Νέα Μέλη - Καλωσόρισμα!

Γενικές συζητήσεις για τον καιρό και το κλίμα!

Re: Νέα Μέλη - Καλωσόρισμα!

Δημοσίευσηαπό PanosRadio » Πέμ 29 Αύγ 2013, 12:41

Kαλησπέρα σε όλους!!
Με λένε Παναγιώτη, είμαι 13 και κάτι ετών, και μένω στον Ταύρο Αττικής. Έμαθα για το HellasWeather από τον Αλέξανδρο Νασιάκο, από την Φιλαδέλφεια μέσα από την ιστοσελίδα του meteoclub, στο οποίο είμαι μέλος εδώ και σχεδόν ένα χρόνο. Έχω ένα μετεωρολογικό σταθμό εδώ και δύο χρόνια (Nevada 1080 WC), ο οποίος είναι λίγο ελαττωματικός (θα αγοράσω καινούριο αυτόν τον καιρό πιστεύω). Θα μπαίνω όποτε προλαβαίνω, καθώς αρχίζουν σε λίγο καιρό τα σχολεία... Καλό σας μεσημέρι! :D
Παναγιώτης Βελισσάρης
Την καλησπέρα μου...
My photos...
Kάμερα στον Κιθαιρώνα (1409μ)
Live streaming Camera2 ΕΔΩ
Ταύρος, Αθήνα, υψόμετρο 40μ.
Άβαταρ μέλους
PanosRadio

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Πέμ 29 Αύγ 2013, 13:00

PanosRadio έγραψε:Kαλησπέρα σε όλους!!
Με λένε Παναγιώτη, είμαι 13 και κάτι ετών, και μένω στον Ταύρο Αττικής. Έμαθα για το HellasWeather από τον Αλέξανδρο Νασιάκο, από την Φιλαδέλφεια μέσα από την ιστοσελίδα του meteoclub, στο οποίο είμαι μέλος εδώ και σχεδόν ένα χρόνο. Έχω ένα μετεωρολογικό σταθμό εδώ και δύο χρόνια (Nevada 1080 WC), ο οποίος είναι λίγο ελαττωματικός (θα αγοράσω καινούριο αυτόν τον καιρό πιστεύω). Θα μπαίνω όποτε προλαβαίνω, καθώς αρχίζουν σε λίγο καιρό τα σχολεία... Καλό σας μεσημέρι! :D
Παναγιώτης Βελισσάρης

Καλώς ήρθες Παναγιώτη στην παρέα μας.
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό Alexandros Nasiakos » Πέμ 29 Αύγ 2013, 13:17

Παναγιώτης Βελισσάρης

Καλωσήρθες Πανούλη και εδώ λοιπόν!
Αλέξανδρος Νασιάκος,Άλσος Νέας Φιλαδέλφειας,Ερευνητής-Ερασιτέχνης Μετεωρολόγος, καιρικός παρατηρητής από το 1978:

https://twitter.com/AlexandrosNasia

http://www.youtube.com/watch?v=TXGP22EQsk0
Alexandros Nasiakos

Δημοσίευσηαπό LeoP » Πέμ 29 Αύγ 2013, 13:44

Θα σου δώσω μια πολύ χρήσιμη συμβουλή: Κράτα τα λεφτά σου και αντί για σταθμό πάρε μερικούς φραπουτσίνο. Ο φραπουτσίνο είναι πιο δροσιστικός από ένα σταθμό και κυρίως δεν του τελειώνει η μπαταρία όταν λείπεις και δε μπορείς να την αλλάξεις. :lol:
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό alpha » Πέμ 29 Αύγ 2013, 14:25

Καλώς όρισες Πάνο, θυμάμαι κάπου στην ηλικία σου είχα γίνει και εγώ μέλος εδώ!

Μια συμβουλή, μη ξοδεύεις πολλά λεφτά σε σταθμούς και τέτοια, το δίκτυο έχει επεκταθεί πολύ! Καλό είναι να πειραματίζεσαι, αλλά με μικρό κόστος γιατί τα αναλώσιμα δεν έχουν τελειωμό μετά!
Σταύρος Ντάφης, Ιωάννινα - Βόλος - Ρώμη
www.meteovolos.gr
Άβαταρ μέλους
alpha

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Πέμ 29 Αύγ 2013, 15:26

LeoP έγραψε:Θα σου δώσω μια πολύ χρήσιμη συμβουλή: Κράτα τα λεφτά σου και αντί για σταθμό πάρε μερικούς φραπουτσίνο. Ο φραπουτσίνο είναι πιο δροσιστικός από ένα σταθμό και κυρίως δεν του τελειώνει η μπαταρία όταν λείπεις και δε μπορείς να την αλλάξεις. :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Καλά, έγραψες Λεωσθένη!!!!
:lol: :lol: :lol:
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό Konstantinos » Πέμ 29 Αύγ 2013, 16:22

Παναγιώτης Βελισσάρης

Παναγιώτη καλώς όρισες στην Hellasweather! Εγώ από την πλευρά μου θα πρότεινα σε κάθε έφηβο που ξεκινά να ασχολείται με τον καιρό να έπαιρνε πρώτα μια καλή φωτογραφική μηχανή. Οι εικόνες στο πέρασμα του χρόνου θα αποκτήσουν μεγάλη συναισθηματική αξία, σαφώς μεγαλύτερη από τις στατιστικές ενός μετεωρολογικού σταθμού...
Εξάλλου με ένα βροχόμετρο και ένα θερμόμετρο καταγράφεις καλύτερα από την συντριπτική πλειοψηφία αυτής της πόλης τις καιρικές συνθήκες... ;)

Υ.Γ. Λεωσθένη έγραψες... :lol:
Κωνσταντίνος, Πάτημα Χαλανδρίου (246m)
Αθήνα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos

Δημοσίευσηαπό Hengeo » Πέμ 29 Αύγ 2013, 16:48

Καλωσήρθατε τα νέα μέλη!

Χαρά μας να σας δούμε στην Έκτακτη πανελλήνια συνάντηση να μας πείτε τις προτάσεις σας και τι περιμένετε από το χώρο αυτό, ως νέα μέλη με φρέσκιες απόψεις!
ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΛΟΓΩ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Hengeo

Δημοσίευσηαπό LeoP » Πέμ 29 Αύγ 2013, 17:53

Ελπίζω ο Παναγιώτης να μην παρεξηγήθηκε με τους φραπουτσίνο! Προφανώς αυτά που έγραψα ήταν πλάκα για να σπάσει ο πάγος!

Παναγιώτη καλως όρισες στην παρέα μας και άμα μπορείς φέρε μας κι άλλους! Χρειαζόμαστε όλους όσοι θα μπορούσαν να μεγαλώσουν και να ομορφήνουν την παρέα μας!

Υ.Γ. Σήμερα έβαλα καινούργια μπαταρία! Τα στατιστικά όμως του Αυγούστου δε θα μπορέσω να τα σώσω μιας και λείπουν δεδομένα τουλάχιστον από 10 νύχτες...
Άβαταρ μέλους
LeoP

Δημοσίευσηαπό PanosRadio » Πέμ 29 Αύγ 2013, 20:55

LeoP έγραψε:Ελπίζω ο Παναγιώτης να μην παρεξηγήθηκε με τους φραπουτσίνο! Προφανώς αυτά που έγραψα ήταν πλάκα για να σπάσει ο πάγος!

Παναγιώτη καλως όρισες στην παρέα μας και άμα μπορείς φέρε μας κι άλλους! Χρειαζόμαστε όλους όσοι θα μπορούσαν να μεγαλώσουν και να ομορφήνουν την παρέα μας!

Υ.Γ. Σήμερα έβαλα καινούργια μπαταρία! Τα στατιστικά όμως του Αυγούστου δε θα μπορέσω να τα σώσω μιας και λείπουν δεδομένα τουλάχιστον από 10 νύχτες...

Αντιθέτως, γέλασα πολύ! :lol: Απ'ότι είδα όλοι λέτε να μην αγοράσω καινούριο σταθμό, θα κάνω και μια δεύτερη σκέψη...
Την καλησπέρα μου...
My photos...
Kάμερα στον Κιθαιρώνα (1409μ)
Live streaming Camera2 ΕΔΩ
Ταύρος, Αθήνα, υψόμετρο 40μ.
Άβαταρ μέλους
PanosRadio

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες