ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 12η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

Πού θέλετε να γίνει η 12η Πανελλήνια Συνάντηση της Hellasweather;

Το δημοψήφισμα λήγει στις Δευτ 28 Ιαν 2013, 1:02

Προσήλιο Ιωαννίνων
25
63%
Βουργαρέλι Άρτας
13
33%
(Αναίρεση ψήφου)
2
5%

Σύνολο ψήφων : 40

Re: ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 12η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Πέμ 07 Φεβ 2013, 15:16

george έγραψε:Να υποθέσουμε ότι υπήρξε αντίρρηση στο να δοθούν τα ονόματα όσων ψήφισαν; Συγγνώμη Νίκο μου αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω. Είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει από καταβολής λίστας. Πάντα μαθαίναμε ποιόςψήφισε τι! Μήπως έχει επηρρεάσει η περιρέουσα¨"δημοκρατική ατμόσφαιρα" και τον ιστότοπό μας; Και αν συμβαίνει αυτό, θα ήθελα να το γνωρίζω, γιατί από τη χώρα δεν μπορώ να φύγω, από εδώ όμως μπορώ.... Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου....

Από ότι μου είπε ο Νίκος ναι, υπήρξαν αντιρρήσεις.

Όσο αναφορά τα υπόλοιπα που έγραψες, ως Γιώργος σου λέω ότι, κάποιος κάποτε σταυρώθηκε, αν εσύ δεν μπορεί να αντέξεις κάτι τέτοιο, τότε ναι, είσαι ελεύθερος να φύγεις..
ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΛΟΓΩ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό george » Πέμ 07 Φεβ 2013, 15:48

Hengeo έγραψε:
george έγραψε:Να υποθέσουμε ότι υπήρξε αντίρρηση στο να δοθούν τα ονόματα όσων ψήφισαν; Συγγνώμη Νίκο μου αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω. Είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει από καταβολής λίστας. Πάντα μαθαίναμε ποιόςψήφισε τι! Μήπως έχει επηρρεάσει η περιρέουσα¨"δημοκρατική ατμόσφαιρα" και τον ιστότοπό μας; Και αν συμβαίνει αυτό, θα ήθελα να το γνωρίζω, γιατί από τη χώρα δεν μπορώ να φύγω, από εδώ όμως μπορώ.... Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου....

Από ότι μου είπε ο Νίκος ναι, υπήρξαν αντιρρήσεις.

Όσο αναφορά τα υπόλοιπα που έγραψες, ως Γιώργος σου λέω ότι, κάποιος κάποτε σταυρώθηκε, αν εσύ δεν μπορεί να αντέξεις κάτι τέτοιο, τότε ναι, είσαι ελεύθερος να φύγεις..

Δεν το ήξερα ότι η λίστα είναι τα Πάθη του Κυρίου.... Ευχαριστώ Γιώργο για τη διαφώτιση....
Γιώργος Ματς
Αρτέμιδα, Αττική
Άβαταρ μέλους
george

Δημοσίευσηαπό LeoP » Πέμ 07 Φεβ 2013, 18:02

Το βασικότερο πρόβλημα για μένα με τη μη ονομαστική ψηφοφορία είναι ότι μπορεί να ψήφισαν αρκετοί που δε θα έρθουν (όχι λόγω απροόπτου αλλά διότι έτσι κι αλλιώς δε θα ερχόντουσαν).

Κανονικά θα έπρεπε η ψηφοφορία να είναι ονομαστική και να φαίνονται τα ονόματα από την αρχή και όχι στη λήξη της ψηφοφορίας.

Εφ' όσον αυτό δεν ήταν από την αρχή σωστά ο Νίκος δεν τα δημοσιοποίησε εκ των υστέρων διότι δεν ήταν γνωστοποιημένο από πριν ότι θα δημοσιοποιηθούν τα ονόματα.

*EDIT*

Υ.Γ. Συμφωνώ ότι αυτό ήταν ένα από τα καλά της παλιάς λίστας. Πρώτη φορά ψηφίζω βέβαια αλλά είχα δει τη διαδικασία και μου έκανε εντύπωση ότι πάντα οι ψηφοφορίες ήταν ονομαστικές.
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό teddyk » Πέμ 07 Φεβ 2013, 18:19

Καλησπερα στη λιστα κ σε ολη την παρεα!
Καταρχην εγω θα πω οτι ειναι απαραδεκτο να απανταμε ετσι σε ατομα που ειναι ενεργα στη λιστα εδω και 12 χρονια κ δεν εχουν δημιουργησει το παραμικρο ποτε!!(για τον κ.Γ. Ματσαγκο αναφερομαι)
Μη συγκρινεις τα ΠΑθη Του Χριστού με τη λιστα!!Ειναι ντροπη!!!
Δευτερον η λιστα δεν εχει κρυφα ποτε!!
Πρεπει κ ειναι σωστο να μαθουμε ποιοι ψηφισαν τί κ ποσοι κ ποιοι θα πανε!!
Ετσι καναμε καθε χρονο ετσι πρεπει αν γινει κ τωρα!!!
Δεν εχουμε Χουντα που λεει κ ο Νοε!!
Δημοκρατια εχουμε κ αν μη τι αλλο η λιστα ειναι το μονο που εχει απομεινει μεχρι στιγμης δημοκρατικο!
Ολα τα συζητησουμε επι ταπιτος καθε φορα κ δεν πραταμε αυτοβουλα!!
Ετσι πρεπει να γινει κ τωρα!!
Τωρα το οτι ψηφιστηκε εκει πανω να παμε καλα να παθουμε απο τη στιγμη που δεν βγηκαν αλλες προτασεις!!
Ομως οταν εγω μιλαγα στο ΕΑΑ κ ελεγα αφυ ειμαστε σε δυσκολη οικονομικη κατασταση ολοι να παμε καπου κοντα κ ευκολα προσβασιμα!!
Δυστυχως δεν ειχα το χρονο να κατσω να φτιαξω κ να παρουσιασω μια προταση!!(ενεκα οικογενειακων προβληματων)
Απο εκει κ περα λα πρεπει να ειναι ανοιχτα στη λιστα αυτη που τοσα χρονια κραταμε δεμενοι ολοι μαζι κ δεν πρεπει να υπαρχουν μυστικοπαθειες κ να δημιουργουνται παρεξηγησεις!!

Σορρυ που ειμαι λιγο αγριος αλλα ετσι πρεπει μα γινει.....

Καλο απογευμα σε ολους σας!!

Τεο
[b][i][color=#0000BF]Ted Kalyvas-Derdemezis[/color]
[/i][/b][color=#0000FF]Athens-Kifissia-290m[/color]

[i][color=#FF0040]http://www.cyclogenesis.gr/kifissia , http://weatherace.blogspot.com/[/color][/i]
Άβαταρ μέλους
teddyk

Δημοσίευσηαπό hydreaki » Πέμ 07 Φεβ 2013, 19:40

Καλησπέρα σε όλους.

Να πω και εγω την Γνώμη μου παρόλο που δεν ψήφισα και παρόλο που δεν θα έρθω.
Απο την στιγμή που αποφασίστηκε η ψηφοφορία να ειναι μυστική δεν έχει νόημα η συζήτηση.
Και εγω πιστεύω οτι ειναι λάθος ,που μπορεί να διορθωθεί απο του χρόνου.
Σημασία έχει να παν όσοι μπορούν και να περάσουνε ωραία.

Αν τώρα που πλησιάζει η ημέρα υπαρχει πρόβλημα συμμετοχής...μπορεί κάλλιστα να αναβληθεί για άλλη ημερομηνία....ακόμα και να γίνει ψηφοφορία για άλλη τοποθεσία...

Ειναι κρίμα οι αντιδικίες ...ετσι και αλλιώς έχουμε μείνει λίγοι...και καλο ειναι να τα ξεπερνάμε γρήγορα και να προχωράμε....

Φιλικά

Νικόλας

http://www.reaweather.gr
http://www.hydraweather.gr
hydreaki

Δημοσίευσηαπό LeoP » Πέμ 07 Φεβ 2013, 19:53

Καλησπέρα Νικόλα!

Βλέπω ότι συμφωνούμε στο θέμα της ψηφοφορίας. Να διευκρινίσω ότι προσωπικά δεν είχα καμιά πρόθεση αντιδικίας με το προηγούμενο ποστ που έγραψα.

Έχεις δίκιο για το θέμα των αντιδικιών. Είναι εντελώς περιττές, άσκοπες, ενοχλητικές και κάνουν κακό. Μακρυά από μάς! Όπως τα λες είμαστε λίγοι και καλοί κι έτσι να μείνουμε όσο το δυνατόν (όσον αφορά στο καλοί και όχι στο λίγοι!)

Στη συγκέντρωση μια χαρά θα μαζευτούμε. Δεν προβλέπεται να είναι η ...πολυπληθέστερη αλλά δεν είναι και η μοναδική! Έχουν γίνει αρκετές συγκεντρώσεις φέτος και μέσα στην Αθήνα αλλά και εκτός (Βόλος). Σίγουρα όταν καλυτερεύσουν οι καιροί θα γίνουν πιο εύκολες και οι συγκεντρώσεις.
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό hydreaki » Πέμ 07 Φεβ 2013, 20:03

Γεια σου Λεωσθενη

Ετσι ακριβώς...προχωράμε αγαπημένα, να έχουμε και την υγεία μας και θα έρθουν πολλές συναντήσεις στο μέλλον.
Με την ευκαιρία θέλω να σου πω οτι έβαλα στο earth google της φωτογραφίες σου με τον χιονισμένο Προφήτη Ηλία και Οσιο Λουκά. Αν και έπρεπε να σε είχα ρωτήσει νωρίτερα....ελπίζω να ειναι εντάξει..

Νικολας
hydreaki

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Πέμ 07 Φεβ 2013, 20:08

Προσωπικά δεν ντρέπομαι καθόλου. Αντιθέτως θα ντρεπόμουν να εκτοξεύσω απειλές ότι θα φύγω!

Έχω την εντύπωση ότι βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Το θέμα είναι ότι, εκτός από τις δύο προτάσεις για Ήπειρο, δεν έγινε άλλη για πιο κοντά και όχι το αν φαίνεται ποιος ψήφισε τι..

teddyk έγραψε:Καλησπερα στη λιστα κ σε ολη την παρεα!
Καταρχην εγω θα πω οτι ειναι απαραδεκτο να απανταμε ετσι σε ατομα που ειναι ενεργα στη λιστα εδω και 12 χρονια κ δεν εχουν δημιουργησει το παραμικρο ποτε!!(για τον κ.Γ. Ματσαγκο αναφερομαι)
Μη συγκρινεις τα ΠΑθη Του Χριστού με τη λιστα!!Ειναι ντροπη!!!
Δευτερον η λιστα δεν εχει κρυφα ποτε!!
Πρεπει κ ειναι σωστο να μαθουμε ποιοι ψηφισαν τί κ ποσοι κ ποιοι θα πανε!!
Ετσι καναμε καθε χρονο ετσι πρεπει αν γινει κ τωρα!!!
Δεν εχουμε Χουντα που λεει κ ο Νοε!!
Δημοκρατια εχουμε κ αν μη τι αλλο η λιστα ειναι το μονο που εχει απομεινει μεχρι στιγμης δημοκρατικο!
Ολα τα συζητησουμε επι ταπιτος καθε φορα κ δεν πραταμε αυτοβουλα!!
Ετσι πρεπει να γινει κ τωρα!!
Τωρα το οτι ψηφιστηκε εκει πανω να παμε καλα να παθουμε απο τη στιγμη που δεν βγηκαν αλλες προτασεις!!
Ομως οταν εγω μιλαγα στο ΕΑΑ κ ελεγα αφυ ειμαστε σε δυσκολη οικονομικη κατασταση ολοι να παμε καπου κοντα κ ευκολα προσβασιμα!!
Δυστυχως δεν ειχα το χρονο να κατσω να φτιαξω κ να παρουσιασω μια προταση!!(ενεκα οικογενειακων προβληματων)
Απο εκει κ περα λα πρεπει να ειναι ανοιχτα στη λιστα αυτη που τοσα χρονια κραταμε δεμενοι ολοι μαζι κ δεν πρεπει να υπαρχουν μυστικοπαθειες κ να δημιουργουνται παρεξηγησεις!!

Σορρυ που ειμαι λιγο αγριος αλλα ετσι πρεπει μα γινει.....

Καλο απογευμα σε ολους σας!!

Τεο
ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΛΟΓΩ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Πέμ 07 Φεβ 2013, 20:31

Καλησπέρα παίδες,

Δεν υπάρχει λόγος για εντάσεις (Γιώργο Ματσάγγο, τί σ'έπιασε;).
Το μόνο ζήτημα που υπάρχει είναι για το αν ψήφισαν μέλη, τα οποία δεν συμμετέχουν ποτέ, δεν γράφουν, δεν εμφανίζονται, μέλη που ναι μεν έχουν τυπικά το δικαίωμα να ψηφίζουν, αλλά μπορούν να διαμορφώσουν τελικά ένα αποτέλεσμα που δεν συνάδει με την επιθυμία των περισσοτέρων που συμμετέχουν ενεργά και είναι παρόντες και σε πολλές συναντήσεις. Να μην εμφανιστεί δηλαδή το αντίστοιχο φαινόμενο με τα αμφιθέατρα των πανεπιστημίων, που μόνο κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας μπαίνουν όλοι μέσα να ψηφίσουν και να διαμορφώσουν αποτέλεσμα, ΑΣΧΕΤΩΣ του τί έχει προηγηθεί.
Τέτοιο ζήτημα δεν υπήρξε, διότι τα ονόματα των μελών που ψήφισαν είναι στη διάθεση των διαχειριστών. Ταυτόχρονα, κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας, δεν έγιναν δεκτές αιτήσεις εγγραφής, που υπήρξαν αρκετές μαζεμένες κυρίως από την Ήπειρο.
Υπήρχε μία πρακτική, κατά την οποία δημοσιοποιούνταν τα ονόματα όσων ψήφισαν και τί ψήφισαν.
Το εάν αυτό είναι δημοκρατικό ή όχι, ας αναλογιστεί κανείς γιατί όταν πηγαίνουμε στις κάλπες, ρίχνουμε την ψήφο μας σε κλειστό φάκελο και ανώνυμα.
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στην ουσία της διαδικασίας, δεν υπάρχει κανένας λόγος να δημοσιοποιούνται τέτοια δεδομένα.
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό LeoP » Πέμ 07 Φεβ 2013, 20:38

Τις έχω δει εδώ και λίγο καιρό! Καλά έκανες!

hydreaki έγραψε:Γεια σου Λεωσθενη

Ετσι ακριβώς...προχωράμε αγαπημένα, να έχουμε και την υγεία μας και θα έρθουν πολλές συναντήσεις στο μέλλον.
Με την ευκαιρία θέλω να σου πω οτι έβαλα στο earth google της φωτογραφίες σου με τον χιονισμένο Προφήτη Ηλία και Οσιο Λουκά. Αν και έπρεπε να σε είχα ρωτήσει νωρίτερα....ελπίζω να ειναι εντάξει..

Νικολας
Άβαταρ μέλους
LeoP

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης