ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΜΜΑΖΕΜΑ

Προτάσεις, για τη βελτίωση της λειτουργίας της κοινότητας. Ιδέες, απορίες, και αναφορά προβλημάτων!

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΜΜΑΖΕΜΑ

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τετ 27 Μάιος 2015, 9:06

Προτεινω να μαζέψουμε πολλά απο τα topics που εχουν ανοιχτει σε ολες τις κατηγορίες ,και να τα ενσωματώσουμε σε άλλα Topics.Εκατσα και ειδα ,το θεμα ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ . Εχει 21 ΣΕΛΙΔΕΣ αυτη τη στιγμη,συνολο topics ...525!!!!! ΤΟ ΧΑΟΣ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΟ !!!!Aυτα κατα την αποψη μου μπορουν να μαζευτουν σε 15-20 maximum. Εχω ηδη μαλιστα ,μαζεψει αυτα τα 15-20 topics.

Παρα τα οποια προβλήματα στο χωρο αυτη τη στιγμη,παρα το οτι πολλα απο τα προσδοκώμενα καθυστερούν, πιστευω,οτι αφενος μπορούμε ,να τακττοποιήσουμε και να καθαρίσουμε λίγο το χωρο μας,αυτη τη στιγμη ,ετσι οπως ε'ίμαστε και αφετέτρου να αξιοποιήσουμε την εμπειρία που ήδη έχουμε .Πλεον δεν ειμαστε σε θεωρητικες συζητησεις ,σαν αυτές που γινόντουσαν ΠΡΙΝ γινει το φορουμ. Εγω ειχα ηδη δωσει τη θετικη μου "ψηφο" για ολο αυτο,με τη υποσημειωση,οτι στη πραξη θα κρινοταν πολλα. Οριστε πχ ,ενα θεμα. 525 θεματα σε 21 σελιδες ,πολλα απ των οποίων , ανετα ενσωματώνονται σε ηδη υπάρχοντα. ΑΥΤΟ ,ΠΡΙΝ την εφαρμογη δε γινονταν κατανοητο και αντιμετωπιζόταν "ως ψιλα γραμματα" μπροστα στη γενικευμενη τοτε επιθυμια να παμε σε φορουμ. Οριστε λοιπον τ αποτελεσματα!!! Και παλι ομως,ακομα κ ετσι ,ας κανουμε οτι μπορουμε αυτα τ αποτελεσματα να τα αξιοποιησουμε προς μια πιο καθαρη και ευρυθμη λειτουργια του "σπιτιου" μας.

Προσωπικα ειμαι διαθεσιμος να βοηθησω μ οποιον τροπο μπορω.
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΜΜΑΖΕΜΑ

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τετ 27 Μάιος 2015, 9:27

Για να δωσω ενα παραδειγμα ,τα 15-20 Topics που εγω προτεινω να μεινουν στην κατηγορια ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ,ειναι τα εξης.

[b]1.ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

2. ΑΝΑΦΟΡΕΣ (καθε ) ΜΗΝΑ

3.ΠΡΟΓΝΩΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΚΑΙ ΜΜΕ & ΝΟWCAST ( το Now cast το προσθεσα εγω)

4.ΚΑΙΡΟΤΡΑΓΟΥΔΑ

5.ΚΛΙΜΑΤΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ -ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ-ΜΕΤΕΟ ΕΡΓΑΣΙΕΣ( Το τελευατιο το προσθεσα εγω)

6.ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

7.ΚΑΙΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ

8.ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ

9.ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ

10. ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ-ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ

11.ΜΕΤΕΟΩΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ

12. ΚΑΙΡΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

13.ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΜΕΡΕΣ-ΣΤΑΘΜΟΥΣ-ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

14.ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΤΕΟ-ΘΕΜΑΤΑ

15. ΜΕΤΕΟ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
[/b]

ΟΛΑ Τ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΕΙΤΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΝΟΝΤΑΙ Σ ΑΥΤΑ,ΕΙΤΕ ΠΑΝΕ Σ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (οπως πχ,ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ) ΕΙΤΕ ΜΕΝΟΥΝ ΣΑΝ ΝΕΑ ΤΟPICS (αν υπαρξει αναγκη)
*nNoe*

Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό christosz » Τετ 27 Μάιος 2015, 11:13

Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα ετσι όπως λές Γιώργο.
Εγω προσωπικά πέρα από την αρχική σελιδα των συζητήσεων δεν κοιτάω τις άλλες, οπότε σίγουρα θα έχουν ανοιχτεί νέα topics με παραπλήσιο θέμα.
Αν γινει όμως αυτο θα πρέπει μέσα στις ενότητες που προτείνεις τα topics του κάθε μέλους να μπουν με το θέμα που είχαν βαλει αρχικά εκείνοι για να μπορούμε να τα αναζητούμε πιο εύκολα (ελπίζω να μπορει να γίνει τεχνικά) αλλά και για να καταλαβαίνουμε σε ποιον απαντάει ο καθένας (βάζοντας στο μήνυμά του τον ανάλογο τίτλο).
Χρήστος
Άγιοι Αναργυροι
Άβαταρ μέλους
christosz

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τετ 27 Μάιος 2015, 11:40

Σαφως οπως το λες Χρηστο. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και σ αυτη τη προταση θα ειναι η υλοποιηση της , οπως σ ολες τις προτασεις που εχουν καταταθει,. Γιαυτο χρειαζεται απ ολους μας ενργητικη στηριξη και βοηθεια.
*nNoe*

Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό messos80 » Τετ 27 Μάιος 2015, 14:34

Άψογος Γιώργο! Πολύ καλή η πρότασή σου και οι ενοποιήσεις που έκανες!
Μάλιστα θα μπορούσαν να ενοποιηθούν και τα 6.ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ με το 15.ΜΕΤΕΟ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ και το 11.ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ με το 14.ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΤΕΟ-ΘΕΜΑΤΑ για οτιδήποτε για τον καιρό που δεν εντάσσεται στις υπόλοιπες ενότητες.
Άβαταρ μέλους
messos80

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τετ 27 Μάιος 2015, 15:02

Απο μενα καμια αντιρρηση Γιωργο. Συμφωνω απολυτα
*nNoe*

Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό PanosRadio » Τετ 03 Ιουν 2015, 14:04

Ένα καφεδάκι να κανονίσουμε, λίγο μεράκι να έχουμε και όλα θα γίνουν! Συμφωνώ απολύτως στις προτάσεις σας, θέλει λίγο ξεσκαρτάρισμα κάθε λίγο καιρό είναι η αλήθεια... ;)
Την καλησπέρα μου...
My photos...
Kάμερα στον Κιθαιρώνα (1409μ)
Live streaming Camera2 ΕΔΩ
Ταύρος, Αθήνα, υψόμετρο 40μ.
Άβαταρ μέλους
PanosRadio

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τετ 03 Ιουν 2015, 22:15

Επίσης στην κατηγορια ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ,

ΠΡΟΤΕΙΝΩ

Την αλλαγη του τίτλου . Να φυγει το "ΕΙΔΗΣΕΙΣ" και να μεινει μονο το "ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ," οι οποίες θα αφορούν μόνο ανακοινώσεις που αφορουν την HELLASWEATHER .

"Ξεφυλιζοντας τις 5,5 σελιδες της κατηγοριας ,και διαβάζοντας τα 130 θεματα της,διαπίστωσα -και νομιζω ο καθενας μπορει να το δει,- πολλα θεματα που αφορουν ΜΕΤΕΟΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΑΝΑΦΟΡΕΣ ,Νεα για ΣΤΑΘΜΟΥς κλπ,κλπ. Ολα αυτα τα θεματα μπορουν να μπουνε σε ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ κατηγοριες και ο χωρος να "καθαριστει" και να ναι συμμαζεμενος και τακτικος.
*nNoe*

Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Δευτ 08 Ιουν 2015, 23:21

Για να συνοψίσω όσα προτείνατε, φίλοι έχουμε τα εξής θέματα συνολικά, με την προϋπόθεση οτι δεν θα μπορούν ν'ανοίξουν άλλα:

ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ:

1. ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ
2. ΑΝΑΦΟΡΕΣ (καθε ) ΜΗΝΑ
3. ΠΡΟΓΝΩΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ, ΜΜΕ & ΝΟWCAST
4. ΚΑΙΡΟΤΡΑΓΟΥΔΑ
5. ΚΛΙΜΑΤΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ -ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ-ΜΕΤΕΟ ΕΡΓΑΣΙΕΣ( Το τελευατιο το προσθεσα εγω)
6. ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ & ΜΕΤΕΟ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠ'ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
7. ΚΑΙΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ
8. ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ
9. ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ
10. ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ-ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ
11. ΚΑΙΡΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
12. ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΜΕΡΕΣ-ΣΤΑΘΜΟΥΣ-ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
13. ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΤΕΟ-ΘΕΜΑΤΑ & ΑΠΟΡΙΕΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ:
-> Να γίνει ΜΟΝΟ ανακοινώσεις.
Οτιδήποτε άλλο ενσωματώνεται στις κατηγορίες των γενικών συζητήσεων.

Η δουλειά ξεκινάει ήδη από απόψε και σταδιακά θα δείτε να μειώνονται τα θέματα.

Θα ενημερώσω εάν χρειαστεί κάποια βοήθεια και με ποιόν τρόπο, Γιώργηδες, Πάνο και Χρήστο ευχαριστώ εκ των προτέρων για την προσφορά σας...
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Maria K » Τρί 09 Ιουν 2015, 7:14

ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ:

1. ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

Αν κάποιος θέλει να αναλύσει μια ιστορική κακοκαιρία ή ένα ιστορικό γεγονός που σχετίζεται με τον καιρό (π.χ. την απόβαση στη Νορμανδία, Κριμαϊκός Πόλεμος κλπ) σε ποιο θέμα θα το γράψει; Θα πρέπει να περιμένει την αντίστοιχη ημερομηνία για να εντάξει το μήνυμα στο ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ; Κι αν δεν συνδέεται άμεσα με συγκεκριμένη ημερομηνία; Πού θα ενταχθεί;

2. ΑΝΑΦΟΡΕΣ (καθε ) ΜΗΝΑ

Το "Μηνιαίες αναφορές" αν και λίγο "στεγνότερο" μου ακούγεται σαν ακριβέστερη περιγραφή

4. ΚΑΙΡΟΤΡΑΓΟΥΔΑ

Εννοείται ότι εντάσσουμε κάθε είδος μουσικής κι όχι αποκλειστικά τραγούδια.

6. ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ & ΜΕΤΕΟ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠ'ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

Για ποιο λόγο πρέπει να υπάρχει αυτό το θέμα; Εφόσον κάνουμε χρονολογική κατάταξη των καιρικών γεγονότων/αναφορών(πολύ σωστά!) γιατί δεν εντάσσουμε τις ειδήσεις (πχ πλημμύρες στην Κίνα) ΚΑΙ τις αναφορές μελών που ζουν ή ταξιδεύουν στο εξωτερικό ΜΕΣΑ στις μηνιαίες αναφορές έτσι ώστε να έχουμε μια συνολική εικόνα του μετεωρολογικού γίγνεσθαι κυρίως μέσα στο χρόνο και δευτερευόντως σε τόπο; Δεν βρίσκω κανένα νόημα να είναι χωριστά, ιδιαίτερα όταν η πλειοψηφία των μηνυμάτων αποτελεί αναφορές μελών από την Ελλάδα.

7. ΚΑΙΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ

Τα πάντα από τον κινηματογράφο. Από ολόκληρες ταινίες με (ή χωρίς) περιγραφή και ανάλυση μέχρι ντοκιμαντέρ, trailers, συγκεκριμένα αποσπάσματα, μέχρι και έξυπνες διαφημίσεις.

ΟΜΩΣ: Υπάρχουν και άλλες μορφές τέχνης, όπως το θέατρο και η ζωγραφική. Αυτά που εντάσσονται; Μήπως η κατηγορία ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΗ θα μας κάλυπτε ως προς αυτά; Όμως και η μουσική και ο κινηματογράφος που έχουμε σε άλλες κατηγορίες τέχνες είναι. Τι κάνουμε εδώ;

ΠΡΟΤΕΙΝΩ: Συμβιβαστικά να κρατήσουμε τις κατηγορίες ΚΑΙΡΟΤΡΑΓΟΥΔΑ και ΚΑΙΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ (που θα είναι και οι πλουσιότερες) ως έχουν για την παράθεση τραγουδιών/κομματιών μουσικής και ταινιών αντίστοιχα. Όλα τα άλλα, ζωγραφική θέατρο, λογοτεχνία αναλύσεις τέχνης δημιουργών κλπ να μπουν σε νέα κατηγορία ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΗ. Θα πρότεινα και κάτι άλλο: Ακόμη και οι αναλύσεις ή άρθρα για μουσική και κινηματογράφο να μπουν εδώ και οι κατηγορίες ΚΑΙΡΟΤΡΑΓΟΥΔΑ και ΚΑΙΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ να είναι αποκλειστικά δισκοθήκη και ταινιοθήκη αντίστοιχα με σύντομες περιγραφές. Θα μπορούσαμε ακόμη να συνδέουμε πχ την ταινιοθήκη με μια κάποια σχετική ανάλυση (εφόσον υπάρχει) του ίδιου ή άλλου συγγραφέα-μέλους με ενεργό λινκ

Πχ. Ένα αφιέρωμα όπως "η βροχή στον κινηματογράφο" μπορεί να πάει στην κατηγορία ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΗ κι όταν κάποιος (ο ίδιος ή άλλος) ανεβάσει στην ΚΑΙΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ μια ταινία όπως αυτή να κάνει μια παραπομπή στο παραπάνω σχετικό αφιέρωμα "η βροχή στον κινηματογράφο" στην κατηγορία ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΗ. Και αντίστροφα: το αφιέρωμα, πχ, "η βροχή στον κινηματογράφο" στην κατηγορία ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΗ να παραπέμπει με ενεργό λινκ σε κάποιες σχετικές ταινίες στην ΚΑΙΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ.

9. ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ

Δεν υπάρχει πιο εύστοχος τίτλος για ένα τόπικ που μας καλεί να γράψουμε την προσωπική μας σχέση με τον καιρό και όσα σχετίζονται με αυτόν. Πάντα από υποκειμενική σκοπιά, να παραθέτουμε σκέψεις συναισθήματα βιώματα, έργα. Με άλλα λόγια ο καιρός και η επίδρασή του στην ψυχή και το σώμα μας, στην υπόλοιπη καθημερινότητά μας. να μείνει ως έχει η κατηγορία και ο καθένας μας θα βρει πολύ εύκο0λα αν και τι μπορεί να γράψει εδώ (Ίσως να είναι μια από τις ευκολότερες επιλογές!)

13. ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΤΕΟ-ΘΕΜΑΤΑ & ΑΠΟΡΙΕΣ

Τι εννοείς με το "γενικά μετεωθέματα"; Ό,τι είναι "γενικό" μπερδεύει χειρότερα. Γιατί δεν αφήνουμε τον παλιό τίτλο "Προτάσεις / Απορίες / Προβλήματα" Μου φαίνεται πιο σαφές και παραπέμπει ακριβώς σε θέματα λειτουργίας του φόρουμ. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά και εννοούμε κάτι άλλο (?)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ:
-> Να γίνει ΜΟΝΟ ανακοινώσεις.
Οτιδήποτε άλλο ενσωματώνεται στις κατηγορίες των γενικών συζητήσεων.

Συμφωνώ και θα δείξει αν χρειαστεί να διευκρινιστεί λίγο περισσότερο ο τίτλος)

ΥΓ 1.Με την ευκαιρία, το τόπικ "ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2015" που είχαμε ξεχάσει να ανεβάσουμε στις ΠΑΛΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ, που βρίσκεται τώρα; Το ψάχνω και δεν το βρίσκω.

ΥΓ 2 Έχω την αίσθηση, πως όσο πιο πολύ σκαλίζουμε την κατηγοριοποίηση, τόσο πιο πολύ αυξάνουμε τις πιθανότητες για ένα νέο λαβύρινθο. Ο λόγος είναι οι εγγενείς αδυναμίες του φόρουμ. Επί πλέον, από τη στιγμή που τα φτιάξαμε δεν καταφέραμε να λύσουμε το θέμα του θεματικού προσανατολισμού. Το φόρουμ μοιάζει με ένα σύγχρονο σπίτι με αρκετές ανέσεις αλλά με πολλές εισόδους και πολλούς διαδρόμους που εύκολα χάνεσαι. Το λέω εγώ που δουλεύω καθε μέρα εδώ μέσα σαν απλός χρήστης και βλέπω τις δυσκολίες του και το χρόνο που σου τρώει να μορφοποιήσεις ένα κείμενο. Θα μου πείτε ότι προτείναμε το σύλλογο για να βρούμε πόρους και να φτιάξουμε κάτι όμορφο και εύχρηστο. Σύμφωνοι, αλλά μεγάλο θέμα αυτό και το ενδιαφέρον ελάχιστο. Αν δεν βρούμε άλλη λύση τότε πρέπει να βρούμε άλλο τρόπο πιο ανώδυνο για να κάτι πιο εύχρηστο και απλό. Στο νου μου είχα πάντα από την αρχή ένα blog γιατί:
Είναι δωρεάν
Έχει εύκολο ανέβασμα και προεπισκόπηση οπτικών
Έχει χρονολογικό αρχείο
Έχει ετικέτες
Γράφεις και απαντάς σε μια αρχική σελίδα και δεν ψάχνεσαι που να πας να γράψεις.

Αυτά τα λίγα είναι αρκετά για μια εύκολη και άμεση επικοινωνία. Όλα τα υπόλοιπα όταν ωριμάσουν οι συνθήκες.
Δεν τα αναφέρω αυτά στο κατάλλληλο τόπικ γιατί δεν έχω κάτι άλλο να πω προς το παρόν. Τα γράφω εδώ με την ευκαιρία της κατηγοριοποίησης έτσι σαν πρόγευση. Επί πλέον δεν τα θεωρώ άκαιρα. Σίγουρα συναντηθήκαμε, μιλήσαμε, αποφασίσαμε κάποια πράγματα αλλά όταν κάτι δεν περπατάει ας σκεφτούμε κάτι άλλο.
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Επόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις / Απορίες / Προβλήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης