ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2016

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευσηαπό xionopatriarxis » Τρί 02 Φεβ 2016, 21:21

Σύμφωνα με το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας που ολοκληρώθηκε χτες, η 15η Πανελλήνια Συνάντηση της Hellasweather θα γίνει στη Ζαρούχλα Αχαΐας - Λίμνη Τσιβλού. Πληροφορίες για τη διαμονή και την πρόσβαση έχουν ήδη δοθεί παραπάνω, ενώ θα ακολουθήσουν και οι λεπτομέρειες για την κεντρική εκδήλωση, με επιμέλεια του Χρήστου Ηλιόπουλου.

Καλή αντάμωση!
Ὁ Λυγκηστίδος, Πελαγονίας καί Νοτίου Αἵμου, Ἀλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
xionopatriarxis

Δημοσίευσηαπό Konstantinos » Τρί 02 Φεβ 2016, 21:53

Με το καλό να συναντηθούμε στην ορεινή Ζαρούχλα!!

Καλή αντάμωση!
Κωνσταντίνος, Πάτημα Χαλανδρίου (246m)
Αθήνα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos

Δημοσίευσηαπό xristos iliopoulos » Παρ 05 Φεβ 2016, 11:59

Την Δευτερα θα εχω και νεοτερα για το τελικο προγραμμα της Συναντησης αφου αυριο θα επισκεφτω την περιοχη ακομη μια φορα!!Παρακληση σε οσους εχουν δηλωσει οτι θα ερθουν για διαμονη να κλεισουν τα καταλυματα μεχρι της 12-15/2 καθως και οσοι ερθουν αυθημερον να το γνωστοποιησουν στην λιστα για να εχω μια εικονα των ατομων για φαγητο το μεσημερι του Σαββατου!!Ευχαριστω!!
Γαλοτα ισθμια κορινθιας 51 μ. υψομετρο
xristos iliopoulos

Δημοσίευσηαπό Meteojohn-Loutraki » Παρ 05 Φεβ 2016, 13:19

Αυθημερόν εγώ.
Γιάννης Καλαντζής (Λουτράκι-Γιάννενα)
http://www.loutraki-live.gr/
http://www.meteojohn71.blogspot.gr
Άβαταρ μέλους
Meteojohn-Loutraki

Δημοσίευσηαπό ThPapathanasiou » Σάβ 06 Φεβ 2016, 18:13

Τα λέμε από κοντά στις 26/2 :-)
ThPapathanasiou

Δημοσίευσηαπό Konstantinos » Τρί 09 Φεβ 2016, 19:11

Χρήστο έχουμε νέα από τη Ζαρούχλα;
Αθήνα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos

Δημοσίευσηαπό xristos iliopoulos » Τρί 09 Φεβ 2016, 23:04

Το Προγραμμα εχει ως εξης για την 15η Πανελληνια Συναντηση της HELLASWEATHER :Την Παρασκευη οσοι εχουν ερθει για διαμονη θα υπαρχει επιλογη για φαγητο στην ταβερνα "Γιαννης" που βρισκεται απεναντι απο τον πλατανο στο κεντρο του χωριου.
Η κεντρικη συναντηση για συζητηση θα ξεκινησει το Σαββατο γυρω στις 11:00 (αφου υπολογιζω εκεινη την ωρα να εχουν ερθει οι περισοτεροι που εχουν αποφασισει να συμμετασχουν αυθημερον) στο καφε-μπαρ Νώνακρις.
Υστερα απο το τελος συζητηση της λιστας και αν υπαρχει χρονος θα ξεκινησουμε για να επισκεφτουμε τα διαφορα χωρια της περιοχης Σολο και Μεσορουγι οπου μεσα απο μονοπατια μπορουμε να απολαυσουμε τον περιπατο μας μεσα στο δασος, διαφορετικα αν μας πιεζει ο χρονος θα ξεκινησουμε για την Λιμνη Τσιβλου και υστερα απο τον 45 λεπτο περιπατο γυρω απο την λιμνη θα καθισουμε για φαγητο εκει σην ταβερνα "Παραδεισος".
Το απογευμα υπαρχει η επιλογη για καφε στα διαφορα μαγαζια της περιοχης και το βραδυ θα συγκεντρωθουμε για ποτακι στο καφε-μπαρ Νονα -Κρις οπου αναλογα την διαθεση θα υπαρχει και μια εκπληξη.
Το πρωι της Κυριακης αναλογα φυσικα και τον καιρο θα εχουμε την επιλογη να επισκεφτουμε το ΧΚ Καλαβρυτων .

Παρακληση για τα παιδια που θα ερθουν αυθημερον θα ηθελα να μου στειλουν μηνυμα στο xiliop25@otenet.gr ωστε να κανονισω τα ατομα για φαγητο καθως και για την κοπη της πιτας.
Πληροφοριακα η περιοχη καλυπτει απο κινητη τηλεφωνια μονο την COSMOTE.(Αυτο το γραφω διοτι θα υπαρχει δυσκολια επικοινωνιας μεταξυ μας οσοι εχουν VODAFONE).Δυστυχως ειμαι ενας απο αυτους.

Οποιος θελει να συμπληρωσει κατι που θα ηταν ενδιαφερον ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα στο email μου!!

Ευχομαι να ερθουμε οσοι πιο πολλοι μπορουμε για να μιλησουμε και για τα θεματα της λιστας μας!!

ΥΓ.Πιστευω τωρα να εγινα πιο κατατοπιστικός για τα παιδια που θα ερθουν αυθημερον!!
Τελευταία επεξεργασία από xristos iliopoulos και Πέμ 11 Φεβ 2016, 16:35, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Γαλοτα ισθμια κορινθιας 51 μ. υψομετρο
xristos iliopoulos

Δημοσίευσηαπό Konstantinos » Τετ 10 Φεβ 2016, 7:55

Χρήστο ευχαριστούμε για τις πληροφορίες και την οργάνωση της Πανελλήνιας συνάντησης. Θα τα πούμε από κοντά την Παρασκευή το βράδυ.
Αθήνα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos

Δημοσίευσηαπό Maria K » Τετ 10 Φεβ 2016, 17:30

xristos iliopoulos έγραψε:Το Σαββατο θα γινει η κεντρικη συναντηση της λιστας στην Λιμνη Τσιβλου και υστερα απο τον 45 λεπτο περιπατο γυρω απο την λιμνη θα καθισουμε για φαγητο εκει σην ταβερνα "Παραδεισος".Υπολογιζω κατα τις 15:00 θα ηταν ιδανικο να εχουμε μαζευτει στην ταβερνα
Πριν την συναντηση (γυρω στις 10-11)θα μπορουσαμε να ξεκινησουμε την διαδρομη στα διαφορα χωρια της περιοχης Σολο και Μεσορουγι οπου μεσα απο μονοπατια μπορουμε να απολαυσουμε τον περιπατο μας μεσα στο δασος!

Για όσους τυχόν έλθουμε αυθημερόν και δεν γνωρίζουμε την περιοχή, πού ακριβώς θα γίνει η συνάντηση του Σαββάτου, Χρήστο; Σε ταβέρνα, καφετέρια ή κάπου αλλού;
Μαρία Καββαδία
Αθήνα, Αργυρούπολη-σύνορα Ηλιούπολης, 120μ

Και που είσαι χιονοσύννεφο εμένα τι με νοιάζει
Αφού το μόνο που μπορείς είν’ το τρελό αγιάζι.
Άβαταρ μέλους
Maria K

Δημοσίευσηαπό christosz » Τετ 10 Φεβ 2016, 22:01

Εγώ όπως είχα γράψει και πριν την ψηφοφορία το πιθανότερο ειναι το θα ανέβω αυθημερόν οπότε μόλις το σιγουρέψω θα σε ενημερώσω Χρήστο. Πάντως για όσους ανέβουν αυθημερόν θα ήταν βολικότερο να είναι λίγο πιο συγκεκριμένα τα σημεία και οι ώρες συνάντησης (τόσο στη λίμνη για την κεντρική συνάντηση αλλά και αν υπάρχει και κάτι άλλο νωρίτερα). Βεβαία δεν υπάρχει λόγος βιασύνης για αυτό αρκεί να το ξέρουμε πριν ξεκινήσουμε. ;)
Χρήστος
Άγιοι Αναργυροι
Άβαταρ μέλους
christosz

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες