Νέα Μέλη - Καλωσόρισμα!

Γενικές συζητήσεις για τον καιρό και το κλίμα!

Re: Να συστηθω και εγω λοιπον

Δημοσίευσηαπό fotisp » Τετ 07 Δεκ 2011, 10:11

kipakos έγραψε:
Είναι προ εορτής όμως Φώτη να μας πεις τις ακριβείς σου εκτιμήσεις για τα Χριστούγεννα, την Πρωτοχρονιά, τα Φώτα, την Τσικνοπέμπτη και την Καθαρά Δευτέρα! (θέλω να γράψω "χειμώνα" αλλά φοβάμαι μην τον γλωσσοφάω!)

Ολα αυτα για το 2011 ή το 2012; :D

Στις γιορτες συνεχιζει να υπαρχει πιθανοτητα για αλλαγη της κυκλοφοριας στην Ευρωπη, αλλα ειναι 35-40%
fotisp

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τετ 07 Δεκ 2011, 10:22

Αστο....αστο μη το συνεχιζεις......Αστο κ εσυ ρε Μιχαλη....τι θες? τι ψαχνεις? δλδ εμενα τωρα γιατι να μου μαυρισει η μερα ??? σε ρωταω γιατι?
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό fotisp » Τετ 07 Δεκ 2011, 10:50

ξεχασα να προσθεσω οτι λογω των τηλεσυνδεσεων στο Β.Ημισφαιριο, οποιαδηποτε τυχον αλλαγη δεν θα επηρρεασει τη Ν.Ερυθραια και την Αμφιλοχια :twisted:
fotisp

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τετ 07 Δεκ 2011, 11:02

Καλά αυτό το ξέραμε ,είναι δεδομένο.Η ΕΡΥΘΡΑΙΑ τελευατια καταιιδρωμένη και ΑΝ.......Εναν βορια εχει ν αναπνεει και να λεει οτι εχει καιρο.....τπτ αλλο...Τελιωσε και ο βοριας ....κ ακολουθει το ασμα(και που σαι?Και τον βορια χωρις νερο ,ετσι?διοτι και κατι αλλοι αγαπανε Βορια (βλε στο Νοτο,το νησι...,αλλα επειδη εχει νερα.....)...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uWhcvxMkp5I[/youtube]
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Τετ 07 Δεκ 2011, 23:19

Ναι ναι το είχες προβλέψει.. Έτσι λέμε τώρα τις προσπάθειες για παλιούς χιονιάδες στο νησί; :P :lol:

Καλωσήρθες Φώτη!
ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΛΟΓΩ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό beach-snow » Πέμ 08 Δεκ 2011, 0:18

Φώτη καλωσήλθες κι εσύ, όπως και όλοι οι καλοί φίλοι...Πάμε λοιπόν για την είσοδο στο χειμώνα...χμμ καλή περίοδος στις γιορτές;
Καλό χειμώνα σε όλους και να είναι όπως τον ονειρευόμαστε...

Υ.Γ. Χρόνια πολλά σε όλους τους Νικολάδες...βλέπετε ήμουν στα Ευρυτανικά βουνά και δεν συμμετείχα στις τελευταίες αλλαγές!!!
To χιόνι (και ο καιρός γενικά), είναι η σοφία της φύσης!!!
http://weatherparty.blogspot.gr/
beach-snow

ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό LIAKOS » Τρί 31 Ιαν 2012, 18:54

Καλησπέρα στον υπέροχο κόσμο των καιρόφιλων..επιτέλους είμαι και εγώ μέλος του hellasweather
με μεγάλη χαρά.αργοπορημένος..αλλά εύχομαι η είσοδος μου να αποβεί τυχερή για όλους μας..
με βάση τα δρόμενα της περιόδου.
Σας παρακολουθώ 4 χρόνια..καθημερινά (κυρίως τους ενδιαφέροντες μήνες) και είμαι και εγώ άρρωστος με τον καιρό
όπως εσείς...χωρίς ιδαίτερο λόγο έμενα τόσο καιρό μόνο σε ανάγνωση..αλλά πιστέψτε με σας ξέρω σχεδόν όλους (ιντερνετικά) και αναφέρομαι σε όσους
επικοινωνείτε συχνά με το site...
Ήρθε λοιπόν και η δική μου ώρα να γίνω φίλος σας και να μοιραστώ μαζί σας..αυτόν τον υπέροχο και συναρπαστικό για μένα..κόσμο του καιρού..των προβλέψεων
των καιρικών στιγμών και της μετεωρολογίας γενικότερα.
Είμαι 37 ετών με λένε Ηλία..και ως Θεσσαλονικιός έφαγα και εγώ το πρώτο μου ουσιαστικό κώλυμμα με τον καιρό τον Δεκέμβριο του 88..με εκείνα τα αλησμόνητα
και ανεπάναληπτα χιόνια.
Για να μην κουράζω άλλο και επειδή το ενδιαφέρον είναι τεράστιο..ίσως όσο ποτέ τα τελευταία 2-3 χρόνια...εύχομαι να΄είμαστε γεροί και να χαιρόμαστε αυτό το δημίούργημα
του hellasweather,
Καιρικά τώρα...τιμή και δόξα στην Δυτική Ελλάδα..θα ζήσει μεγάλες στιγμές για τουλάχιστον 6 με 8 ώρες..επίσης όλη η Θεσσαλία, Στερεά και όπως φαίνεται και η Δυτική Μακεδονία.
Για την Κεντρική Μακεδονία και τη Θεσσαλονίκη ...κυριολεκτικά κομμένη στα δύο..στο δυτικό και ανατολικό τμήμα..πολύ οριακές καταστάσεις..που δεν δίνουν περιθώρια για καθαρή πρόβλεψη.
Μου κάνει εντύπωσει ο τρομερός εμποδισμός στα ανοικτά του Θερμαϊκού..όπου τα φαινόμενα θα περιοριστούν ...με όσα διαβάζουμε στα μοντέλα..μάλλον φταίει η σύγκλιση....
ΚΑΛΗ ΧΙΟΝΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
LIAKOS

Re: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ggerakaris » Τρί 31 Ιαν 2012, 23:30

Καλώς ήρθες φίλε καρντάσι στην μετεοπαρέα μας ή στο μετεοκαφενείο μας (όπως ενιοτε λέγαμε πολλές φορές). Καλές αναφορές και μακάρι να φανείς γουρλής για τη Σαλόνικα που τον τελευταίο καιρό είναι από τις πιο αδικημένες μεγαλουπόλεις.
Γερακάρης Γιώργος
Ελεούσα Ιωαννίνων Υψόμ. 540 m

http://users.otenet.gr/~oejhtc/
Άβαταρ μέλους
ggerakaris

Δημοσίευσηαπό Kalivia_theocharis » Τετ 01 Φεβ 2012, 12:57

Καλωσόρισες στο νέο σπιτικό μας και στην όμορφη παρέα.
Πιστεύω προσθέτεις και συ λίγο ακόμα γούρι στην όλη κατάσταση διότι τώρα έχετε σειρά εσείς να πάρετε μια γερή δόση προερχομενη από τα δυτικά...
Καλές αναφορές.
Θεοχάρης Θεοδωρής
Καλύβια Θορικού Ανατολ.Αττικής
ΥΨ.150μ

www.weatherdata.gr
www.atticaweather.gr
Άβαταρ μέλους
Kalivia_theocharis

Δημοσίευσηαπό LeoP » Τετ 01 Φεβ 2012, 15:55

Καλώς τον κι ας άργησε! (Μόνο 4 χρόνια)

Εγώ πάντως βλέπω τη Θεσσαλονίκη να χιονίζεται σήμερα. Το γιατί όλοι είναι τόσο επιφυλακτικοί δεν το καταλαβαίνω... τέλος πάντων

Λεωσθένης
Άβαταρ μέλους
LeoP

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης