ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 12η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

Πού θέλετε να γίνει η 12η Πανελλήνια Συνάντηση της Hellasweather;

Το δημοψήφισμα λήγει στις Δευτ 28 Ιαν 2013, 1:02

Προσήλιο Ιωαννίνων
25
63%
Βουργαρέλι Άρτας
13
33%
(Αναίρεση ψήφου)
2
5%

Σύνολο ψήφων : 40

Re: ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 12η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό christosz » Δευτ 28 Ιαν 2013, 12:23

Ουτε εγω ψηφισα μιας και ημουν 45-55 οσον αφορα το μερος που προτιμω αλλα επισης δεν ξερω ακομα και αν θα μπορέσω να ερθω! Ελπίζω τελικα να τα καταφερω γιατι σιγουρα θα περασουμε τελεια!
Μπραβο ακομα μια φορα και για τις δυο προτάσεις και ευχαριστουμε για τον χρονο που αφιερώσατε ολοι!
Χρήστος
Άγιοι Αναργυροι
Άβαταρ μέλους
christosz

Δημοσίευσηαπό george » Δευτ 28 Ιαν 2013, 14:38

Παίδες καλημέρα!!
Καλό το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας και ονειρεμένο το μέρος που επιλέχθηκε, αλλά πάρα πολύ μακριά. Μακριά σε απόσταση -από Αθήνα θέλεις τις δύο μέρες να είσαι στο δρόμο και μένει μόνο το Σάββατο. Δυστυχώς είναι και οι γνωστές λοιπές συγκυρίες που κάνουν τη συμμετοχή -προσωπικά γράφω- σχεδόν απαγορευτική (πέρα από το θέμα της υγείας). Οι παράγοντες βενζίνη-διόδια-χρόνος στους -άγνωστους- δρόμους, αλλά και ο γνωστός και αγαπητός σε όλους μας απρόβλεπτος ΚΑΙΡΟΣ (μέχρι πότε θα μας κάνει τη χάρη που έλεγε και ο Βίτσιος), με ώθησαν να μην ψηφίσω φέτος ώστε να μην επηρρεάσω το αποτέλεσμα, αφού δεν το βλέπω εφικτό. Εύχομαι σε όσους το αποφασίσουν να περάσουν τέλεια και να μοιραστούν μαζί με όσους μείνουμε πίσω μπόλικο υλικό!!
Να έχετε μια πολύ όμορφη εβδομάδα
Γιώργος Ματς
Αρτέμιδα, Αττική
Άβαταρ μέλους
george

Δημοσίευσηαπό pastelidis » Δευτ 28 Ιαν 2013, 15:26

Εγω λεω να το συνδυασω με το Μετσοβο, μιας και εχω το εξοχικο εκει και να σας ερθω για καφε και φαι :D
Με δεχεστε? :D
pastelidis

Δημοσίευσηαπό xionopatriarxis » Δευτ 28 Ιαν 2013, 15:44

pastelidis έγραψε:Εγω λεω να το συνδυασω με το Μετσοβο, μιας και εχω το εξοχικο εκει και να σας ερθω για καφε και φαι :D
Με δεχεστε? :D

Εννοείται!!! Δεν υπάρχει "δεχόμαστε - δεν δεχόμαστε"! Όλοι το ίδιο είμαστε, παλιοί και νέοι. Για όλους μας κάποτε ήταν η πρώτη φορά ;) (...και μετά δεν χάσαμε συνάντηση) :)
Ὁ Λυγκηστίδος, Πελαγονίας καί Νοτίου Αἵμου, Ἀλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
xionopatriarxis

Δημοσίευσηαπό vanzel » Δευτ 28 Ιαν 2013, 20:20

Καλησπέρα και από μένα!

Όπως και να έχει πάμε ΤΖΟΥΜΕΡΚΑ!Και ειδικότερα Προσήλιο που δεν έχω πάει ποτέ η αλήθεια. ;)

Να ευχαριστήσω όλους όσου ψήφισαν την πρόταση μου για Βουργαρέλι,καθώς και όσους ψήφισαν την πρόταση των Νεκτάριου,Χάρη,Σταύρου για Προσήλιο.

Όπως είπαν και τα παιδιά σημασία έχει ότι πάμε ΉΠΕΙΡΟ!Και έπρεπε μία Πανελλήνια συνάντηση της Hellas Weather να γίνει Ήπειρο!

Συγχαρητήρια επίσης στον Αλέξανδρο για την άψογη οργάνωση της συζήτησης και της ψηφοφορίας για την Πανελλήνια.

Ελπίζω να παρευρεθεί σε αυτή την Πανελλήνια, όσο το δυνατόν μεγαλύτερος αριθμός μελών.
Βαγγέλης Πλεύρης,Ν.Πεντέλη 340μ.

Μετεωρολογικός Σταθμός Ν.Πεντέλης: http://www.pentelimeteo.gr
Άβαταρ μέλους
vanzel

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Δευτ 28 Ιαν 2013, 21:55

Προσήλιο it is λοιπόν! :D

Θα κανονιστεί κάτι για το πούλμαν που λέγαμε;
ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΛΟΓΩ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό LeoP » Δευτ 28 Ιαν 2013, 22:16

Για να κλειστεί ένα λεωφορείο θα πρέπει κατ' αρχήν να ξέρουμε ποιοι είμαστε για να πάμε από Αθήνα και ποιους μπορούμε να μαζέψουμε στο δρόμο μας για το Προσήλιο. Προς το παρόν κι επειδή η ψηφοφορία ήταν μυστική προσωπικά δεν έχω καμία ιδέα για τίποτα! Αν δηλαδή είμαστε επαρκής αριθμός από Αθήνα για λεωφορείο, αν θέλει ο κόσμος τέτοια λύση...
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Τρί 29 Ιαν 2013, 1:49

Εάν υπάρχει αντίρρηση έστω και από έναν να δοθούν τα ονόματα, ας μου στείλει προσωπικό έως αύριο το βράδυ, ώστε να μην το κάνω.
Σε διαφορετική περίπτωση, αύριο το βράδυ θα δοθούν τα ονόματα όσων ψήφισαν και τί.
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Pavlosgrig » Τρί 29 Ιαν 2013, 21:07

Καλησπέρα,

να δώσω κι εγώ τα συγχαρητήριά μου σε όλους τους διοργανωτές καθώς και οι δυο προτάσεις φαίνονταν άψογες και καλά οργανωμένες. Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που η Πανελλήνια συνάντηση θα γίνει στην Ήπειρο, τόπος από τον οποίο κατάγομαι, αλλά κι επειδή θα είναι μια αφορμή να κατέβω για μικρό χρονικό διάστημα έστω, αφού εκτός απροόπτου έως τότε δεν θα το κάνω και θα έχουν συμπληρωθεί 2 μήνες από τα Χριστούγεννα οπότε και ξανακατέβηκα.

Σκεφτόμουν να μην ψηφίσω για το μεγαλύτερο διάστημα της ψηφοφορίας, γιατί πραγματικά δεν ήξερα τι ήθελα και γιατί δε μπορούσα να ξεχωρίσω κάποια από τις δυο προτάσεις. Ψήφισα τελικά την προτελευταία μέρα, μετά από πολλή σκέψη την πρόταση για το Προσήλιο γιατί στην περιοχή αυτή δεν έχω πάει, όπως και στο Συρράκο και ήθελα κάποια στιγμή να πάω, ενώ στο Βουργαρέλι έχω πάει αρκετές φορές. Αν η ψηφοφορία είχε κριθεί στη μία ψήφο πραγματικά θα ένιωθα άσχημα τώρα γιατί έως την προτελευταία μέρα σκεφτόμουν να μην ψηφίσου καθόλου.

Θα ήθελα να σας προτρέψω ακόμη κι όσοι ακόμη το σκέφτεστε ή δεν έχετε αποφασίσει ακόμη, να έρθετε, να μαζευτούμε όσοι περισσότεροι γίνεται να τα πούμε από κοντά και να απολαύσουμε την υπέροχη φύση που προσφέρουν αυτά τα μέρη. Είμαι σίγουρος ότι θα περάσουμε πολύ καλά και το τοπίο τριγύρω θα μας αποζημιώσει!

Παύλος
Pavlosgrig

Δημοσίευσηαπό george » Πέμ 07 Φεβ 2013, 14:46

Nick Gkikas έγραψε:Εάν υπάρχει αντίρρηση έστω και από έναν να δοθούν τα ονόματα, ας μου στείλει προσωπικό έως αύριο το βράδυ, ώστε να μην το κάνω.
Σε διαφορετική περίπτωση, αύριο το βράδυ θα δοθούν τα ονόματα όσων ψήφισαν και τί.

Να υποθέσουμε ότι υπήρξε αντίρρηση στο να δοθούν τα ονόματα όσων ψήφισαν; Συγγνώμη Νίκο μου αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω. Είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει από καταβολής λίστας. Πάντα μαθαίναμε ποιόςψήφισε τι! Μήπως έχει επηρρεάσει η περιρέουσα¨"δημοκρατική ατμόσφαιρα" και τον ιστότοπό μας; Και αν συμβαίνει αυτό, θα ήθελα να το γνωρίζω, γιατί από τη χώρα δεν μπορώ να φύγω, από εδώ όμως μπορώ.... Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου....
Γιώργος Ματς
Αρτέμιδα, Αττική
Άβαταρ μέλους
george

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης