ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2013

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2013

Δημοσίευσηαπό Akis_Meteo » Παρ 23 Νοέμ 2012, 1:49

Καλησπέρα στη λίστα.

Με το καλό η Πανελλήνια συνάντηση. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να παρεβρεθώ ούτε σε αυτήν!

Θα ήθελα όμως, να προτείνω, μια μη επίσημη συνάντηση, στην Αθήνα, για όσους μπορούν, μιας και θα είμαι για τις γιορτές εκεί. Από τις 18 μέχρι τις 4 του νέου έτους.
Χωρίς να θέλω να προσθέσω μπέρδεμα στην ήδη υπάρχουσα συζήτηση!

Με το καλό να ανταμώσετε και να ανταμώνουμε.

Καλό μας βράδυ.

Αντώνης
Akis_Meteo

Δημοσίευσηαπό nNoe » Παρ 23 Νοέμ 2012, 9:39

Ειπαμε Αντωνη και στη τελευταια συναντηση οτι θα καναμε αλλη μια μεσα στο Δεκεμβρη.Ημερα δεν ειπαμε.Πες μας εσυ ποτε μπορεις ,στο διαστημα που λες,και οποιος φιλος μπορει θα ερθει.Απλα δεν ειναι ξεκαθαρισμενο τελειως αν θα προκυψει καμια συαντηση στοπ ΕΑΑ.Τωρα βεβαια σε περιπτωση που προκυψει,και συ εχεις ηδη πει μια ημερα,δε θα χες προβλημα να βρεθουμε στο ΕΑΑ φανταζομαι.Αν δε παμε ΕΑΑ θα παιξει αυτη συναντησουλα που θα προτεινεις.
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Παρ 23 Νοέμ 2012, 10:46

Καλημέρα στην παρέα

Καλή ιδέα για άλλη μια συνάντηση.
Εκτός από 4, 6, 8 Δεκεμβρίου είμαι μέσα!
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό Akis_Meteo » Παρ 23 Νοέμ 2012, 13:52

Γιώργο είμαι μέσα για όποια ημερομηνία θέλουν όσα παιδιά μπορούν, από τις 18 μέχρι τις 4. Είτε σε καφέ γίνει, είτε σε ταβέρνα, είτε στο ΕΑΑ, αρκεί η παρέα. Και στο ΕΑΑ που δεν έχω ξαναπάει κιόλας! :ugeek:

Αναμένω όποιος μπορεί, να το κανονίσουμε ίσως!

Την καλημέρα μου σε όλους
Akis_Meteo

Δημοσίευσηαπό taximer » Παρ 23 Νοέμ 2012, 17:34

Καλησπέρα!
Θα ρθω να συμφωνήσω με τη Μαρία, ότι με τίποτε δε θα ήθελα να χάσω την πανελλήνια!
Ήδη, όπως έχω πει έχω χάσει δύο, από το 2002 που είμαι στην μετεοπαρέα και τις δύο φορές για σοβαρούς λόγους και τις δύο φορές μου στοίχισε πολύ!
Οπότε ναι δηλώνω παρών, θέλοντας να δω τόσους φίλους από τα παλιά!

ΥΓ: Εν τω μεταξύ, έχουμε και τη συνάντηση του Βόλου το επόμενο Σ/Κ 1- 2/12. Αγγελική και λοιποί φίλοι περιμένω τις θέσεις σας για το πόσοι(υποψηφιότητες έχουμε πολλές) και πώς θα διαμορφώσουμε το πρόγραμμα στο σχετικό με το θέμα: viewtopic.php?f=6&t=791
Λέτε να θυμώσει και πάλι ο Ποσειδώνας;
Ταξιάρχης, Βόλος
taximer

Δημοσίευσηαπό Λεβέντη Έλλη » Πέμ 06 Δεκ 2012, 2:16

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της ομάδας!!είμαι πολύ φρέσκο μέλος μόλις 1 ημερών οπότε να με συγχωρέσετε οποιοδήποτε λάθος κάνω γιατί δε ξερω να χειρίζομαι το φόρουμ κάθε αρχή και δύσκολη που λένε....μένω Χαλάνδρι σε ένα βορειοανατολικό προάστειο της Αθήνας όσοι δε το γνωρίζουν στα 220 μέτρα υψόμετρο στο περίπου εδώ και αρκετά χρόνια από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου πάντα κοίταζα τον ουρανό τον Χειμώνα περιμένοντας τα χιόνια από ότι καταλαβαίνετε είμαι χιονολάτρεις και το 2002 όντας παιδάκι έφηβη θα έλεγα ούτε που θα φανταζόμουν ή θα φανταζόταν κανείς τι θα ζούσα/με!!!!ήταν ένας λόγος παραπάνω να ασχοληθώ ερασιτεχνικά με τον καιρό η αλήθεια είναι ότι την βροχή τη σιχαίνομαι καθώς επίσης και το πολύ κρύο χωρίς υετό ότι χειρότερο!!!να μην τα πολυλογώ έχω φτιάξει πολλές ομάδες στο φβ σχετικές με τον καιρό οι περισσότεροι θα με γνωρίζετε.Στην συναντηση που θα γίνει το Σάββατο στο αστεροσκοπείο θα είμαι και εγώ εκεί,ελπίζω να περάσουμε ωραία αν και δε θα έχει χιόνια.Εύχομαι ο φετινός Χειμώνας να μας εκπλήξει ευχάριστα.Καλά Χριστούγεννα σε όλους και Καλή χρονιά!!! :D
Λεβέντη Έλλη

Δημοσίευσηαπό teddyk » Πέμ 06 Δεκ 2012, 2:59

Λεβέντη Έλλη έγραψε:Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της ομάδας!!είμαι πολύ φρέσκο μέλος μόλις 1 ημερών οπότε να με συγχωρέσετε οποιοδήποτε λάθος κάνω γιατί δε ξερω να χειρίζομαι το φόρουμ κάθε αρχή και δύσκολη που λένε....μένω Χαλάνδρι σε ένα βορειοανατολικό προάστειο της Αθήνας όσοι δε το γνωρίζουν στα 220 μέτρα υψόμετρο στο περίπου εδώ και αρκετά χρόνια από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου πάντα κοίταζα τον ουρανό τον Χειμώνα περιμένοντας τα χιόνια από ότι καταλαβαίνετε είμαι χιονολάτρεις και το 2002 όντας παιδάκι έφηβη θα έλεγα ούτε που θα φανταζόμουν ή θα φανταζόταν κανείς τι θα ζούσα/με!!!!ήταν ένας λόγος παραπάνω να ασχοληθώ ερασιτεχνικά με τον καιρό η αλήθεια είναι ότι την βροχή τη σιχαίνομαι καθώς επίσης και το πολύ κρύο χωρίς υετό ότι χειρότερο!!!να μην τα πολυλογώ έχω φτιάξει πολλές ομάδες στο φβ σχετικές με τον καιρό οι περισσότεροι θα με γνωρίζετε.Στην συναντηση που θα γίνει το Σάββατο στο αστεροσκοπείο θα είμαι και εγώ εκεί,ελπίζω να περάσουμε ωραία αν και δε θα έχει χιόνια.Εύχομαι ο φετινός Χειμώνας να μας εκπλήξει ευχάριστα.Καλά Χριστούγεννα σε όλους και Καλή χρονιά!!! :D

Καλώς ήλθες στην παρέα μας κ στην τρέλα μας!!
ε'ιμαστε μια καιρο-παρεα πανω απο 10 χρονια ενωμένοι με κοινό τον καιρό!!
Ελπίζουμε να σε γνωρίσουμε κ απο κοντά!Καλές γιορτές και σε σένα κ ΧΙΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Τεό Κηφισία, humid... pffff ;)
[b][i][color=#0000BF]Ted Kalyvas-Derdemezis[/color]
[/i][/b][color=#0000FF]Athens-Kifissia-290m[/color]

[i][color=#FF0040]http://www.cyclogenesis.gr/kifissia , http://weatherace.blogspot.com/[/color][/i]
Άβαταρ μέλους
teddyk

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2013 / ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ

Δημοσίευσηαπό xionopatriarxis » Πέμ 06 Δεκ 2012, 8:20

Είμαστε στην αρχή του χειμώνα και ο προγραμματισμός της πανελλήνιας συνάντησης που γίνεται προς το τέλος του, μοιάζει να αφορά στο απώτερο μέλλον. Όμως καλό είναι να θέσουμε ένα χρονοδιάγραμμα νωρίς, ώστε να υπάρχει η απαραίτητη άνεση χρόνου αφενός μεν για την προετοιμασία των προτάσεων σχετικά με τον τόπο που θα γίνει η πανελλήνια και τις λεπτομέρειες για την φιλοξενία των εκλεκτών προσκεκλημένων, δηλαδή όλων των μελών αυτής της παρέας, και αφετέρου για να κάνει ο καθένας μας τον δικό του προγραμματισμό ώστε να καταφέρουμε να βρεθούμε στη συνάντηση. Έχουμε και λέμε λοιπόν:

12η Πανελλήνια Συνάντηση Hellasweather
Ημερομηνία διεξαγωγής :arrow: Σαββατοκύριακο 23 & 24 Φεβρουαρίου 2013
Κατάθεση προτάσεων :arrow: έως και το Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2013
Παρουσίαση και συζήτηση προτάσεων :arrow: 13 έως 19 Ιανουαρίου 2013
Ψηφοφορία :arrow: 20 έως 27 Ιανουαρίου 2013

Σχετικά με τις προτάσεις και το πρόγραμμα
Οι προτάσεις για τον τόπο διεξαγωγής της συνάντησης μπορούν να κατατεθούν από οποιοδήποτε μέλος έχει πλήρη δικαιώματα χρήσης του forum και λαμβάνονται υπόψη αν συμπεριλαμβάνονται πολλαπλές επιλογές για χώρους διαμονής (ξενοδοχεία-ξενώνες/τιμές για μία ή για δύο διανυκτερεύσεις) και σίτισης (ταβέρνες, εστιατόρια κλπ), εάν συμπεριλαμβάνεται μέρος/αίθουσα για τη διεξαγωγή μεγάλης συζήτησης ή και παρουσιάσεων και εάν το μέρος καλύπτεται από τα δημόσια μέσα συγκοινωνίας και προσεγγίζεται εύκολα, χωρίς μεγάλο ρίσκο σε περίπτωση κακοκαιρίας.

Ως γνωστόν, η κυρίως συνάντηση γίνεται το Σάββατο το πρωί, κατά τη διάρκεια της οποίας γίνεται κουβέντα για τα κοινά μας ενδιαφέροντα, δηλαδή το εξής ένα: τον καιρό, καθώς και συζήτηση για θέματα της λίστας. Επίσης γίνεται η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας και ακολουθεί γεύμα (συνήθως, αλλά όχι απαραίτητα, στον ίδιο χώρο). Το βράδυ της ίδιας μέρας παραδοσιακά γίνεται κρασοκοψιδοκατάσταση συνοδεία ζωντανής μουσικής. Την Κυριακή το πρόγραμμα είναι πιο χαλαρό και τα μέλη είτε ακολουθούν την προτεινόμενη από τον διοργανωτή δραστηριότητα (αξιοθέατα περιοχής, κ.λπ.), είτε ακολουθούν το δικό τους πρόγραμμα. Καλό θα ήταν, λοιπόν, η περιοχή να προσφέρεται για ποικίλες δραστηριότητες και να καλύπτει τις ανάγκες για μια ευχάριστη απόδραση το Σαββατοκύριακο.

Στις προτάσεις επομένως, εκτός από επιλογές για διαμονή/σίτιση, θα πρέπει να γίνεται αναφορά στη δυνατότητα εξασφάλισης χώρων για τις ομαδικές δραστηριότητες, δηλαδή για τη συζήτηση, για το φαγητό το μεσημέρι και το βράδυ του Σαββάτου, καθώς και εναλλακτικές δραστηριότητες για την Κυριακή το πρωί.

Σε σχέση με το πρόγραμμα της πανελλήνιας έχουν διατυπωθεί -και σε γενικές γραμμές έχουν γίνει αποδεκτές- απόψεις/προτάσεις για τον εμπλουτισμό της με παρουσιάσεις, προβολή φωτογραφιών/βίντεο των μελών, προβολή ταινίας ή ντοκιμαντέρ καιρικού ενδιαφέροντος, κ.ά.. Ως ένα βαθμό αυτό έγινε στην πανελλήνια στη Λίμνη Πλαστήρα το 2011 (παρουσίαση Κ.Λαγουβάρδου και βίντεο μελών), αλλά εάν το υλοποιήσουμε και φέτος πρέπει να γίνει πιο οργανωμένα. Δηλαδή να υπάρχει συγκεκριμένη πρόβλεψη στο πρόγραμμα ότι π.χ. το απόγευμα του Σαββάτου και ώρα 7 ως 9 μ.μ. ή το πρωί της Κυριακής και ώρα 11 έως 1 μ.μ. θα γίνουν παρουσιάσεις ή προβολή ταινίας, κ.λπ.. Καλείσθε λοιπόν όλοι να καταθέσετε απόψεις, ιδέες, κ.λπ., σε σχέση με το εν λόγω θέμα. Το αν και πώς θα γίνει τελικά κάτι τέτοιο θα το δούμε στην πορεία και, επομένως, δεν είναι υποχρεωτικό να υπάρχει στην πρόταση τέτοια συγκεκριμένη πρόβλεψη (θα ήταν όμως καλό να διερευνηθεί μια τέτοια δυνατότητα, δηλαδή για ένα επιπλέον δίωρο ή τρίωρο το απόγευμα του Σαββάτου ή το πρωί της Κυριακής για παρουσιάσεις).

Πάμε, λοιπόν, γερά για τη 12η Πανελλήνια Συνάντηση!!!
Ὁ Λυγκηστίδος, Πελαγονίας καί Νοτίου Αἵμου, Ἀλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
xionopatriarxis

Δημοσίευσηαπό DIMOS TAOULAS » Πέμ 06 Δεκ 2012, 19:28

Καλό χειμώνα σε όλους,
Πολλές υποχρεώσεις και βαρύ πρόγραμμα με κράτησαν εκτός λίστας για αρκετούς μήνες. Με το χειμώνα και το καιρικό ενδιαφέρον θα αποκτήσω κι εγώ κάποιες παρουσίες στο χώρο.
Στα θετικά της λίστας ότι ο προγραμματισμός της Πανελλήνιας συνάντησης γίνεται αρκετά νωρίς, ώστε να υπάρχει χρόνος για την οργάνωσή της. Εύχομαι κάθε επιτυχία στον Πατριάρχη που ανέλαβε φέτος το συντονισμό. Θα έχει τις ευχές της χιονοιεραρχίας.
Στη Νάουσα τίποτε ιδιαίτερο ακόμα, εκτός από λίγο μεταφερόμενο χιονάκι την Τετάρτη το πρωί. Στα θετικά του προηγούμενου μήνα το υψηλό ποσό υετού που ξεπέρασε τα 165 χιλιοστά, χωρίς όμως κάτι ιδιαίτερο. Μόλις τη Δευτέρα για πρώτη φορά άσπρισαν οι κορυφές του Βερμίου, οι οποίες συνεχίζουν να έχουν χιόνι περίπου ως το ύψος των 3-5 Πηγαδιών, βοηθούσης και της χαμηλής θερμοκρασίας.
Αυτά και θα τα λέμε !

Δήμος Ταούλας
DIMOS TAOULAS

Δημοσίευσηαπό xionopatriarxis » Τρί 18 Δεκ 2012, 19:45

Και βέβαια δεν θα μπορούσε να λείψει και το σχετικό promo, με μπόλικο χιούμορ... :P

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ACAYhU9J6cE[/youtube]
Ὁ Λυγκηστίδος, Πελαγονίας καί Νοτίου Αἵμου, Ἀλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
xionopatriarxis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες