Νέα Μέλη - Καλωσόρισμα!

Γενικές συζητήσεις για τον καιρό και το κλίμα!

Re: Νέα Μέλη - Καλωσόρισμα!

Δημοσίευσηαπό PanosRadio » Πέμ 29 Αύγ 2013, 20:59

Konstantinos έγραψε:
PanosRadio έγραψε:Kαλησπέρα σε όλους!!
Με λένε Παναγιώτη, είμαι 13 και κάτι ετών, και μένω στον Ταύρο Αττικής. Έμαθα για το HellasWeather από τον Αλέξανδρο Νασιάκο, από την Φιλαδέλφεια μέσα από την ιστοσελίδα του meteoclub, στο οποίο είμαι μέλος εδώ και σχεδόν ένα χρόνο. Έχω ένα μετεωρολογικό σταθμό εδώ και δύο χρόνια (Nevada 1080 WC), ο οποίος είναι λίγο ελαττωματικός (θα αγοράσω καινούριο αυτόν τον καιρό πιστεύω). Θα μπαίνω όποτε προλαβαίνω, καθώς αρχίζουν σε λίγο καιρό τα σχολεία... Καλό σας μεσημέρι! :D
Παναγιώτης Βελισσάρης

Παναγιώτη καλώς όρισες στην Hellasweather! Εγώ από την πλευρά μου θα πρότεινα σε κάθε έφηβο που ξεκινά να ασχολείται με τον καιρό να έπαιρνε πρώτα μια καλή φωτογραφική μηχανή. Οι εικόνες στο πέρασμα του χρόνου θα αποκτήσουν μεγάλη συναισθηματική αξία, σαφώς μεγαλύτερη από τις στατιστικές ενός μετεωρολογικού σταθμού...
Εξάλλου με ένα βροχόμετρο και ένα θερμόμετρο καταγράφεις καλύτερα από την συντριπτική πλειοψηφία αυτής της πόλης τις καιρικές συνθήκες... ;)

Υ.Γ. Λεωσθένη έγραψες... :lol:

Έχω μία ψηφιακή, που έχω τραβήξει κάποιες πολύ καλές φωτογραφίες, αλλά τη χάλασα από τα πολλά άνοιξε-κλείσε όλη μέρα για να βγάζω φωτογραφίες..... :cry: :oops: Καμιά μέρα θα σου δώσω λινκ να δεις και να κρίνεις από μόνος σου... ;)
Τελευταία επεξεργασία από PanosRadio και Τετ 12 Φεβ 2014, 22:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Την καλησπέρα μου...
My photos...
Kάμερα στον Κιθαιρώνα (1409μ)
Live streaming Camera2 ΕΔΩ
Ταύρος, Αθήνα, υψόμετρο 40μ.
Άβαταρ μέλους
PanosRadio

Δημοσίευσηαπό Γιάννης - Ικαρία » Κυρ 06 Οκτ 2013, 19:13

Καλησπέρα σε όλους!!!!!!!!!!
Με λένε Γιάννη είμαι 33 ετών και μένω στο ωραιότερο νησί του αιγαίου στην Ικαρία και στο μεγαλύτερο χωρίο μετά την πρωτεύουσα τον Εύδηλο. Το επάγγελμα μου είναι ψυκτικός. Ασχολούμαι με τον καιρό αρκετά χρόνια!! και τον περασμένο Ιούνιο πήρα μετεωρολογικό σταθμό τον nevada WH3080 solar. Για το σάϊτ σας έμαθα από ένα γνωστό που έχω στο αστεροσκοπείο.
Τις επόμενες ημέρες θα ήθελα λίγη βοήθεια για να τον ρυθμίσω σωστά κυρίως σε σχέση με τον υπολογιστή.
Γιάννης - Ικαρία

Δημοσίευσηαπό messos80 » Κυρ 06 Οκτ 2013, 20:09

Γιάννης - Ικαρία έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!!!!!!!!!!
Με λένε Γιάννη είμαι 33 ετών και μένω στο ωραιότερο νησί του αιγαίου στην Ικαρία και στο μεγαλύτερο χωρίο μετά την πρωτεύουσα τον Εύδηλο. Το επάγγελμα μου είναι ψυκτικός. Ασχολούμαι με τον καιρό αρκετά χρόνια!! και τον περασμένο Ιούνιο πήρα μετεωρολογικό σταθμό τον nevada WH3080 solar. Για το σάϊτ σας έμαθα από ένα γνωστό που έχω στο αστεροσκοπείο.
Τις επόμενες ημέρες θα ήθελα λίγη βοήθεια για να τον ρυθμίσω σωστά κυρίως σε σχέση με τον υπολογιστή.

Καλώς ήρθες Γιάννη στη παρέα της hellasweather.
Ελπίζουμε να στέλνεις συχνά αναφορές από την αγαπημένη Ικαρία με τον εκπληκτικό της καιρό, ειδικά τώρα που αρχίζει η περίοδος των βροχών (και των χιονιών :) )
Άβαταρ μέλους
messos80

Δημοσίευσηαπό Konstantinos » Κυρ 06 Οκτ 2013, 20:25

Καλώς ήρθες στην Hellasweather Γιάννη! Να μας στέλνεις καμιά φωτογραφία από το ξεχωριστό νησί σας! Καλές αναφορές...
Κωνσταντίνος, Πάτημα Χαλανδρίου (246m)
Αθήνα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos

Δημοσίευσηαπό GiorgosP » Κυρ 06 Οκτ 2013, 23:16

Καλώς ήρθες Γιάννη από την όμορφη Ικαρία.
Θα χαρούμε να έχουμε τις αναφορές σου από τα βροχερά ανατολικά του αιγαίου.
Γιώργος Πατρίκης, Ν. Φάληρο

Γιατί αν η ελπίδα φαντάζει μεγαλείο, χαθήκαμε.
Γιατί αν η αισιοδοξία μοιάζει με ουτοπία τότε είμαστε καταδικασμένοι να ζήσουμε μια ζωή δίχως νόημα!
Άβαταρ μέλους
GiorgosP

Δημοσίευσηαπό PanosRadio » Δευτ 07 Οκτ 2013, 22:14

Καλησπέρα Γιώργο και καλως όρισες! Για να μην τα πολυλογώ, περιμένουμε αναφορές, σταθμό και φωτογραφικό υλικό, γιατί όχι και βίντεο? Ελπίζω να σου αρέσει η παρέα μας!
Την καλησπέρα μου...
My photos...
Kάμερα στον Κιθαιρώνα (1409μ)
Live streaming Camera2 ΕΔΩ
Ταύρος, Αθήνα, υψόμετρο 40μ.
Άβαταρ μέλους
PanosRadio

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τρί 08 Οκτ 2013, 6:32

Πανο και Γιαννη καλωσηρθατε στην hellasweather!!!
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό sophienaxos » Τετ 09 Οκτ 2013, 18:53

Γεια σε ολους ,
Χαιρομαι που ειμαι στη παρεα σας, με λενε Σοφια και απο το 2005 ηρθα μονιμα στη Ναξο απο την Αθηνα , λατρευω το χειμωνα , τη βροχη, τις καταιγιδες αλλα στη Ναξο σπανια τα βλεπουμε .
SoPhiE
Χώρα Νάξου 25μ
Άβαταρ μέλους
sophienaxos

Δημοσίευσηαπό nNoe » Τετ 09 Οκτ 2013, 19:18

καλως ηρθες Σοφια!!! να μας στειλεις καμια φωτο απο το νησι.Να βλεπουμε να ζηλεουμε.
*nNoe*

http://armenistis87b.blogspot.com/

"Ιn Hellasweather,we trust"
Άβαταρ μέλους
nNoe

Δημοσίευσηαπό Konstantinos » Τετ 09 Οκτ 2013, 19:20

sophienaxos έγραψε:Γεια σε ολους ,
Χαιρομαι που ειμαι στη παρεα σας, με λενε Σοφια και απο το 2005 ηρθα μονιμα στη Ναξο απο την Αθηνα , λατρευω το χειμωνα , τη βροχη, τις καταιγιδες αλλα στη Ναξο σπανια τα βλεπουμε .

Καλώς ήρθες Σοφία στη Hellasweather και ας ελπίσουμε να μας στείλεις τη Νάξο χιονισμένη φέτος το χειμώνα... :)
Κωνσταντίνος, Πάτημα Χαλανδρίου (246m)
Αθήνα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση : Bing [Bot] και 1 επισκέπτης