Πρόταση

Προτάσεις, για τη βελτίωση της λειτουργίας της κοινότητας. Ιδέες, απορίες, και αναφορά προβλημάτων!

Πρόταση

Δημοσίευσηαπό Lefteris_kairos » Τρί 05 Νοέμ 2013, 14:46

Επειδή βλέπω ότι η λίστα δεν έχει ακόμη τρέξει στο μέλλον όπως θα περίμενε κανείς.

Παίρνω το θάρρος και προτείνω μια ιδέα που επεξεργάζομαι εδώ και καιρό και θέλω να γίνει σχετική συζήτηση για το ενδεχόμενο υλοποίησης της.

Εγώ προσωπικά έχω αναλάβει το κόστος επαγγελματικό και επιχειρηματικό να τρέχω την σελίδα http://www.kairos.gr, προτείνω σε όλα τα μέλη της λίστας να δούμε το ενδεχόμενο δημιουργίας πολυμετοχικής εταιρείας με πλατφόρμα την σελίδα καιρός. Η τεχνολογική υπεροχή της σελίδας σε σχέση με άλλες σελίδες καιρού είναι δεδομένη. Η διάθεση μου να κάνω πολυμετοχικό σχήμα επίσης στοιχείο που θα πρέπει να προσμετρηθεί. Η επισκεψιμότητα και προβολή της σελίδας καιρός γεγονός.

Τα δικτυακά κανάλια https://www.facebook.com/Kairos.gr τα μεγαλύτερα πλέον στην Ελλάδα.

Προτείνω λοιπόν να περάσουμε όλοι μαζί σε ένα νέο εταιρικό σχήμα, που θα αυτό-συντηρείται και θα μεγαλώνει δίνοντας σε όλα τα μέλη μέρισμα από την λειτουργία της σελίδας και δύναμη ώστε να προχωρήσει στο μέλλον. Είναι μια πρόταση ανταγωνιστική. Ανοιχτή για όλους. Με πλαίσιο φυσικά που σέβεται την επιχειρηματική ανάπτυξη του καιρός, αλλά θα προχωράει με όλους μαζί, αφού όλοι θα είναι ιδιοκτήτες μεριδίων.

Υπάρχει σχετικό πλάνο, υπάρχουν και σχετικά έσοδα που διαθέτω με σκοπό να πάμε μπροστά με όραμα.
Lefteris_kairos

Re: Πρόταση

Δημοσίευσηαπό csath07 » Τρί 05 Νοέμ 2013, 16:12

Lefteris_kairos έγραψε:Επειδή βλέπω ότι η λίστα δεν έχει ακόμη τρέξει στο μέλλον όπως θα περίμενε κανείς.

Αυτή η δήλωση σου φίλε μου είναι τόσο αυθαίρετη και υποκειμενική, όσο είναι η δήλωση μου: "οι προβλέψεις του kairos.gr κατά κανόνα πέφτουν έξω". Πέρα από τη προβολή της σελίδας σου σε αυτό το χώρο, αν σε ενδιάφερε πραγματικά το οτιδήποτε άλλο, θα ερχόσουν στην πανελλήνια συνάντηση που κάναμε μόλις πριν λίγες μέρες να καταθέσεις τις απόψεις σου και να σε ακούσουμε με χαρά και ενδιαφέρον. Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη.

Πέραν αυτού, εδώ είμαστε μία παρέα που μας ενδιαφέρει να περνάμε καλά με αυτό που μας ενώνει (τον Καιρό) και όχι ένα επιχειρηματικό club. Εσύ καλά κάνεις και κάνεις τη δουλειά σου και μπράβο σου ειλικρινά και καλές επιτυχίες, αλλά το κλίμα και ο σκοπός σε αυτό το χώρο δεν είναι κερδοσκοπικός. Η HW χρόνια τώρα, έχει ένα συγκεκριμένο παρειστικό φιλικό στυλ. Είναι αγχολυτικό, καιροθεραπευτικό παρεάκι. Ανταλλάσσουμε ιδέες, απόψεις, αναφορές, φωτογραφίες, αναλύσεις, προγνώσεις, εκτιμήσεις, διαθέσεις, τον ίδιο μας τον εαυτό μέσα εδώ. Όποιος θέλει μπορεί να έρθει μαζί μας. Καλό σου απόγευμα από εμένα :)
Χρήστος Ν / Κυψέλη - Αθήνα 150m / 38.0 Ν - 23.7 E
Αρχεία - Φωτογραφικό υλικό - Αναφορές: http://antisimvatikos.blogspot.com/

Αφιέρωμα: H δύναμη του Καιρού στην Αθήνα: http://tinyurl.com/nk2ebj3
csath07

Δημοσίευσηαπό Lefteris_kairos » Τρί 05 Νοέμ 2013, 16:28

Δεν γνώριζα την συνάντηση. Παρόλα αυτά τα κέρδη μου για εμένα ( είναι ζημίες ) τα έχω δώσει στον κόσμο, σε μοντέλα καιρού, και υπηρεσίες. Ποινικοποιείς μια δομή, γιατί την τρέμεις. Η δύναμη είναι ο συνασπισμός ατόμων με επιχειρηματικά κίνητρα, ακόμη και μη κερδοσκοπικά. Το να μην μπαίνει η επιχείρηση μέσα, είναι το καύσιμο για μακροχρόνια ευημερία του οργανισμού. Ήρθα με καλή διάθεση, θέλω να ακούσω και άλλες γνώμες. Μπορεί να μην συμφωνούν όλοι με μια τόσο επιθετική απάντηση. Μπορεί όντως να έκανα λάθος όμως.
Lefteris_kairos

Δημοσίευσηαπό csath07 » Τρί 05 Νοέμ 2013, 16:46

Lefteris_kairos έγραψε:Δεν γνώριζα την συνάντηση.

Κανένα άλλο σχόλιο από μένα :)

Επίσης, αν οι διαχειριστές κρίνουν ότι η απάντηση μου είναι επιθετική, πιο επιθετική από τη διαφημιστική εισβολή σε ένα χώρο στον οποίο κάποιος είναι μέλος αλλά δεν γνωρίζει τίποτα για αυτόν, τότε έχουν από μένα ρητά το ελευθέρας να την διαγράψουν χωρίς σκέψη και παρεξηγήσεις :)

csath07

Δημοσίευσηαπό Lefteris_kairos » Τρί 05 Νοέμ 2013, 16:47

Όταν κάποιος κάνει μια πρόταση φίλε. Μην τον παίρνεις από τα μούτρα. Πραγματικά θλίβομαι που μίλησα.
Lefteris_kairos

Δημοσίευσηαπό Lefteris_kairos » Τρί 05 Νοέμ 2013, 16:51

...και που είσαι 31 χρονών είμαι και εγώ. Έκανα μια σελίδα πριν μερικά χρόνια. Πήγε καλά και σας κάνω μια πρόταση.

Μπορείς να μου πεις "Ξέρεις φίλε θα χαλάσει η πρόταση σου αυτή την υπάρχουσα φιλοσοφία και ατμόσφαιρα της σελίδας μας" Το δέχομαι. Όλα τα άλλα που λες είναι απλά θλιβερά. Ούτε κερδοσκόπος είμαι ούτε κανένα "αρπαχτικό". Δεν ήρθα για να σας εξαγοράσω το μαγαζί μην φοβάσαι. Απλά θεωρώ ότι μπορούμε να συνδυάσουμε marketing, τεχνολογία, ερασιτεχνισμό και επαγγελματισμό.
Lefteris_kairos

Δημοσίευσηαπό Nick Gkikas » Τρί 05 Νοέμ 2013, 17:14

Ο σκοπός της hellasweather είναι μή κερδοσκοπικός από την πρώτη στιγμή που δημιουργήθηκε. Ο χώρος αυτός θέλει να παραμείνει τέτοιος και επιβεβαιώνεται σε κάθε συνάντησή μας, και φυσικά στην τελευταία, όπου μάλιστα συζητήθηκαν οικονομικά θέματα. Η κοινότητά μας, έχει διατυπωθεί ρητώς και με κάθε ευκαιρία, οτι είναι μια παρέα, με σκοπό την συζήτηση και δεν έχει άλλους στόχους και φιλοδοξίες. Ως εκ τούτου η πρότασή σου είναι και άστοχη και άκυρη. Εάν η κοινότητα αποφασίσει εν τω συνόλω της, να αποκτήσει άλλο σκοπό, τότε θα είχε κάποιο νόημα μια τέτοια πρόταση.
Ελπίζω να είναι κατανοητό όλο αυτό.
Ψάξε μονοπάτι απάτητο, απ τα βλέφαρα διώξε τον ύπνο,
Φιλα τους προδότες σου στο δείπνο, χάραξε πορεία για το Άρρητο....
Άβαταρ μέλους
Nick Gkikas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό csath07 » Τρί 05 Νοέμ 2013, 17:26

Καλέ μου φίλε, μπαίνεις εδώ προσβάλλοντας εις διπλούν την ομάδα αυτή

Lefteris_kairos έγραψε:Επειδή βλέπω ότι η λίστα δεν έχει ακόμη τρέξει στο μέλλον όπως θα περίμενε κανείς.

Lefteris_kairos έγραψε:Δεν γνώριζα την συνάντηση.

Ιδιαίτερα από τη 2η πρόταση, δηλώνεις ότι δεν έχεις καμία επαφή με αυτό το χώρο και έρχεσαι να κάνεις μία τόσο σοβαρή πρόταση με κάποιον που δεν γνωρίζεις ούτε στο ελάχιστο;

Επίσης

Lefteris_kairos έγραψε:...και που είσαι 31 χρονών είμαι και εγώ.

δεν θυμάμαι να ανέφερα την ηλικία μου και δεν έχει και τόσο σημασία, διότι γνωρίζω 40ρηδες με μυαλά 10χρονου και 20ρηδες με ωριμότητα 40αρη.

Τέλος, αν θες να ξέρεις και γω ελ. επαγγελματίας είμαι και δουλεύω με τεράστια ζημία σε ένα χώρο λίγο διαφορετικό από τον δικό σου, αλλά εδώ σε αυτό το χώρο μπαίνω για να κάνω αυτό που αγαπώ. Ως ελ. επαγγελματίας σε καταλαβαίνω και σε χαίρομαι, αλλά ως μέλος της HW θα συμφωνήσω με τον Νίκο παραπάνω. Δεν υπάρχει καμία επιθετικότητα, απλά το πλαίσιο της HW είναι απολύτως ξεκάθαρο εδώ και πολλά χρόνια :)

Δεν έχει νόημα να προσθέσω κάτι άλλο σε αυτή τη συζήτηση, τα είπε ο Νίκος λιτά και περιεκτικά. Καλό σας απόγευμα και καλές μας βροχές/καταιγίδες :D

csath07

Δημοσίευσηαπό Lefteris_kairos » Τρί 05 Νοέμ 2013, 18:00

Γιατί τόση επιθετικότητα, τσακωμένοι είστε ; Πως σε προσέβαλα ; Δεν έχω κατανοήσει ακόμη... Σταματάμε την συζήτηση φυσικά δεν τρέχει κάτι. Ήταν μια ιδέα. Αλλά όπως όλες οι νέες ιδέες, υπάρχουν πάντα κάποιοι πολέμιοι. Αντισυμβατικό πολύ αυτό πάντως... χεχεχε
Lefteris_kairos

Επιστροφή στο Προτάσεις / Απορίες / Προβλήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες