Hellasweather στο facebook;

Προτάσεις, για τη βελτίωση της λειτουργίας της κοινότητας. Ιδέες, απορίες, και αναφορά προβλημάτων!

Hellasweather στο facebook;

Δημοσίευσηαπό kipakos » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 16:31

Να μας ζήσει λοιπόν η νέα λίστα!

έχει όμως προκύψει θέμα με τη σελίδα HellasWeather στο facebook που η Αγγελική θέλει να κλείσει καθώς αισθάνεται ότι είναι ανταγωνιστική αυτής εδώ. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι αν κλείσει η σελίδα στο fb μόνο λάθος είναι και μάλιστα ΤΡΑΓΙΚΟ. Τη θεωρώ "επίσημη" σελίδα της λίστας στο facebook. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να παραπέμπει στη σελίδα της λίστας, σε αυτή τη σελίδα με καθημερινά συνεχή post. Αλλιώς οι άλλες σελίδες καιρού του facebook θα καταπνίξουν τη επίσημη σελίδα της λίστας και ελάχιστοι θα επιμένουν να γράφουν εκεί. Είναι πολύ πιο εύκολο για τους νέους πραγματικούς καιρόφιλους να φτάσουν στη σελίδα μας μέσω του facebook που ανοίγει όλος ο κόσμος πλέον. Θα πρέπει να υιοθετηθεί λοιπόν η σελίδα facebook της λίστας από εδώ, και "επίσημα". Βασικά έχοντας ήδη ποστάρει αρκετά πράγματα εδώ τη θεωρώ συστατικό κομμάτι της "πραγματικής". Αλλωστε όλες οι σελίδες πλέον έχουν και το "παρακλάδι"τους στο facebook, ειδικά η λίστα δεν μπορεί να μην έχει!

Να είστε όλοι-ες καλά!
kipakos

Re: Hellasweather στο facebook;

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 18:01

Ο καθένας μας έχει δικαίωμα να ανοίγει σελίδες με ο,τι όνομα θέλει, όπου θέλει και φυσικά και στο facebook, είτε πρόκειται για σελίδα, είτε για ΓΚΡΟΥΠΑΚΙ, όπως το γκρουπάκι που ήδη υπάρχει.

Αν επιπλέον θέλει να χρησιμοποιεί το όνομα μιας άλλης ήδη υπάρχουσας σελίδας (στην περίπτωσή μας, hellasweather), επίσης μπορεί να το κάνει από τη στιγμή τυπικά και απ όσο γνωρίζω δεν ειναι πνευματική ιδιοκτησία κανενός. Εάν κάνω λάθος σε αυτό και το όνομα ειναι νομικά κατοχυρωμένο, ας με διορθώσει ο Δημήτρης ή ο Φώτης.

Υφίσταται δεν υφίσταται τυπικό θέμα ας περάσουμε στην ουσία, όπως τη βλέπω εγώ.
Πράγματι οι περισσότερες σελίδες, και κυρίως εμπορικού ή δημοσιογραφικού περιεχομένου έχουν μια σελίδα στο facebook, με url http://www.facebook.com/pages/xxxxxx/ καθώς αυτό το μέσο κοινωνικής δικτύωσης ειναι ένας δωρεάν τρόπος διαφήμισης. Ακόμη και η μή εμπορικού περιεχομένου σελίδες (μειοψηφία), έχουν κάποια σελίδα στο facebook, θεωρώντας πως απλώνονται σε περισσότερο κόσμο και έχουν έναν πρωταρχικό στόχο τέτοιο.

Ας τα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα λοιπόν.
1ον
Αυτή τη στιγμή δεν μιλάμε για σελίδα στο facebook αλλά για ΓΚΡΟΥΠΑΚΙ.
2ον
Δεν ξέρω εάν ποτέ τέθηκε επίσημα από τους ιδρυτές ή συζητήθηκε έστω εκτενώς από όλους μας η ανάγκη να έχουμε πολύ κόσμο και πληθυσμό διαρκώς αυξανόμενο. Απόσο είμαι σε θέση να γνωρίζω ούτε και οι ιδρυτές έχουν τέτοιο σκοπό, τουναντίον...Ίδια γνώμη στη πλειοψηφία της και από τους περισσότερους συμμετέχοντες, αν και αυτό είναι δική μου υποκειμενική εκτίμηση.
3ον
Είτε το θέλουμε είτε όχι, ένα ΓΚΡΟΥΠ στο facebook, εξυπηρετεί σκοπούς κοινωνικής δικτύωσης και συζητήσεων γύρω από κάποιο θέμα. Είτε το θέλουμε είτε όχι λοιπόν το συγκεκριμένο υποκαθιστά τις συζητήσεις και έχει το όνομα hellasweather. Δηλαδή πρόκειται για ένα άλλο ηλεκτρονικό μέσο, που κάνει την ίδια δουλειά με το mailing list της yahoo και τώρα το hellasweather.gr. Δεν είναι πρόβλημα αυτό; Δεν τίθεται θέμα συνοχής;

Εν τέλει η hw έχει συγκεκριμένα μέλη συγκεκριμένο αριθμό, με ονοματεπώνυμα και τηλέφωνα. Είναι τα ιδια μέλη στο γκρουπ με το ονομα hellasweather και τα ίδια όσα έχουν γραφτεί εδώ, ή όσα ήταν γραμμένα στο yahoo;

Φυσικά όλα αυτά, τα γράφω με προϋπόθεση τις καλές προθέσεις των ιδρυτών του group, και της Αγγελικής. Διαφορετικά θα συζητούσαμε μόνο το τυπικό σκέλος...
Το γκρουπάκι είμαι σίγουρος οτι δημιουργήθηκε για μια διευκόλυνση, λόγω του δύσχρηστου yahoo και λόγω του οτι καλώς ή κακώς υπάρχει πολύς κόσμος πλέον που μπαίνει στο internet μονο και μονο για να συνδεθεί στο facebook, και τίποτε άλλο.
Όμως με όλο το σεβασμό Αγγελική, εάν διαβάζεις αυτό το post, θα μου επιτρέψεις να σου πω οτι ο μοναδικός συνδετικός κρίκος του γκρουπ στο facebook με την hellasweather είσαι εσύ. Δεν το λεώ για κακό και δεν θέλω να πω τίποτε περισσότερο από αυτό που λέω. Ένα μέλος της hellasweather, έφτιαξε κάπου αλλού μια σελίδα με το ίδιο όνομα και τον ίδιο σκοπό. Δεν γνωρίζω να υπήρξε καμμία προγενέστερη συννενοηση με κάποιον από τους ιδρυτές πρωτίστως και φυσικά δεν θυμάμαι να υπήρξε κάποια ενημέρωση από εσένα, για την ύπαρξη αυτού του γκρουπ. Τουλάχιστον δεν θυμάμαι εγώ κάποιο μειλ στη yahoo που να λέει:
"Γεια σας, επειδή πολλοι είμαστε στο fb λέμε να δημιουργήσουμε ένα γκρουπάκι με το ονομα hellasweather για να κάνουμε άμεσο chat. Τί γνωμη έχετε γι αυτό;"
Εγώ σαν μέλος, πληροφορήθηκα μια φορά από τρίτους οτι υπάρχει τέτοιο πράγμα. Κάποια στιγμή είδα να γράφεται από σπόντα και στη λίστα. Δυστυχώς όμως δεν έχω fb και για λόγους προσωπικής ασφάλειας δεν πρόκειται να βάλω. Το χρησιμοποιώ κατά καιρούς για λόγους διαφήμισης του kyklogenesis από λογαριασμό δεύτερου προσώπου.

Λοιπόν, επειδή είναι ένα θέμα που τίθεται για πολλοστή φόρα, θα ήθελα να πάρεις κάποια θέση και να μου λύσεις κατ'αρχήν τις δικές μου απορίες, και πρώτα απ όλα αυτή:
Πώς πιστεύεις οτι εφ'όσον καλώς η κακώς υπάρχει ένα τέτοιο γκρουπάκι, μπορεί να συνδεθεί με την σελιδα της λίστας βάσει όλων αυτών που ανέφερα πιο πάνω;
Εάν η πλειοψηφία το επιθυμεί να υπάρχει, πώς μπορεί να λειτουργήσει, χωρίς να μπερδεύεται ο κόσμος για το πού βρίσκεται η hellasweather;
Είναι δυνατόν να γίνονται παράλληλες συζητήσεις σε δύο χώρους ταυτόχρονα, εάν δεν υπάρχει πραγματικά ανάγκη;

Εάν θέλουμε πάσει θυσία να συνδέσουμε τη HW με το FB, από τεχνικής πλευράς, μπορεί να μπεί εύκολα ένα like εδώ, έτσι ώστε να κοινοποιειτε όλοι ένα post που σας αρέσει ή ακόμη και το δικό σας, στον τοίχο του προφιλ σας στο fb, και έτσι πολλοι περισσότεροι μπορούν να μάθουν την hellasweather.
Από εκεί κι έπειτα θεωρώ ένας και μόνο χώρος, θα πρέπει να φέρει το όνομα hellasweather κατ'αρχήν για λόγους συνοχής.
Οσα μέλη ανήκουν σε αυτόν τον χώρο, είναι μέλη της κοινότητας.
Στο όνομα αυτής μπορούν να υπάρχουν ένα σωρό άλλοι χώροι που να ονομάζονται "λέσχη φίλων της hellasweather", "γκρουπ συζητήσεων για τις συζητήσεις της hellasweather", ή όπως νομίζει ο καθένας. Όμως δεν νομίζω οτι μας βοηθάει το να έχουμε δύο χώρους στο ιντερνετ με το όνομα hellasweather.

Βέβαια, αφού τουλάχιστον τυπικά φαίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα, μπορεί ο καθένας να κάνει ο,τι θέλει, καθώς μπορεί να μην είμαστε πλέον Ελεύθερη χώρα, ωστόσο το internet είναι ακόμη ελεύθερο....
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό kipakos » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 18:52

Δεν ξέρω αν θα απαντήσει η Αγγελική αλλά να διευκρινίσω εγώ τη γνώμη μου.
1. Μπορεί να είναι γκρουπάκι τώρα αλλά έχει 195 μέλη, σχεδόν όλα ενεργά μέλη της yahoo list. Υπάρχουν μέλη που δεν κατάφεραν ακόμη να ξεμπλοκαριστούν από τα ζητήματα με τους κωδικούς, βαρέθηκαν και γράφουν μόνο εκεί πλέον αλλά με το ίδιο μεράκι και ΑΓΑΠΗ που έγραφαν στη λίστα. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ το γκρουπάκι αυτό με άλλα καιρικά του facebook. Ουσιαστικά είναι σαφώς η έκφραση της λίστας στο facebook και ΑΞΙΖΕΙ να γίνει επίσημη φωνή της εκεί. Με το σήμα και με όλα τα καλά!
2. Η Αγγελική λέει ότι το συζήτησε αμέσως με κάποιους, της είπαν να το αφήσει και τελικά το θέμα προέκυψε ξαφνικά. Δεν με αφορούν αυτά, εγώ βλέπω τη λειτουργία ως θετική. Και δεν είναι ΠΛΕΟΝ μόνο η Αγγελική συνδετικός κρίκος, είμαστε πολλοί, πάρα πολλοί!
3. Δεν βλέπω πρόβλημα συνοχής. Δεν κάνει την ίδια δουλειά το fb. Απλά εξυπηρετεί κάποιες ανάγκες αμεσότητας. Προσωπικά τα "καλά" μου μηνύματα θα τα ανεβάζω μόνο εδώ.
4. Μπορούμε να πούμε τη σελίδα Hellasweather ή φίλοι της HellasWeather και να γίνει επίσημη φωνή με το σήμα και με τα όλα της.

Ας κάνουμε και ένα poll να δούμε αποψεις.
kipakos

Δημοσίευσηαπό thanos_thes » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 19:10

Για το θέμα της λίστας, πιστεύω πως είναι καιρός να σταματήσουμε να ισορροπούμε πάνω σε δύο βάρκες και να μεταφερθούμε στη νέα λίστα και να προχωρήσουμε μπροστά! Ο Νίκος Γκίκας έχει κάνει εξαιρετική
δουλειά και θα πρέπει όλοι μας να βοηθήσουμε με τις ιδέες μας για τη βελτίωση και εξέλιξή της!

Δεν έχει να ζηλέψει ουσιαστικά κάτι από τα γκρουπάκια στο Facebook ούτε καν το πολυδιαφημισμένο όνομα! Διαθέτει μηχανισμούς που μπορεί ο καθένας να τους προσαρμόσει στα γούστα του και να φέρει τη λίστα στα μέτρα του.
Προσωπικά το fb δε μπορώ να πω πως λειτουργεί συμπληρωματικά στην κυρίως λίστα, αλλά πως περιπλέκει λίγο τα πράγματα γιατί δημιουργείται κάτι σα δίπολο (νάτο πάλι το δίπολο ;) ) με αρκετά μέλη να μη μπορούν να επιλέξουν
ξεκάθαρα τη συμμετοχή τους! Μπορώ να πω με σιγουριά, πως το fb σε σχέση με την παλιά λίστα είναι αμεσότερο και στην επιλογή μεταξύ των δύο κάποιος θα επέλεγε ανετότατα το fb!

Η νέα λίστα όμως, όπως γράφω πιο πάνω, δεν έχει να ζηλέψει πολλά από το fb. Τα τυχόν προβλήματά της θα διορθωθούν γρήγορα με τη βοήθεια όλων. Αυτά!

Καλή βδομάδα!

Θάνος
Εικόνα Εικόνα
Αθανάσιος Τσιουκανάρας - Ιστορικό Κέντρο Θεσσαλονίκης - http://www.meteothes.gr
Άβαταρ μέλους
thanos_thes

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 19:33

kipakos έγραψε:Δεν ξέρω αν θα απαντήσει η Αγγελική αλλά να διευκρινίσω εγώ τη γνώμη μου.
1. Μπορεί να είναι γκρουπάκι τώρα αλλά έχει 195 μέλη, σχεδόν όλα ενεργά μέλη της yahoo list. Υπάρχουν μέλη που δεν κατάφεραν ακόμη να ξεμπλοκαριστούν από τα ζητήματα με τους κωδικούς, βαρέθηκαν και γράφουν μόνο εκεί πλέον αλλά με το ίδιο μεράκι και ΑΓΑΠΗ που έγραφαν στη λίστα. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ το γκρουπάκι αυτό με άλλα καιρικά του facebook. Ουσιαστικά είναι σαφώς η έκφραση της λίστας στο facebook και ΑΞΙΖΕΙ να γίνει επίσημη φωνή της εκεί. Με το σήμα και με όλα τα καλά!
2. Η Αγγελική λέει ότι το συζήτησε αμέσως με κάποιους, της είπαν να το αφήσει και τελικά το θέμα προέκυψε ξαφνικά. Δεν με αφορούν αυτά, εγώ βλέπω τη λειτουργία ως θετική. Και δεν είναι ΠΛΕΟΝ μόνο η Αγγελική συνδετικός κρίκος, είμαστε πολλοί, πάρα πολλοί!
3. Δεν βλέπω πρόβλημα συνοχής. Δεν κάνει την ίδια δουλειά το fb. Απλά εξυπηρετεί κάποιες ανάγκες αμεσότητας. Προσωπικά τα "καλά" μου μηνύματα θα τα ανεβάζω μόνο εδώ.
4. Μπορούμε να πούμε τη σελίδα Hellasweather ή φίλοι της HellasWeather και να γίνει επίσημη φωνή με το σήμα και με τα όλα της.

Ας κάνουμε και ένα poll να δούμε αποψεις.

Ξεκινάω από το τελευταίο.
Poll είναι ελεύθερος να δημιουργήσει όποιος θέλει.
Όταν δημιουργείς ένα καινούργιο θέμα, (όχι οταν απαντάς σε ένα ήδη υπάρχων) στο κάτω-κάτω τμήμα του μηνύματος υπάρχει η επιλογή για δημιουργία poll.

Από εκεί κι έπειτα. Σέβομαι την άποψή σου, ωστόσο θα μου επιτρέψεις να διευκρινήσω οτι δεν απευθύνομαι σε εσένα αλλά αποκλειστικά στην Αγγελική, ως δημιουργού του γκρουπ hellasweather στο facebook. Νομίζω πως θα βοηθήσει περισσότερο εάν συζητηθεί το θέμα κατ'αρχήν μεταξύ μας, αμεσα και δημόσια.
Επειδή είναι ένα θέμα που τρέχει, συζητιέται διαρκώς και έρχεται στην επιφάνεια, όπως το έφερες τώρα εσύ, απευθύνομαι στην Αγγελική, εξέφρασα τη διαφωνία μου και τις σκέψεις μου ανοιχτά γύρω από το ζήτημα hellasweather στο facebook και θέλω να δω ποιά είναι η γνώμη της σε σχέση με όλα αυτά τα συγκεκριμένα ζητήματα τα οποία έθιξα.
Επειδή στο θέμα της συνοχής της παρέας μας, δεν νομίζω να έχει διαφωνήσει κανείς, το εθεσα σαν βασικό και γύρω από το οποίο τίθενται και άλλα επίσης σημαντικά θέματα.

Αν θυμάμαι καλά, το γκρουπάκι δεν δημιουργήθηκε όταν δημιουργήθηκε η νέα σελιδα της λιστας, ούτε κατατέθηκε ως επίσημη πρόταση, αλλά ξεκίνησε άτυπα πολύ πιο πριν. Στην περίοδο εκείνη δεν νομίζω οτι υπήρχε πρόβλημα εγγραφής με τους κωδικούς στη yahoo. Άρα, με ενοχλεί να το αναφέρεις ως δικαιολογία, και πάλι θα ξαναπώ οτι απευθύνομαι προσωπικά στην Αγγελική.

Επειδή είναι κάτι που το έχεις θίξει πολλές πολλές φορές, οφείλω να σε ενημερώσω πως είναι ελάχιστα τα μέλη που αντιμετώπισαν πρόβλημα εγγραφής.
Και αυτό πίστεψέ με, είμαι σε θέση να γνωρίζω πολύ καλά.
Όσοι επικοινώνησαν προσωπικά μαζί μου γι αυτό, το πρόβλημα λύθηκε αμέσως και δεν ήταν από τη δική μου πλευρά.

Σε λίγες μέρες θα μπει chat εδώ, οπότε τα όποια προβλήματα αμεσότητας που ενδεχομένως ακόμη υπάρχουν θα λυθούν πιστεύω τελείως.

Όσο για τα 195 μέλη, εάν αυτό είναι όλο το ζητούμενο, θεωρώ πως για τον σχεδόν 1 χρονο λειτουργίας του γκρουπ και δεδομένου οτι βρίσκεται στο facebook, δεν είναι και ιδιαίτερα πολλά, συγκρινόμενα με τα 184 που υπάρχουν εδώ και γράφτηκαν σε ελάχιστο διάστημα. Βέβαια για εμένα, ο αριθμός των μελών δεν με απασχολεί καθόλου.

Κατά τα άλλα, ζητώ συγνώμη για το γεγονός οτι το τεχνικό σκέλος βραδυπορεί λιγάκι, αλλά σε επίσης πολύ λίγο καιρό, θα είμαστε πλέον περισσοτεροι που θα αναλάβουμε αυτή τη δουλειά και θα μοιραστεί ο χρόνος. Αυτό γιατί, αρκετοί μου έχετε στειλει και προσωπικο, θα στείλω ένα ομαδικό μήνυμα όταν είμαι έτοιμος, να οργανωθούμε και να αρχισοουμε τα πειράματα σε άλλον σερβερ όπου υπάρχει στημένο το φορουμ. Για την ακρίβεια, είναι άλλοι 2 οι σέρβερς για λογους ασφαλείας που το έχω στήσει.
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Konstantinos » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 19:41

Ως μη χρήστης του FB δεν μπορώ να καταλάβω τη χρησιμότητα της διατήρησης του οποιοδήποτε γκρουπ, παράθυρο, σύνδεσμος, ή όπως θέλετε πείτε το.
Εχω μια απορία όμως. Μερικοί φίλοι έγραψαν πριν μερικές βδομάδες να διατηρηθεί η yahoo mailing list και να συνυπάρχει με το νέο σπίτι της HW. Τώρα, συζητάμε αν θα πρέπει να υπάρχει και σε τρίτο σημείο στο διαδίκτυο; Δηλαδή σε πόσα μέρη θα πρέπει να παρακολουθεί ένας φίλος της λίστας τα τεκτενόμενα στο χώρο αυτό;
Κι εγώ, όπως και άλλοι, που απο συνειδητή επιλογή δεν έχουν λογαριασμό στο FB τι πρέπει να κάνουμε; Να ανοίξουμε έναν με το ζόρι; Αρκετές φορές έχω ακούσει τη φράση "Α, γίνεται χαμός στο FB με τα παιδιά της HW". Λυπάμαι, αλλά εγώ τον έχασα αυτόν τον χαμό...
Αν θέλουμε να προχωρήσει αυτό το σπίτι ας μην το κάνουμε πιο χαοτικό. Αρκετό χάος υπάρχει στο διαδίκτυο και τη ζωή μας γενικότερα. Μην κάνουμε τόσο δύσκολη μια ευχάριστη διέξοδο στο αγαπημένο μας χόμπυ...
Κωνσταντίνος, Πάτημα Χαλανδρίου (246m)
Αθήνα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos

Δημοσίευσηαπό kipakos » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 19:49

Νίκο - Κωνσταντίνε και Θάνο. Η Αγγελική θα απαντήσει,ούτως ή άλλως.
ΟΙ απαντήσεις των φίλων στη σελίδα του fb από αγνά και αγαπημένα μέλη αυτής της λίστας συμφωνούν μαζί μου...
Και γω καταλαβαίνω τον πόνο σας, το θέμα τι να προλάβουμε πχ αλλωστε δεν προλαβαίνω να τα παρακολουθήσω όλα και γω, το γεωγραφικό κουίζ δεν προλαβαίνω να το παρακολουθήσω πχ...
Αλλά μιλάω για άλλα πράγματα.
Ας απαντήσει η Αγγελική και τα λέμε ξανά, αν προλάβω σήμερα...
kipakos

Δημοσίευσηαπό Angeliki Angelidou » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 19:49

Καλησπέρα σε όλους,

Πριν 1 περίπου χρόνο, οταν κάνοντας ένα λάθος στο FB δημιούργησα τη συγκεκριμένη σελίδα, ο σκοπός ήταν να έχω τους 50 φίλους μου της HW μαζεμένους. Πριν προλάβω να καταλάβω οτι είχε δημιουργηθεί σελίδα, άρχισαν να πέφτουν μηνύματα συνεύρεσης. Θέλησα αμέσως να ειδοποιήσω τους διαχειριστές της λίστας και έστειλα μήνυμα στον Κ. Βίτσιο, ενημερώνοντάς τον και ζητώντας μάλιστα να ενημερώσει και τον Δ. Τσικάρα. Ευτυχώς το FB δεν σβήνει μηνύματα.
Μέσα σ'αυτό το διάστημα και καθημερινά προσθέτοντας φίλους όλοι, γιατί είχα φροντήσει να μην είμαι εγώ στη διαχείρηση της ομάδας αλλά όλα τα μέλη, η ομάδα έγινε γκρουπάκι και μάλιστα πολύ ενεργό, αφού η αμεσότητα του FB είναι γνωστή σε όσους έχουν σελίδα.
Χωρίς να θέλουμε να ανταγωνιστούμε κανέναν και τίποτα, ξαφνικά διάβασα κάποια μηνύματα που έλεγαν οτι έπρεπε να πάρω άδεια για να φτιάξω γκρουπάκι. Εχω παρόμοιες σελίδες αρκετές, άδειες δεν χρειάστηκε να πάρω, για τη συγκεκριμένη όμως, ευτυχώς είχα ειδοποιήσει και είχα τη συγκατάθεση του Κώστα να μην τη σβήσω.
Αγγελική Α.
Αθήνα, Αργυρούπολη
Angeliki Angelidou

Δημοσίευσηαπό kipakos » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 20:03

στη σελίδα του yahoo υπάρχουν ήδη απαντήσεις του Λεωσθένη και του Χάρη Ρουσόπουλου.
Απάντησε και η Αγγελική. Ας το κάνουμε επίσημο fb της λίστας, νομίζω χαλάμε άδικα τις καρδιές μας.
Πως κάνω poll;
kipakos

Δημοσίευσηαπό leandros » Κυρ 20 Νοέμ 2011, 20:03

εγώ λέω ότι κάνετε συζήτηση χωρίς λόγο.

Τι σχέση έχει το f/b με την hellasweather?

Κι εγώ είχα ανοίξει γρουπακι στο φέις με όνομα Hellasweather.

To Hellasweather.gr είναι η εξέλιξη του yahoo list (το οποίο δεύτερο έλεος, πρέπει να κλείσει, τι άλλο περιμένουν οι διαχειριστές;)

Αν είναι δυνατόν να υποδεικνύουμε και να ζητάμε και τα ρέστα για ένα γκρουπάκι στο φέιςμπουκ. Ούτε η τρόικα δεν κάνει τέτοια
Άβαταρ μέλους
leandros

Επόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις / Απορίες / Προβλήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης