους παρουσία.

Το πρόγραμμα περιελάμβανε...

Παρασκευή 22-2-2013

Προσέλευση μελών στο χώρο του Ξενοδοχείου Τζουμέρκα- Λάκμος μέχρι τις βραδινές ώρες της μέρας.

Εικόνα
12η Πανελλήνια Συνάντηση Hellas Weather στο Προσήλιο των Β. Τζουμέρκων Ηπείρου! by meteorio_nek, on Flickr

Οι σημαίες ανέβηκαν...

Εικόνα
Οι σημαίες ανέβηκαν... by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
οι σημαίες ανέβηκαν... by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
έτοιμοι για τα Πράμαντα by meteorio_nek, on Flickr

Ώρα 21.15 Αναχωρούμε για τα Πράμαντα...

Εικόνα
βράδυ Παρασκευής by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
βράδυ Παρασκευής by meteorio_nek, on Flickr

Σάββατο 23.2.2013 Ώρα 12.05 Έναρξη εργασιών...

1. Εισαγωγή- Καλωσόρισμα
Γεωγραφική και ιστορική παρουσίαση της περιοχής των Βορείων Τζουμέρκων.
Προβολή δύο βίντεο.
Το πρώτο του Σταύρου Ντάφη με τίτλο " Greek Alps".
Το δεύτερο του Δημήτρη Ντάρα με τίτλο " Συρράκο- Καλαρρύτες"
Εισηγητής: Νεκτάριος Γιαννούλης

Εικόνα
Ήταν κι ο Σταύρος μαζί μας! by meteorio_nek, on Flickr

2. Παρουσίαση καιρού πόλης των Ιωαννίνων από το αρχείο του
τηρεί ο Θανάσης Τσέκας και επιμελείται ο ίδιος και ο Σταύρος Ντάφης.
Εισηγητής: Αθανάσιος Τσέκας

Εικόνα
Αθανάσιος Τσέκας- Γιάννενα by meteorio_nek, on Flickr

3. " Ο φοβερός χειμώνας 2011-2012 στη Φλώρινα" & στοιχεία μέχρι το Φλεβάρη του 2013 "
Εισηγητής Αλέξανδρος Σιαμκούρης

Εικόνα
Αλέξανδρος Σιαμκούρης - Φλώρινα by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
Χειμώνες-Στατιστικά by sialexis, on Flickr

4. " Η καταιγίδα της Αθήνας- Ξημερώματα 22.2.2013 " Προσωπική εμπειρία
Εισηγητής : Λεωσθένης Πασιπουλαρίδης

( Η ταπεινότητά του δεν τον άφησε να φωτογραφηθεί εντός της αιθούσης! Προτίμησε άλλον χώρο με ντεκόρ το κλουβί από το καναρίνι :D :D )

Εικόνα
Η ταπεινότητά του δεν τον άφησε να φωτογραφηθεί εντός της αιθούσης!!! by meteorio_nek, on Flickr

5. Χαιρετισμός και παρουσίαση καιρικών στιγμιότυπων στην Ηγουμενίτσα
Εισηγητής: Θωμάς Γεωργίου

Εικόνα
Θωμάς Γεωργίου- Ηγουμενίτσα by meteorio_nek, on Flickr

6. Απονομή Βροχοπρωταθλήματος στα Θεοδώριανα Άρτας
στο μέλος της Hellasweather από την Άρτα Παύλο Γρηγορίου.

Εικόνα
Παύλος Γρηγορίου για τα Θεοδώριανα Άρτας by meteorio_nek, on Flickr

7. Απονομή Χιονοπρωταθλήματος για το 2012 στη Φλώρινα
στο μέλος της Hellasweather από τη Φλώρινα Αλέξανδρο Σιαμκούρη

Εικόνα
Αλέξανδρος Σιαμκούρης για τη Φλώρινα by meteorio_nek, on Flickr

Η απονομή έγινε από το παλαιότερο παρευρισκόμενο μέλος του χώρου κ. Ταξιάρχη

Εικόνα
η απονομή!! by meteorio_nek, on Flickr

8. Κοπή Πρωτοχρονιάτικης πίτας (ζαχαροπλαστικής & φαγητού ;) )

Εικόνα
τα φλας πήραν φωτιά !!! by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας by meteorio_nek, on Flickr

To φλουρί κέρδισε ο κ. Θωμάς Γεωργίου από την Ηγουμενίτσα και αντιστοιχούσε σε ένα αναμνηστικό μπλουζάκι που έστειλε η διαχειριστική ομάδα μέσω του Γιώργου Σεβαστού...

Εικόνα
Ο Γιώργος Σεβαστός έχει το λόγο! by meteorio_nek, on Flickr

... και μία δωρεάν διαμονή για δύο άτομα στο ξενοδοχείο http://www.tzoumerkalakmos.gr/, προσφορά της Διεύθυνσης που μας φιλοξένησε, την οποία και ευχαριστούμε θερμά!

Λήξη εργασιών!

Ώρα 16.30 Αναχώρηση για Συρράκο!!!

Εικόνα
Συρράκο- αψηφώντας τη βαρύτητα! by meteorio_nek, on Flickr

Περπάτημα στα χιονοστρωμένα λιθόστρωτα μονοπάτια του χωριού...

Εικόνα
κατηφορίζοντας για το χωριό!!! by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
η είσοδος στο χωριό Συρράκο by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
IMG_0022 by meteorio_nek, on Flickr

Επίσκεψη στο σπίτι- μουσείο του ποιητή Κρυστάλλη που άνοιξε για μας.

Εικόνα
στο σπίτι-μουσείο του ποιητή Κρυστάλλη by meteorio_nek, on Flickr

Ακολούθησε καφές και τσάι στην πλατεία του χωριού...

Εικόνα
IMG_0038 by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
IMG_0032 by meteorio_nek, on Flickr

Βράδιασε και αναχωρούμε...

Εικόνα
IMG_0053 by meteorio_nek, on Flickr

με τις καλύτερες εικόνες!!!

Εικόνα
IMG_0056 by meteorio_nek, on Flickr

Ώρα 21.15 Δείπνο- Μουσική βραδιά στο ξενοδοχείο.

Η αίθουσα είναι έτοιμη...

Εικόνα
η αίθουσα έτοιμη για το δείπνο by meteorio_nek, on Flickr

Οι μουσικοί επίσης...

Εικόνα
Οι μουσικοί στις θέσεις τους! by meteorio_nek, on Flickr

μας υποδέχονται...

Εικόνα
IMG_0070 by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
δεν κρατιούνται... by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
οίνος και τσίπουρο by meteorio_nek, on Flickr

Το νεότερο μέλος της οικογένειας Μπουρλή δίνει το έναυσμα και...

Εικόνα
το νεότερο μέλος!!!! by meteorio_nek, on Flickr

...το κλαρίνο κελαηδάει...

Εικόνα
Το κλαρίνο κελαηδάει... by meteorio_nek, on Flickr

και το γλέντι απογειώνεται!!!!

Εικόνα
IMG_0108 by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
ας κρατήσουν οι χοροί! by meteorio_nek, on Flickr

Δυναμικό παρόν δίνουν και οι τοπικοί παράγοντες του Προσηλίου και Παλαιοχωρίου μετά των συνοδών τους

Ξημέρωσε Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Εικόνα
Στρογγούλα... by meteorio_nek, on Flickr

Ώρα 11.10 Αναχώρηση για Καλαρρύτες και Μονή Κηπίνας

τμήμα της διαδρομής Προσηλίου-Καλαρρύτες

Εικόνα
τμήμα της διαδρομής Προσηλίου-Καλαρρύτες by meteorio_nek, on Flickr

Καλαρρύτες

Εικόνα
Καλαρρύτες by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
έξω από τον Άγιο Νικόλαο Καλαρρυτών by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
IMG_0128 by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
Σε γνωρίζω από την όψη... by meteorio_nek, on Flickr

Συγκέντρωση...

Εικόνα
έξω από το χωριό Καλαρρύτες by meteorio_nek, on Flickr

και κατηφορίζουμε για Μονή Κηπίνας!!!

Εικόνα
IMG_0143 by meteorio_nek, on Flickr

Εικόνα
IMG_0149 by meteorio_nek, on Flickr

και αποκαλύπτεται!!!

Εικόνα
Μονή Κηπίνας by meteorio_nek, on Flickr

Το τελευταίο κλικ της μηχανής από το χεράκι του Χάρη...

Εικόνα
η αποχαιρετιστήρια by meteorio_nek, on Flickr

Η 12η Πανελλήνια Συνάντηση στην Ήπειρο έκλεισε με τις καλύτερες των εντυπώσεων!!!

Να μαστε καλά και πάντα να ανταμώνουμε!!!

Για την Hellasweather
Οι διοργανωτές της πρότασης του Προσηλίου

Σταύρος Ντάφης

Χάρης Ρουσόπουλος

Νεκτάριος Γιαννούλης
Άβαταρ μέλους
MeteoRio_nek

Δημοσίευσηαπό Corsair » Τρί 26 Φεβ 2013, 16:56

Καλησπέρα στην Παρέα! Ελπίζω να καταλάβατε όσοι ήλθατε,αλλά και όσοι δεν ήλθατε και βλεπετε εικόνες και διαβάζετε σχόλια, γιατί πάντα την έγραφα με κεφαλαίο Π τη λέξη "Παρέα"...
Η μιά καλύτερη απ' την άλλη οι συγκεντρώσεις μας, με αποκορύφωμα, αυτήν! Πέρασα υπέροχα, γιά άλλη μιά φορά!
Και τι κάναμε? Αποδείξαμε, σ' αυτή τη δύσκολη στιγμή γιά όλους, ότι μπορούμε ν' αφήσουμε την κρίση, τις δυσκολίες, τα προβλήματα, τα άγχη και τη μιζέρια, γιά τις άλλες 362 μέρες του χρόνου και να απολαύσουμε αυτές τις τρείς!
Να "ξεφορτώσουμε", όπως λέω κι εγώ... Μας περιμένουν κι άλλα δύσκολα, ίσως χειρότερα, ίσως πιό ελαφριά... Εγώ το λέω "συλλογή αναμνήσεων"...
Ετσι παίρνω κουράγιο γιά να συνεχίσω...Πιστεύω κι εσείς...
Πέρασα υπέροχα στη Χώρα της Βροχής! Φοβεροί άνθρωποι, σε φοβερούς, πανέμορφους τόπους!
Δεν θα πω τίποτα άλλο, σας τα είπαν οι φίλοι πιό πάνω, δείτε και τις δικές μου φωτό στο γνωστό http://photos.corsair.gr/main.php και ξαναθυμηθείτε...
Νεκτάριε, Χάρη και Σταύρο, σας ευχαριστώ και πάλι, από δω...
Ελενα και Νίκο, σας ευχαριστώ και σας και από δω...
Ταξιάρχη και Χρήστο, εγώ σας ευχαριστώ, γιά την παρέα... (όχι γιά τη μουσική :lol: :lol: )
Να είστε όλες και όλοι πολύ καλά, καλό βράδυ...
ΕικόναΓιώργος Διακάκης
http://www.youtube.com/watch?v=L61pU9TYOrs
Άβαταρ μέλους
Corsair

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Τρί 26 Φεβ 2013, 17:41

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και σε όλους σας που πήρατε μέρος σε μια πολύ όμορφη και ζεστή πανελλήνια!

Βλέπω χαμόγελα, χαμόγελα, χαμόγελα.
Αυτά είναι.

Να είστε καλά φίλες και φίλοι.
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό ThPapathanasiou » Τρί 26 Φεβ 2013, 20:05

Μπράβο σε όσους κατάφεραν να πάνε στην πανελλήνια συνάντηση και ευχαριστούμε για όλο το φωτο-υλικό! :-)
ThPapathanasiou

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης