Πρόταση για συνάντηση την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

Re: Πρόταση για συνάντηση την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Πέμ 15 Οκτ 2015, 15:11

Καλησπέρα στην παρέα.

Θα είμαι την Πάρνηθα με τον ΕΔΑΣΑ, δεν γνωρίζω μέχρι ποια ώρα....
Ίσως καταφέρω να έρθω. Αν δεν, να περάσετε καλά και δώστε μας κάποιο video (Γιώργηηηη!!!!) ή κάποιο υλικό για τα πράγματα που συζητήσατε.

Καλή συνέχεια σε όλες και όλους σας
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό mpoka » Πέμ 15 Οκτ 2015, 18:14

Μέσα και εγώ!! Να καθορίσουμε όμως ακριβώς ώρα και μέρος
mpoka

Δημοσίευσηαπό christosz » Σάβ 17 Οκτ 2015, 14:48

Θα έρθω και εγώ αυριο.. υπολογίστε με ;)
Χρήστος
Άγιοι Αναργυροι
Άβαταρ μέλους
christosz

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Σάβ 17 Οκτ 2015, 20:07

Φίλοι καλησπέρα,

Η καφε-συνάντηση θα πραγματοποιηθεί κανονικά όπως είπαμε στο καφέ "Ριζάρη 22", κοντά στο μετρό Ευαγγελισμός, αύριο Κυριακή και ώρα 6μ.μ.
Μέχρι τώρα που γράφω, έχουμε δηλώσει οι εξής:

Ζιντζόβας Χρήστος
Βελισσάρης Πάνος
Γραββάνης Σάκης
Λαμπίρης Άγγελος
Σούζη Χριστίνα
Γκουρνέλος Γιώργος
Μαρούλης Νίκος
Πολίτης Γιώργος
Μποκαρης Αντώνης
Γκίκας Νίκος

Υπάρχει μια παρερμηνεία ως προς το "κατόπιν συννενοήσεως", εννοούσα με τους καινούργιους φίλους που τους καλωσορίζω κι επίσημα στην κοινότητά μας! Πρόκειται για τους Πολίτη Γιώργο και Αντώνη Μπόκαρη (ο συντοπίτης μου Νίκος ο Μαρούλης ήταν ήδη μέλος!)

Η συνάντηση είναι χαλαρή και φυσικά δεν πρόκειται να παρθεί κάποια απόφαση!
Απλώς, η διαφορά με άλλες καφε-συναντήσεις είναι ο,τι το θέμα συζήτησής μας θα είναι πιο συγκεκριμένο αυτή τη φορά. Είναι καλό να γνωριστούμε και να τα συζητήσουμε από κοντά, έτσι για αρχή....

Μακάρι να είναι μια αρχή πολλών συναντήσεων και μιας ευρύτερης προσπάθειας! Σε μελλοντικό χρόνο, θα είμαστε πολλοί περισσότεροι, είμαι σίγουρος!
Είναι προφανές οτι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον...
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Γιωργος Πλ » Κυρ 18 Οκτ 2015, 13:23

Kαλησπέρα και από μένα παιδιά. Καινούριος στη hellasweather αλλά όχι και στον χώρο της ερασιτεχνικής μετεωρολογίας. Προσυπογράφω στο όραμα για τη δημιουργία ενός συλλόγου που θα ενώνει όλους τους ερασιτέχνες και για αυτό το λόγο αλλά και για λόγους γνωριμίας με τα μέλη που θα βρίσκονται εκεί, θα παρευρεθώ και γω στη σημερινή συνάντηση. Ελπίζω να γίνει σήμερα η αρχή για μια νέα συνεργασία που θα οδηγήσει στην πραγματοποίηση του οράματος μας.
Γιωργος Πλ

Δημοσίευσηαπό PanosRadio » Κυρ 18 Οκτ 2015, 13:28

Καλώσορίσατε φίλοι!!! Θα χαρώ να σας γνωρίσω από κοντά, νέους και παλιούς! ;)
Την καλησπέρα μου...
My photos...
Kάμερα στον Κιθαιρώνα (1409μ)
Live streaming Camera2 ΕΔΩ
Ταύρος, Αθήνα, υψόμετρο 40μ.
Άβαταρ μέλους
PanosRadio

Δημοσίευσηαπό PanosRadio » Δευτ 19 Οκτ 2015, 7:08

Όμορφη ατμόσφαιρα, καλή παρέα και κουβεντούλα! Όμορφα ήταν χθες, μου φάνηκε πολύ καλά για πρώτη μου φορά σε συνάντηση! Ήμασταν κάπου στα 15-16 άτομα, δε θυμάμαι ακριβώς. Αναπτύξαμε συζήτηση για τη δημιουργία συλλόγου, φυσικά δεν πάρθηκε κάποια απόφαση.
Παραθετω ένα μικρό βίντεο που τράβηξα, αν δε δουλεύει το λινκ να μου το πείτε: https://plus.google.com/photos/photo/11 ... 3670057074

Υγ: Ένα παράπονο μόνο... πρόσεξα πως ο Νίκος ο Ευβοιώτης έβαλε φλισάκι πριν ακόμα νυχτώσει!!! :D
Την καλησπέρα μου...
My photos...
Kάμερα στον Κιθαιρώνα (1409μ)
Live streaming Camera2 ΕΔΩ
Ταύρος, Αθήνα, υψόμετρο 40μ.
Άβαταρ μέλους
PanosRadio

Δημοσίευσηαπό Maria K » Δευτ 19 Οκτ 2015, 8:20

Συνάντηση με παλιούς και νέους φίλους. Χάρηκα που ξαναείδα τους παλιούς μετά από καιρό και που είχα την ευκαιρία να δω νέα πρόσωπα, αξιόλογα νέα παιδιά που αγαπούν τον καιρό και τη μετεωρολογία.

Πάνο (που σε ονόμασα Άγγελο :oops: ) σούπερ το βιντεάκι! :)

Καλή εβδομάδα σε όλους!
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Δημοσίευσηαπό nNoe » Δευτ 19 Οκτ 2015, 11:59

Καλημερα παιδια.

Χτες πράγματι κάναμε μια συνάντηση αρκετά δυνατή ,ακρως ανδιαφέρουσα και αρκετά ουσιαστική. Ηρθαν γύρω στα 15-16 παιδιά,μέλη και φίλοι της Hellasweather και του καιρού γενικότερα . Η συνάντηση ηταν ζεστή,υπήρξε πολύ καλη διάθεση απ όλους .Πραβρέθησαν οι Ζιντζόβας Χρήστος,Βελισσάρης Πάνος,Γραββάνης Σάκης,Γκουρνέλος Γιώργος,Μαρούλης Νίκος,Πολίτης Γιώργος,Μποκαρης Αντώνης,Γκίκας Νίκος,Μαρία καβαδία,Ματασάγγος Γιώργος,Αντώνης Τσατας,Αντριάννα Μπαλτουμά,Γκέσουρας θόδωρας,Σαγιάκος Δημήτρης,Σταματάκης Γιάννης.

Αυτο που βασικά συζητήθηκε ήταν η προταση που εχουμε ηδη αποφασίσει να κάνουμε ,την δημιουργία δλδ του συλλόγου .Η συζήτηση κινήθηκε σε δυο κεντρικούς άξονες . Εναν την ιδια την Hellasweather ,τη φιλοσοφία της ,αυτα που θελει,αυτα που έχει ήδη αποφασίσει να κάνει μεσα απο διαδικασίες που ειναι σ όλους μας γνωστες και αποφάσεις που έχουν λήδη παρθει,και εναν δευτερο την παρουσία μέσα σ αυτή καινούργιων μελών που έχουν την ίδια πανω κατω αντίληψη με μας για τα παραγματα καθως επισης κια για τις δυσκολιες που υπαρχουν για να δημιουργηθει τελικα αυτος ο συλλογος..Ειπωθηκαν παρα πολλα,δυστηχως επεδη ειχα ερθει κατευθειαν απο το χωριο μου δεν ειχα μαζι μου τη βιντεοκάμερα ,και οτι εγραψα με το κινητο ειναι πολυ κακης ποιοτητας τελικά.(μπορει να το βγαλω παρ ολα αυτα αλλα μαλλον θα απαογοητευτειτε) .Ειπωθηκαν πολλα πραγματα και για τα χαρακτηριστικα του συλλογου και για την καθημερινη ζωη της Hellasweather, σχολιαστηκαν αρκετα πραγματα και εν τελει αποφασίσαμε να ξανακάνουμε παλι μια συναντηση σχετικα συντομα να συνεχισουμε αυτη τη συζητηση με καινοργια δεδομενα και -γιατι οχι? - και καινουργιες φωνες.

Θελω να ευχαριστησω ολα τα παδια που ηρθανε και τελικα θα πω αυτο που λεμε παντα μεν,αλλα ειναι το πιο ουσιαστικο .Οτι η "απο κοντα " επαφη ηταν ειναι και θα ειναι το μεγαλύετρο "οπλο" μιας ομαδας ,μιας κοινοτητας,φιλων καιρου οπως η hellasweather. Και αυτο το "οπλο" δε πρέπει και δε θα χαθεί ποτέ,όσο τουλάχιστον περνάει απο το χέρι μας.
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό ThPapathanasiou » Δευτ 19 Οκτ 2015, 13:32

Καλησπέρα στην παρέα!

Δυστυχώς δεν τα κατάφερα να έρθω γιατί επέστρεψα πολύ αργά από το ταξίδι. Μέχρι την επόμενη συνάντηση, καλές μετεωπαρατηρήσεις! :-)
ThPapathanasiou

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες