ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2013

Αρχείο Συναντήσεων της HellasWeather (Πανελλήνιες κ.α.)

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2013

Δημοσίευσηαπό Pavlosgrig » Τετ 20 Φεβ 2013, 14:37

Λεβέντη Έλλη έγραψε:
LeoP έγραψε:Καλησπέρα!

Από καιρό δε θα μας κάνει το χατήρι για κάτι ιδιαίτερο στην Πανελλήνια. Μάλιστα ο καιρός μας επιφυλάσσει και άνοδο της θερμοκρασίας κατά τη διάρκεια του ΣΚ. Από την άλλη επειδή δε θα έχουμε τίποτα το τρομερό από υετό η κατάσταση προσφέρεται για βόλτες...

Λεό κάτι άκουσα για βροχές Παρασκευή Σάββατο δεν ισχύει ε???

Καλησπέρα σας,

δυστυχώς ο καιρός θα είναι ψιλοαισχρός, όχι από την άποψη ότι δεν θα έχουμε κακοκαιρία, εξάλλου ούτε κι εγώ ήθελα να έχει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον με την άγρια μορφή που έχουν συνήθως οι κακοκαιρίες στην περιοχή και θα μας δυσκόλευε πολύ, αλλά θα κάνει σχετική ζέστη ειδικά από το Σάββατο το βράδυ, αλλά και την Κυριακή και θα φυσούν ισχυροί νοτιάδες, οι οποίοι δυστυχώς θα φέρουν κι αρκετή σκόνη στην ατμόσφαιρα και θολούρα! Τον σιχαίνομαι αυτόν τον καιρό..

Έλλη σε αυτό που ρώτησες, νομίζω ότι θα έχει κάποιες μπορίτσες από τα ξημερώματα του Σαββάτου έως και το μεσημέρι της ίδιας μέρας, ουσιαστικά μέχρι την ώρα που ο καιρός θα είναι σχετικά ψυχρός. Τίποτε το ιδιαίτερο ωστόσο. Με το πέρας των όποιων φαινομένων το Σάββατο το μεσημέρι θα ξεκινήσει ο νοτιάς να ενισχύεται, ο καιρός να ανοίγει και η ατμόσφαιρα να γίνεται βαριά και σκονισμένη. Επίσης, δεν ξέρω αν οι νοτιάδες αυτοί σχηματίσουν και νέφη στα ψηλά των βουνών της περιοχής και δεν έχουμε τη δυνατότητα να θαυμάσουμε τις επιβλητικές κορυφές τους.

Τέλος πάντων, θα τα δούμε από κοντά αυτά!
Καλό απόγευμα,
Παύλος, Θεσσαλονίκη
Pavlosgrig

Δημοσίευσηαπό nektarios 1451 » Τετ 20 Φεβ 2013, 15:26

ο καιρος θα ζεστανει ποιο πολυ στα νοτιοδυτικα αλλα και δω ακομα Αρτα θα ειναι καλος απο οσο φαινεται με λιφες βροχες ιδιως αυριο και ξημερωματα σαββατου αλλα φαινεται θα ειναι ο κλασσικος νοτιας με λιγα συννεφα.Φετος παει ο χειμωνας μας ξεχασε.
nektarios 1451

Δημοσίευσηαπό xionopatriarxis » Τετ 20 Φεβ 2013, 16:59

Σημειωτέον, θα γίνει και προσκλητήριο πεσόντων (στη μάχη με το νοτιά). Θα φωνάζουμε π.χ: Παύλος Γρηγορίου... Έπεσε ηρωικά στη μάχη της Θεσσαλονίκης! Και από κάτω σύσσωμο το πλήθος θα απαντά: ΑΘΑΝΑΤΟΣ! κ.ο.κ.
:mrgreen:
Ὁ Λυγκηστίδος, Πελαγονίας καί Νοτίου Αἵμου, Ἀλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
xionopatriarxis

Δημοσίευσηαπό nektarios 1451 » Τετ 20 Φεβ 2013, 18:10

παντως εκει πανω που θα πατε θα εχει χιονι εχει ριξει αρκετο εδω στα βουνα μας δυτικα ιδιως πανω απο τα 800μετρα γινεται ενας χαμος και αυριο θα εχει συννεφια οποτε κατι θα προλαβετε.
nektarios 1451

Δημοσίευσηαπό Meteolarissa » Τετ 20 Φεβ 2013, 18:58

.
Τελευταία επεξεργασία από Meteolarissa και Τρί 02 Ιούλ 2013, 19:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Meteolarissa

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2013- Ερώτηση

Δημοσίευσηαπό Pavlosgrig » Πέμ 21 Φεβ 2013, 3:51

xionopatriarxis έγραψε:Σημειωτέον, θα γίνει και προσκλητήριο πεσόντων (στη μάχη με το νοτιά). Θα φωνάζουμε π.χ: Παύλος Γρηγορίου... Έπεσε ηρωικά στη μάχη της Θεσσαλονίκης! Και από κάτω σύσσωμο το πλήθος θα απαντά: ΑΘΑΝΑΤΟΣ! κ.ο.κ.
:mrgreen:

Χαχαχαχα χιονοπατριάρχα, προσκλητήριο πεσόντων ε? Πραγματικά έπεσα στη μάχη της Θεσσαλονίκης! Άνιση μάχη.. Ηττήθηκα μετά από 7 χρόνια μάχης! Ηρωικά ή όχι, ο λαός της Πανελλήνιας θα το κρίνει! :lol: :lol: Χιόνι πάντως δεν κατόρθωσα να δω της προκοπής! Ας πούμε ότι υπάρχει ακόμη ένας μήνας.

Πλησιάζει με αυτά και με αυτά το ΠΣΚ της Πανελλήνιας και η χαρά και η προσμονή είναι μεγάλες! Θα ήθελα να κάνω τη γνωστή ερώτηση που συνήθως κάνω παραμονές Πανελληνίων Συναντήσεων! Αν υπάρχει δηλαδή κάποιος με μεταφορικό μέσο και διαθέσιμο χώρο από Θεσσαλονίκη ή από κάπου στην βόρεια Ελλάδα που να πηγαίνει στο Προσήλιο την Παρασκευή?? Για να μεταφέρει 2 άτομα, εμένα με έναν φίλο μου που μου εξέφρασε την επιθυμία να έρθει για εκδρομή. Και εννοείται να μοιραστούμε τα έξοδα για τις βενζίνες. Τις 2 φορές που ήρθα στάθηκα τυχερός γιατί μπορούσε και με πήρε την πρώτη ο Θεοδόσης και τη δεύτερη ο Δημήτρης ο Σαρογλίδης. Δεν ξέρω αν θα σταθώ το ίδιο τυχερός και φέτος γιατί απ' ό,τι βλέπω έχουν σιγήσει οι Θεσσαλονικείς και ούτε καν ξέρω αν κανένα καρντάσι σκοπεύει να έρθει στη συνάντηση.. Τέλος πάντων, γενικά αν μπορεί κάποιος μου απαντά, θα 'ναι μεγάλη διευκόλυνση για μένα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, τα ξαναλέμε!
Παύλος, Θεσσαλονίκη
Pavlosgrig

Δημοσίευσηαπό MeteoRio_nek » Πέμ 21 Φεβ 2013, 9:20

Παραμονή της συνάντησής μας και φωτογραφία ΄της περιοχής από τη χθεσινή λαμπρή μέρα!!!

Στρογγούλα επιβλητική και αέρινη ξεπροβάλλει πάνω από τα startus που κρύβουν τον Καλαρρύτικο ποταμό.

Εικόνα
επιβλητική και αέρινη ξεπροβάλλει!!! by meteorio_nek, on Flickr

Καλή μας αντάμωση!!!
Άβαταρ μέλους
MeteoRio_nek

Δημοσίευσηαπό Angeliki Angelidou » Πέμ 21 Φεβ 2013, 18:00

HELLASWEATHER, εύχομαι σε όλους σας να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ.

Η επιτυχία της Πανελλήνιας είναι δεδομένη. Θα είμαι νοερά μαζί σας!!!!

Αντε και του χρόνου πιό κοντά μας, για να συμμετέχουμε και πάλι.
Αγγελική Α.
Αθήνα, Αργυρούπολη
Angeliki Angelidou

Δημοσίευσηαπό Meteolarissa » Πέμ 21 Φεβ 2013, 18:47

.
Τελευταία επεξεργασία από Meteolarissa και Τρί 02 Ιούλ 2013, 19:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Meteolarissa

Δημοσίευσηαπό Pavlosgrig » Πέμ 21 Φεβ 2013, 19:01

Meteolarissa έγραψε:Τελευταιο βραδυ στη Λαρισα....Αυριο το πρωι σιγα σιγα θα παρω το δρομο για το Προσηλιο και θα τα πουμε εκει παιδες και παιδουλες...

Αγγελικη δεν θα ερθεις?? Τελικα πολλοι καλοι φιλοι δεν θα μπορεσουν φετος να ερθουν...Του χρονου να ειμαστε καλα να τα πουμε και απο κοντα με οσους δεν μπορεσουμε φετος...

Πρωτη φορα θα ταξιδεψω στη Δυτικη Ελλαδα και ειμαι πολυ χαρουμενος να δω τελικα και τα Γιαννιωτικα κατατοπια...

ΠΡΟΣΗΛΙΟ ΣΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!! :D ;)

Καλησπέρα κι από εμένα,

δυστυχώς δε βρέθηκε ως τώρα κάποιος που να κατεβαίνει από Θεσσαλονίκη και να μπορεί να με μεταφέρει με το φίλο μου από Θεσσαλονίκη στο Προσήλιο, οπότε θα πρέπει να πάμε με τα ΚΤΕΛ. Ευτυχώς όμως από τα Γιάννενα θα μπορέσει να μας ανεβάσει ο Χάρης, μίλησα μαζί του και συνεννοηθήκαμε οπότε αύριο το απογευματάκι θα είμαστε πάνω για τη συνάντηση της λίστας. Δυστυχώς παρατηρώ κι εγώ το ίδιο με τον Βασίλη ότι αρκετά μέλη που παραδοσιακά έδιναν το παρόν δεν θα μπορέσουν να έρθουν. Εύχομαι να δω όσους περισσότερους γίνεται.

Βασίλη, μιας και πρώτη φορά πηγαίνεις δυτική Ελλάδα πιστεύω θα σου αρέσουν πολύ τα τοπία στην Ήπειρο!!

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ!!

Παύλος, Θεσσαλονίκη
επιτέλους προσπαθεί να βρέξει κάάάπως σήμερα, 6,6mm ο απολογισμός και 9,6C ψυχρούλα.
Pavlosgrig

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συναντήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες