Αυτόματη σύνδεση

Προτάσεις, για τη βελτίωση της λειτουργίας της κοινότητας. Ιδέες, απορίες, και αναφορά προβλημάτων!

Re: Αυτόματη σύνδεση

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Δευτ 21 Νοέμ 2011, 19:56

Βασίλη είναι σωστό, ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Υποψιάζομαι οτι είναι καθαρά θέμα σερβερ, αυτό που αναφέρει ο Κωστας για παράδειγμα μοιάζει με θέμα του σερβερ, αλλά δε μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα γι αυτό...
Θα δώ τί συμβαίνει.
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Τετ 30 Νοέμ 2011, 14:35

Nick Gkikas έγραψε:Υποψιάζομαι οτι είναι καθαρά θέμα σερβερ, αυτό που αναφέρει ο Κωστας για παράδειγμα μοιάζει με θέμα του σερβερ, αλλά δε μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα γι αυτό...

Σε άλλα forum που είμαι (και στο yahoo), μπορεί να περάσει και μήνας χωρίς να κάνω login. Εδώ εξακολουθεί να χρειάζεται τουλάχιστον μία φορά τη μέρα, έσβησα cookies και cache και τα ίδια, λες και υπάρχει κάπου κάποιο time out που μας πετάει, παρ'όλη την επιλογή αυτόματη σύνδεση, στο λογισμικό του forum, στον server, δεν ξέρω. Το θέμα είναι ότι, στα περισσότερα forum, είναι μία αυτονόητη λειτουργία αυτή. Αν δεν μπορεί η παρούσα εγκατάσταση να υποστηρίξει τα πιο απλά, τίθεται γενικότερο θέμα..
ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΛΟΓΩ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό LeoP » Τετ 30 Νοέμ 2011, 16:30

Τι ακριβώς θέμα; Ευρωζώνης; Έλα ρε Γιώργο ...κατούρα και λίγο! Τι σας έχει πιάσει τους περισσότερους; Όλο γκρίνια είστε.
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Τετ 30 Νοέμ 2011, 16:46

Hengeo έγραψε:
Nick Gkikas έγραψε:Υποψιάζομαι οτι είναι καθαρά θέμα σερβερ, αυτό που αναφέρει ο Κωστας για παράδειγμα μοιάζει με θέμα του σερβερ, αλλά δε μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα γι αυτό...

Αν δεν μπορεί η παρούσα εγκατάσταση να υποστηρίξει τα πιο απλά, τίθεται γενικότερο θέμα..

Γιώργο, προσωπικά θα μιλήσω, αλλά δεν μου προξενεί κανένα μα κανένα πρόβλημα αν θα μου ζητήσει τα στοιχεία εισόδου 1-2.....13 φορές την ημέρα.
Μπορεί σε φίλες και φίλους να τους δημιουργεί πρόβλημα αυτή η διαδικασία και είναι απόλυτα σεβαστό. :!:
Αλλά όταν αναφέρεις ότι τίθεται γενικότερα θέμα...... τι εννοείς;;; :?:
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Πέμ 01 Δεκ 2011, 21:16

Αναφέρομαι στο πώς βλέπει γενικότερα ο καθένας το νέο σπίτι μας.. Θα προσπαθήσω να εξηγήσω πώς βλέπω εγώ τα πράγματα, με μία παραβολή:

Το σπίτι που μας φιλοξενούσε τόσα χρόνια έχει παλιώσει, δύσκολα μας παρέχει τις ανέσεις που θα θέλαμε, οπότε αποφασίσαμε να μεταφερθούμε σε ένα καινούργιο. Οι περισσότεροι ασχολούνται με την διακόσμηση, τις θέσεις των πραγμάτων και πώς θα γίνει να είναι όσο πιο ίδια γίνεται με αυτά του παλιού σπιτιού. Επίσης έγινε ολόκληρη ιστορία για το αν θα πρέπει να υπάρχουν και άλλα εναλλακτικά σπίτια για να μαζευόμαστε. Εγώ πάλι, βλέπω ότι κάθε λίγο και λιγάκι πέφτει ο γενικός. Ο ιδιοκτήτης του νέου σπιτιού προσπαθεί σχεδόν μόνος του να μας ικανοποιήσει όσο γίνεται όλους, όμως αυτό είναι ανθρωπίνως αδύνατο..

Τελικά νομίζω ότι είναι υποκειμενικό το θέμα. Π.χ. εμένα Γιώργο δεν μου αρέσει να κάνω login κάθε λίγο και λιγάκι, από την άλλη όμως, και να μην εμφανιζόντουσαν καθόλου μηνύματα στην αρχική σελίδα, εγώ είμαι μία χαρά με το view unread posts και το search!

Όπως και να έχει, θα σεβαστώ αυτό που προτιμά η πλειοψηφία, αλλά μήπως πρέπει να ανοιχτεί κάποιο θέμα, για να δούμε ποιο είναι αυτό; Ίσως ένα νέο θέμα με poll;
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Παρ 02 Δεκ 2011, 8:54

Γιώργο, πιστεύω ότι όλα όσα θέλουμε να γίνουν έχουν να κάνουν με 3 παράγοντες:
1. Τεχνικοί λόγοι. Αν αυτό που ζητάμε αν μπορεί να γίνει με τεχνικά μέσα.
2. Νίκος. Αν ο Νίκος μπορεί να το κάνει: α) να έχει τις γνώσεις, β) να έχει το χρόνο
3. Αν υπάρχουν φίλες και φίλοι που να μπορέσουν να συνδράμουν και αυτοί στο τεχνικό ζήτημα.

Προς Θεού, δεν είναι ούτε μομφή τα παραπάνω, ούτε παρατήρηση. Απλά μια διαπίστωση. Σίγουρα, θα μου ξεφεύγουν και άλλοι παράγοντες....

Υ.Γ. Προσθέτω άλλον ένα παράγοντα: υπομονή και ανεκτικότητα από εμάς.
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Δευτ 12 Δεκ 2011, 4:10

Για να λέμε και τα καλά, τις τελευταίες μέρες το πρόβλημα λύθηκε! :)
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Προτάσεις / Απορίες / Προβλήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες